Προς το περιεχόμενο

Έσοδα άνω των $600 εκ. για το Spider-Man: No Way Home το πρώτο Σαββατοκύριακο της προβολής του


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχουν μπει ολοι οι haters και κραζουν ινσομνια; τι φαση;

 

Η ταινια ηταν τρομερη, και σε σεναριο και σε πλοκη, ειδικα για οσους ειναι φανς του MCU. H marvel εχει κανει απιστευτη δουλεια και εχει χτισει ενα τρομερο συμπαν που η καθε σειρα και ταινια εχει νοημα και αξιζει να την δεις γιατι προσθετει κατι στο ολο "κεντρικο σεναριο".

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν τον συμπαθούσα τον Holland αλλά παίζει καλά. Και σε άλλες ταινίες που τον έχω δει. Η ταινία πάντως δεν είναι για πενταχρονα. Το είδα με παρέα ενηλικων 40αριδες είμαστε όλοι και γουστάραμε τρελλα. Το καλύτερο σπαιντερμαν. Καναν καλή δουλειά σε σενάριο και cast.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kallair είπε

εχουν μπει ολοι οι haters και κραζουν ινσομνια; τι φαση;

 

Η ταινια ηταν τρομερη, και σε σεναριο και σε πλοκη, ειδικα για οσους ειναι φανς του MCU. H marvel εχει κανει απιστευτη δουλεια και εχει χτισει ενα τρομερο συμπαν που η καθε σειρα και ταινια εχει νοημα και αξιζει να την δεις γιατι προσθετει κατι στο ολο "κεντρικο σεναριο".

Σε όποιον δεν αρέσει το παιδικό ύφος δηλ και το μωράκι που παίζει τον ηρωα είναι hater; μάλιστα.. δηλ εσύ αν εμείς είμαστε Haters είσαι lover η fanboy? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fanboy είπε

Σε όποιον δεν αρέσει το παιδικό ύφος δηλ και το μωράκι που παίζει τον ηρωα είναι hater; μάλιστα.. δηλ εσύ αν εμείς είμαστε Haters είσαι lover η fanboy? 

το οτι σε εσενα δεν αρεσει κ την κραζεις χωρις καν να την εχεις δει, ναι ειναι ο ορισμος του hater, ειδικα οταν εχει παρει τρομερες κριτικες και εχει χαρακτηριστει απο τους καλυτερους (αν οχι ο καλυτερος) spiderman που εχει παιξει τον ρολο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kallair είπε

το οτι σε εσενα δεν αρεσει κ την κραζεις χωρις καν να την εχεις δει, ναι ειναι ο ορισμος του hater, ειδικα οταν εχει παρει τρομερες κριτικες και εχει χαρακτηριστει απο τους καλυτερους (αν οχι ο καλυτερος) spiderman που εχει παιξει τον ρολο.

Βρες μου ΕΝΑΝ να τον θεωρεί τον καλύτερο, όχι δευτερο... ΕΝΑΝ... Επίσης δεν αρέσει μόνο σε εμενα; χαχχαχαχαχαχαχα πλάκα μου κανεις; και ναι είμαι hater ΤΟΥ ΧΟΛΑΝΤ όχι της ταινίας..  έχεις μπερδευτεί λιγάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω το hype εχω δει την πλειοψηφια της marvel ειμαι sci-fi,fantasy genre φαν αλλα οκ γιατι?Σε μενα φαινονται τα rambo της gen-z μπαμ μπουμ ανακυκλωμενο χιουμορ ο κακος πεθαινει δατς ιτ δηλαδη καλη ταινια για ενα απογευμα η βραδυ που δεν εχεις τι να κανεις και βαριεσαι να δεις κατι λιγο πιο βαρυ ή θες να χαζευεις και λιγο στο κινητο,αλλα για ρεκορ πωλησεων απλα δεν το καταλαβαινω.

21 λεπτά πριν, kallair είπε

εχουν μπει ολοι οι haters και κραζουν ινσομνια; τι φαση;

Η ταινια ηταν τρομερη, και σε σεναριο και σε πλοκη, ειδικα για οσους ειναι φανς του MCU. H marvel εχει κανει απιστευτη δουλεια και εχει χτισει ενα τρομερο συμπαν που η καθε σειρα και ταινια εχει νοημα και αξιζει να την δεις γιατι προσθετει κατι στο ολο "κεντρικο σεναριο".

Δε συμφωνω θεωρω οτι θα επρεπε να παραμενουν ανεξαρτητοι οι ηρωες και τα στορυ.Το πιο βαθυ νοημα το εχω ξανακουσει και παλι δεν με βρισκει συμφωνο γνωμη μου απλα νομιζω το μαρκετινγκ εχει κανει απιστευτη δουλεια ισως καλυτερη και απο την apple

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fanboy είπε

Βρες μου ΕΝΑΝ να τον θεωρεί τον καλύτερο, όχι δευτερο... ΕΝΑΝ... Επίσης δεν αρέσει μόνο σε εμενα; χαχχαχαχαχαχαχα πλάκα μου κανεις; και ναι είμαι hater ΤΟΥ ΧΟΛΑΝΤ όχι της ταινίας..  έχεις μπερδευτεί λιγάκι.

O Holland παίζει τον Spiderman που του έχουν δώσει να παίξει. Ναι είναι λίγο παιδικός ο Spiderman σε αυτές τις ταινίες αλλά αυτό του είπανε να παίξει.

Spoiler

Με αυτό το τέλος που έχει η ταινία τα επόμενα τρία μάλλον θα είναι ποιο "ώριμα".

Έχεις δει άλλες ταινίες του να τον δεις σαν ηθοποιό; Είναι αρκετά καλός...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chrisxkar είπε

Δεν καταλαβαινω το hype εχω δει την πλειοψηφια της marvel ειμαι sci-fi,fantasy genre φαν αλλα οκ γιατι?Σε μενα φαινονται τα rambo της gen-z μπαμ μπουμ ανακυκλωμενο χιουμορ ο κακος πεθαινει δατς ιτ δηλαδη καλη ταινια για ενα απογευμα η βραδυ που δεν εχεις τι να κανεις και βαριεσαι να δεις κατι λιγο πιο βαρυ ή θες να χαζευεις και λιγο στο κινητο,αλλα για ρεκορ πωλησεων απλα δεν το καταλαβαινω.

Δε συμφωνω θεωρω οτι θα επρεπε να παραμενουν ανεξαρτητοι οι ηρωες και τα στορυ.Το πιο βαθυ νοημα το εχω ξανακουσει και παλι δεν με βρισκει συμφωνο γνωμη μου απλα νομιζω το μαρκετινγκ εχει κανει απιστευτη δουλεια ισως καλυτερη και απο την apple

και στα κομιξ ανεκαθεν υπηρχε αυτο. προφανως και δεν γινεται να αρεσει σε ολους. καποιοι θα το πουν αρμεγμα. ευτυχως για εμας τους fans, ειναι τρομερα καλοδουλεμενο "αρμεγμα" με σωστο χτίσιμο της ιστοριας με πολυ ωραιες ταινιες κ πλοκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aris.04 είπε

O Holland παίζει τον Spiderman που του έχουν δώσει να παίξει. Ναι είναι λίγο παιδικός ο Spiderman σε αυτές τις ταινίες αλλά αυτό του είπανε να παίξει.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Με αυτό το τέλος που έχει η ταινία τα επόμενα τρία μάλλον θα είναι ποιο "ώριμα".

Έχεις δει άλλες ταινίες του να τον δεις σαν ηθοποιό; Είναι αρκετά καλός...

Η αλήθεια είναι ότι έχω δει ναι, προσωπικά δεν μου αρέσει σαν φυσιογνωμία, οπότε ότι και να δω μου την σπάει. Και ο τρόπος που μιλάει ακόμη είναι σπαστικός για εμένα, σέβομαι να αρέσει σε κάποιους αλλά δεν σέβομαι να με κρίνει κάποιος όπως πιο πάνω για τα προσωπικά μου γούστα. Έκραξα εγώ κανέναν που του αρεσε; όχι, άλλοι γιατί κραζουν αυτούς που δεν τους αρεσει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί φαίνεται ότι κράζετε επειδή δεν έχει ίδιο ύφος με τα προηγούμενα και ειδικά με του Tobey. Δεν το κρίνετε σαν καινούργια ιστορία ενός ποιο μικρού Spiderman. Γιατί το είχε πει στην αρχή η Marvel αυτή την φορά θα τον δούμε να μεγαλώνει μέσα από τις ταινίες... 

Επεξ/σία από aris.04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aris.04 είπε

Γιατί φαίνεται ότι κράζετε επειδή δεν έχει ίδιο ύφος με τα προηγούμενα και ειδικά με του Tobey. Δεν το κρίνεται σαν καινούργια ιστορία ενός ποιο μικρού Spiderman. Γιατί το είχε πει στην αρχή η Marvel αυτή την φορά θα τον δούμε να μεγαλώνει μέσα από τις ταινίες... 

Εγώ δεν είπα πουθενά κάτι για τις ταινίες... εμένα και η πρώτη μου άρεσε και αυτή, η δεύτερη ήταν μουφα όμως. Μόνο ο ηθοποιός που την σπάει..  επίσης κριμα που ήταν σάπια η 2η γιατί λατρεύω τζεικ τζιλενχαλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, polemikos είπε

Το Spider-Man: No Way Home διέλυσε την πιο πρόσφατη ταινία του κινηματογραφικού σύμπαντος της Marvel, Shang-Chi and the Legend of the Tend Rings

Το Eternals ειναι σαν να μην εγινε

1 ώρα πριν, andreas1gr είπε

Ούτε 1 λεπτό του ευρώ δεν θα έδινε κάποιος λογικός ενήλικος για αυτό το πράγμα.... 

Εχεις δικιο. Ειμαστε χαζοι εμεις που το ειδαμε 🤡

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, fanboy είπε

Εγώ δεν είπα πουθενά κάτι για τις ταινίες... εμένα και η πρώτη μου άρεσε και αυτή, η δεύτερη ήταν μουφα όμως. Μόνο ο ηθοποιός που την σπάει..  επίσης κριμα που ήταν σάπια η 2η γιατί λατρεύω τζεικ τζιλενχαλ

Έγραψες γενικά γιατί κράζουμε αυτούς που δεν τους άρεσε και απάντησα γενικά για τους haters.🙂

Έμενα προφανώς από τις τρεις μου άρεσε περισσότερο η τρίτη γιατί είχε πολλά fan service...😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...