Προς το περιεχόμενο

Η Google απειλεί τους μη εμβολιασμένους εργαζομένους της με απόλυση


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 253
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, Eloy είπε

Κι όμως, στο δεύτερο λινκ που έβαλες, το λέει καθαρά οτι

"το ποσοστό των πλήρως εμβολιασμένων συμπολιτών μας που έχασαν τη ζωή τους από τον κορονοϊό (1601) κινείται κάτω από 10%. "...

 

Γιατί δεν κάνεις τις πράξεις για να βρεις ΜΟΝΟΣ σου την απάντηση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Spiraulos είπε

 εννοείται 

Την θέλω one piece. Μην μου την δώσεις με δόσεις.

Πέρα απο την πλάκα. Το πρόβλημα το δημιουργούν αυτοί που πρέπει να κάνουν (και μπορούν) το εμβόλιο και δεν το κάνουν.

Αποτέλεσμα το κράτος για να μην ξεφτιλιστεί μετά απο 2 χρόνια lockdown υποχρεώνει τα παιδάκια να κάνουν το εμβόλιο, ώστε να μην πέσει το σύστημα υγείας (της κακιάς ώρας όπως και στα περισσότερα κράτη απο ότι φάνηκε).

Γιατί τα παιδάκια ? Για να προστατέψει το γέρο που στα 70 του δεν θέλει να του χαλάσουνε το DNA και ο οποίος λέει στους εμβολιασμένους ότι σε 3 χρόνια θα βγάλουν ουρά και σχεδόν εύχεται να πεθάνουν απο τις παρενέργιες.

Στην ζωή τίποτα δεν είναι σίγουρο και δεν μπορεί να στο εγγυηθεί κάνεις. Ο Τράγκας πήρε το ρίσκο και τελικά δεν του βγήκε. Κάποιος έκανε το εμβόλιο και την πάτησε απο κάποια παρενέργεια.

Ας πράξει ο καθένας όπως κρίνει και σκέφτεται.

Όσο αφορά την google .... καλώς ήλθατε στον καπιταλισμό.

Επεξ/σία από panospeter
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dasimo είπε

Απο την στιγμή που ο υπάλληλος δεν μπορεί λόγω αντικειμενικών δυσκολιών να παρέχει τις υπηρεσίες του λόγω μη εμβολιασμού θεωρώ οτι έχει νόημα η απόφαση. Παράλληλα η μη απαλλαγή της εταιρίας απο αστική ευθύνη απο τυχώς πλημεληματικού χαρακτήρα μετάδοσης του ιού σε άλλους υπαλλήλους η πελάτες είναι ένα ακόμη στοιχείο. Το δε παράθυρο που αφήνει σε ιατρικούς λόγους η θρησκευτικούς (αυτό δεν το καταλαβαίνω οφείλω να ομολογήσω) νομίζω επίσης την καλύπτει πλήρως για την απόφαση αυτή. 

Απο τη στιγμή που οι εμβολιασμενοι και κολλάνε και νοσούν  τι νόημα έχει? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χιλιοειπωμένο, αλλά είναι αλήθεια... - όσο λιγότεροι ανεμβολίαστοι πειστούν, τόσο πιο εύκολα θα βρίσκουμε εμβόλια για τις μεταλλάξεις οι υπόλοιποι... Αν πέσει φόρτος εργασίας θα στριμωχτούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, petasis είπε

Νομίζω καλά κάνει η γκούγκλ. Ο καθένας μπορεί να αποφασίσει ότι δεν θέλει να εμβολιαστεί. Και η γκουγκλ έχει δικαίωμσ να αποφασίσει ότι ο υπάλληλος δεν της κάνει, και να τον απολύσει.

Οι συμβάσεις που υπέγραψαν οι εργαζόμενοι δεν νομίζω ότι αναφέρουν κάτι τέτοιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, iwnas28 είπε

Καλό θα ήταν να μην κάνεις τέτοιους χαρακτηρισμους με όποιον δεν συμφωνεί μαζι σου! 

ΨΕΚ = Αυτός που αμφισβητεί την ύπαρξη της πανδημίας και του κορωνοιου. 

Οχι αυτός που δεν θέλει να κάνει εμβόλιο. Όσοι εμπίπτουν στο πρώτο, είναι ΨΕΚ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, blacckvodka είπε

Οι συμβάσεις που υπέγραψαν οι εργαζόμενοι δεν νομίζω ότι αναφέρουν κάτι τέτοιο....

Τους έχεις για κορόιδα στην google ? Τα ψιλά γράμματα στο τέλος των συμβάσεων κάτι θα λένε για πχ."ειδικές συνθήκες"...

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Eloy είπε

Φίλε μου εγώ εδώ που ζω δεν ασχολούμαι καθόλου μαζί τους. Ας κάνουν ότι καταλαβαίνουν. Και γενικά κι ο κόσμος δεν ασχολείται... Κάθε μέρα ακούμε στις ειδήσεις οτι ξεκληρίζονται οικογένειες, πεθαίνουν 100 άτομα κάθε μέρα και πλέον κανείς - πέρα απο τα κανάλια δεν ασχολείται. Αν ο άλλος θέλει να μείνει ανεμβολίαστος, ας μείνει.

Ναι να μείνει. Αλλά αν δεν πιστεύει στην πανδημία και λέει θεωρίες συνομωσιας όπως πχ της γάτας ανιχνευτή και του 5G, τότε είναι ΨΕΚ και πρέπει να πάει στο ψυχιατρειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, omghi2u είπε

δεν βγαζεις ακρη με ψεκς.

 

trag.jpg

Η πλάκα είναι (επειδή έχω άνθρωπο στο Σωτηρία) ότι έβαλε λυτούς και δεμένους να πάρει την καλύτερη ΜΕΘ.

Το τι δε τράβηξαν οι νοσηλευτές είναι άλλη κουβέντα ....

Όπως και να έχει πέθανε ένας άνθρωπος και δεν είναι καλό να χαίρονται κάποιοι είτε είχε σωστές είτε λάθος απόψεις.

Είναι το ίδιο με το να χαίρετε κάποιος αντιεμβολιαστής με τα περιστατικά όπου εμφανίστηκαν παρενέργειες απο τα εμβόλια

Επεξ/σία από panospeter
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παράνοια. Χειρουργούν ασθενείς που βρίσκονται στις ΜΕΘ ορισμένοι γιατροί που δεν έχουν κάνει ούτε ένα σελφ τεστ εδώ και ένα εξάμηνο.

Την ίδια στιγμή εταιρείες βάζουν σε αναστολή κόσμο που είναι σε τηλεργασία ανεμβολίαστος (έτυχε σε γνωστό μου, αναστολή).

Για να προλάβω ορισμένους κλόουν που θα δικαιολογήσουν αυτή την κατάσταση, εγώ έχω εμβολιαστεί.

Αυτοί οι κλόουν να απαντήσουν αν αισθάνονται ασφαλείς να χειρουργούνται οι γονείς τους από ορισμένους γιατρούς που δεν έχουν κάνει σελφ τεστ εδώ και ένα εξάμηνο.

Και μετά ας θυμώσουν για τον Μπάμπη από Κάτω Πετράλωνα που πιστεύει ότι τα νεφελίμ θα του βάλουν τσιπάκι.

Επεξ/σία από marios02
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, panospeter είπε

Η πλάκα είναι (επειδή έχω άνθρωπο στο Σωτηρία) ότι έβαλε λυτούς και δεμένους να πάρει την καλύτερη ΜΕΘ.

Το τι δε τράβηξαν οι νοσηλευτές είναι άλλη κουβέντα ....

Όπως και να έχει πέθανε ένας άνθρωπος και δεν είναι καλό να χαίρονται κάποιοι είτε είχε σωστές είτε λάθος απόψεις.

Είναι το ίδιο με το να χαίρετε κάποιος αντιεμβολιαστής με τα περιστατικά όπου εμφανίστηκαν παρενέργειες απο τα εμβόλια

το ονομα του τραγκα ειναι παραδειγμα, αυτο βρηκα αυτο εβαλα. ο τροπος σκεψης ομως λιγο πολυ ειναι ο ιδιος.

τα ιδια δεν εκανε και ο τραγος απο το Αγρινιο? εκεινος ευτυχως την γλυτωσε και μακαρι να αλλαξει μυαλο και να μη στειλει και αλλους συνανθρωπους του αδικα.

κατι λεγανε για σχεδον 100% θανατων οσων πηγαιναν στις ΜΕΘ του Αγρινιου.

 

Επεξ/σία από omghi2u
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Eloy είπε

Κι όμως, στο δεύτερο λινκ που έβαλες, το λέει καθαρά οτι

"το ποσοστό των πλήρως εμβολιασμένων συμπολιτών μας που έχασαν τη ζωή τους από τον κορονοϊό (1601) κινείται κάτω από 10%. "...

 

26 λεπτά πριν, kondoras είπε

Γιατί δεν κάνεις τις πράξεις για να βρεις ΜΟΝΟΣ σου την απάντηση;

Πάντως σοβαρά τα στατιστικά που βγάζουν συγκρίνοντας όλους τους νεκρούς από κόβιντ στην Ελλάδα με τους εμβολιασμένους νεκρούς γενικότερα κλπ κλπ είναι εντελώς απ'τα λιντλ.

Κάπως έτσι γράφουν αρλούμπες όπως... "97% σχετική μείωση του κινδύνου νόσησης, 99% μειώση του κινδύνου διασωλήνωσης, 98% μείωση του κινδύνου θανάτου στον πληθυσμό".

Θα έλεγα, σε συνέχεια όλων αυτών που έγραφα σε προηγούμενα μηνύματα μου στο τοπικ, πως δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη σε καμία περίπτωση. Είναι λες και απευθύνονται σε ηλίθιους που δεν αμφισβητούν τίποτα, τα τρώνε όλα αμάσητα. Αυτά βλέπουν μερικοί σε συνδυασμό με τα λοκντάουν, βάλε και λίγο klaus Schwab στο μπλέντερ και εύκολα βγάζεις ανεμβολίαστο άτομο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έχω πει από την πρώτη στιγμή που βγήκε το εμβόλιο.

Μακάρι να το έβαζαν με τιμή 50€-60€ την δόση. 

Το έλεγε και ο Στηβ Τζομπς στο εστιατόριο της Apple. Το τσάμπα δεν το εκτιμάνε και το πετάνε, χρέωσε τους έστω 50% θα γλύφουν και το πιάτο.

Έτσι λοιπόν: Θα έτρεχε ο κόσμος να λέει:" Κερατάδες, μασόνοι βγάλατε το εμβόλιο/ αντίδοτο για τους πλούσιους και για αυτούς που τα έχουν. Τι να πουν οι φτωχοί, δεν έχουν 100-120€ χαράτσι για να είναι υγιείς κτλπ"

Όλοι θα ήθελαν να το κάνουν τότε.

Τώρα που το δώσανε τσάμπα, βγήκαν οι θεωρίες.

Έστω μια μέση λύση παραπλάνησης είναι οι πρώτοι 3 εκατομμύρια θα το πάρουν 1η,2η δόση τσάμπα.

Εκεί να δεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panospeter είπε

 

Όπως και να έχει πέθανε ένας άνθρωπος και δεν είναι καλό να χαίρονται κάποιοι είτε είχε σωστές είτε λάθος απόψεις.

Είναι το ίδιο με το να χαίρετε κάποιος αντιεμβολιαστής με τα περιστατικά όπου εμφανίστηκαν παρενέργειες απο τα εμβόλια

Δεν ειναι θέμα χαράς αλλά ρεαλισμού, και ο ρεαλισμός μας κάνει τους περισσότερους πιο κυνικους. Δεν υπάρχει λοιπόν καλό και κακό, το κάθε τι που αποφασίζουμε για τον εαυτό μας ή για άλλους και γενικά για το οτιδήποτε έχει κάποιες συνέπειες, θετικές η αρνητικές. Με τους αρνητές - αντίεμβολιαστες οι συνέπειες είναι συγκεκριμένες και ξεκάθαρες. Πριν 20 χρόνια έχασα τον πατέρα μου γιατί υπεστη πνευμονία και έκανε ότι μπορούσε για να μην τον πάμε νοσοκομείο, όταν καταφέραμε και τον πήγαμε ήταν αργά, δεν είναι της παρούσης να αναλύσω τους λόγους. Η ουσία είναι μια και αυτή είναι πως οι συνεπειες είναι γνωστές, είτε καλό είτε κακό λοιπόν, ήταν επιλογή τους, όπως και σε εμένα επιλογή μου είναι αν πεθάνω καθώς πρέπει να γίνει ένα χειρουργείο στην καρδιά μου αλλά δεν είμαι σε θέση να το κάνω για διάφορους λόγους, αν πεθάνω δεν θα μου φταίει κανένας άλλος, γνωστές και εδώ οι συνέπειες. Δεν μπορείς να κάνεις το μήλο να πάει πάνω από την μηλιά ούτε και ένα και ένα να μας κάνουν τρία, κάποιοι όμως θέλουν να πιστεύουν ότι αν αφήσεις το μήλο αυτό μπορεί να μην πέσει, ότι αν αθροισεις το 1 στο 1 μπορεί και να μην κάνει 2, αλλά δεν να γίνει ποτέ αυτό. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...