Προς το περιεχόμενο

Υποδόριο chip τεχνολογίας NFC αποθηκεύει το πιστοποιητικό εμβολιασμού για τον κορωνοϊό


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με τέτοια clickbaits ας μην μας λένε οι admins ότι απαγορεύονται οι θρησκευτικές/πολιτικές συζητήσεις :rolleyes: :D

Οπως ειπώθηκε αυτά τα chips μπορούν να έχουν πολλές χρήσεις στον τομέα της υγείας και θα σώζουν ζωές.

Το πιστοποιητικό εμβολιασμού μπορεί ο καθένας να το βάλει όπου θέλει. Στο smartphone, smartwatch, δεν είναι απαραίτητο να γίνει όλη αυτή η διαδικασία τσιπαρίσματος μόνο για το εμβόλιο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 ώρες πριν, Neural_handshake είπε

το κινητο μου εχει lineage os με microg κ καθολου log in στην google ,tracking μπορουν να με κανουν μονο απο τις κυψελες κινητης

παμε παρακατω

Μια και είσαι τόοοοσο προχω΄στην τεχνολογία, περιμένουμε να μας πεις με ποιόν τρόπο θα σε κάνουν track με το NFC που θέλει 5-6 εκατοστά επαφή για να διαβαστεί.... όχι πες μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Neural_handshake είπε

microg k lineageos ειναι opensource ,δλδ ολος ο κωδικας ειναι σε κοινη θεα

τα microg δουλευουν οπως το tor network ,δλδ θα φερουν περιεχομενο απο google απλα απο random λογαριασμους κ geolocations

δεν φτανει που δεν σκαμπαζετε τπτ ομως εχετε κ υφακι ...

Ε ρε έτσι και δεν υπήρχε το google τι θα κάνατε μερικοί τεχνολόγοι του MIT με τις πονηριές σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, TheoAlex50 είπε

Είστε τόσο αθώοι μερικοί 😅

Μα εντελώς!!! και τα γράφουν για να τους περάσουμε και για advanced!!!

3 λεπτά πριν, crossmo είπε

 

 

Επεξ/σία από crossmo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kyr123 είπε

"καὶ ποιεῖ πάντας, τοὺς μικροὺς καὶ τοὺς μεγάλους, καὶ τοὺς πλουσίους καὶ τοὺς πτωχούς, καὶ τοὺς ἐλευθέρους καὶ τοὺς δούλους, ἵνα δώσωσιν αὐτοῖς χάραγμα ἐπὶ τῆς χειρὸς αὐτῶν τῆς δεξιᾶς ἢ ἐπὶ τῶν μετώπων αὐτῶν,καὶ ἵνα μή τις δύνηται ἀγοράσαι ἢ πωλῆσαι εἰ μὴ ὁ ἔχων τὸ χάραγμα, τὸ ὄνομα τοῦ θηρίου ἢ τὸν ἀριθμὸν τοῦ ὀνόματος αὐτοῦ."

Κατά τα άλλα όποιος πριν χρόνια μιλούσε για αυτό ήταν "ψεκ" και συνωμοσιολόγος.

Στο αριστερό δείχνει η φώτο.

Πέρα απο την πλάκα νομίζω απλώς ότι παρακολουθούμε εξέλιξη...σήμερα αυτό αύριο κάτι άλλο και πάει λέγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Neural_handshake είπε

η google k οι υπολοιποι μεγαλοι tech οχι η πολυ δυσκολα κ εξαιρετικα δυσκολα να με συσχετισουν 

μεσω gsm modem η κυψελες κινητης ναι μπορουν αν θελησουν να ψαξουν εμενα ατομικα ,δεδομενα παντως δεν εχουν απο εμενα ,δεν μπορουν να φτιαξουν το προφιλ μου η να μου σερβιρουν περιεχομενο κ να με χειραγωγησουν η προβλεψουν

το οτι δεν καταλαβαινεις την διαφορα το καταλαβαινω

Με αυτό το πλευρό να κοιμάσαι! Το ότι δεν καταλαβαίνεις και εγώ το καταλαβαίνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, misterman είπε

Το λιγοτερο καταπτυστο.Τελικα μηπως οσοι μιλουσαν για τσιπακια δεν ηταν και τοσο ψεκες;ακου εκει τσιπ για να μας σκαναρουν λες και ειμαστε ρομποτ.Δε θα μιλησω για συνωμοσιολογιες αλλα οποιος πιστευει οτι αυτα γινονται τυχαια τοτε θα πιστευει και στον Αγιο Βασιλη.

Τι εννοείς πιστεύει στον Άγιο Βασίλη; Θες να μου πεις ότι δεν υπάρχει;;;; 😢

περα από την πλάκα άλλο υποδόρια και άλλο μέσα στο εμβόλιο. Δεν λέω ότι είναι τεχνολογικά αδύνατο αλλά με τόσους αρνητές γιατρούς κάτι τέτοιο θα είχε βγει στο φως με αποδείξεις.

Οσον αφορά το nfc τσιπ και εγώ αρνούμαι την χρήση του. Προτιμώ στο κινητό ή με ένα βραχιολάκι που το βγάζω όποτε θέλω. Δεν είμαι τεχνοφοβικός ούτε αρνητής του εμβολίου , αλλά ήδη σκέφτονται χρήσεις τέτοιων τεχνολογιών στις ασφαλιστικές. Δυστυχώς κάποια στιγμή θα βρουν τρόπο να το επιβάλλουν. 
 Πριν  30 χρόνια ζούσαμε μια χαρά χωρίς το κινητό σήμερα δεν ζεις. Οι ανάγκες και οι ευκολίες που σου καλύπτει είναι πολλές σε σχέση με τα οποία κακά στην υγεία μπορεί να προκαλεί. Οι αντικρουόμενες μελέτες περί επικινδυνότητας βοηθαν στο να έχουμε το άλλοθι ότι δεν ήξερα σίγουρα.

Τελος, εν έτη 2021 που οι περισσότεροι κυκλοφορούμε με ένα κινητό μόνιμα πάνω μας δεν νομίζω ότι το τσιπάκι είναι αυτό που θα παρακολουθεί την θέση μας, την ομιλία ή τις συνήθειες μας. Αυτό που μου μπορεί να αλλάξει είναι ότι θα χαθεί  η δυνατότητα να μην το έχεις μαζί σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Leonardo_10 είπε

βρε όλοι έχουν γνώσεις πιά στην εποχή μας και περισσότερο οι παλιοί που γνωρίζουν πολύ καλά απο την αρχή πως φτιάχνονται και λειτουργούν τα κυκλώματα όσο και πώς μπορούν να προγραμματιζουν απλές πύλες. 

Σέβομαι κάθε άποψη. Απλά λέω οτι δεν ξεφέυγει κανείς πιά απο το σύστημα. Είτε θες είτε οχι είσαι εύκολος στόχος. 

Εκτός και αν....

Απο την ημέρα που γεννήθες:

1.Δεν σου έβγαλαν ΑΜΚΑ οι γονείς σου ή αριθμό γεννήσεως τελος πάντων. 

2. Δεν σε βάπτισαν

3. Δεν σε πήγαν σχολείο, 

4. Δεν έβγαλες ταυτότητα

5. Δεν έβγαλες δίπλωμα οδήγησης

6. Δεν πήγες πανεπιστήμιο

7. Δεν παντρέυητκες

8. Δεν έκανες παιδιά, ή δεν τα δήλωσες

9. Δεν πήρες ποτέ κινητό στο όνομά σου

10. Δεν πήρες ποτέ κινητό

11. Δεν είχες ποτέ υπολογιστή

12. Δεν είχες ποτέ modem router

13. Δεν έκανες ποτέ λογαριασμό σε κάνενα παροχο κινητής

14. Δεν έχεις email

15. Δεν έχεις λογαριασμό ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ κτλ

16. Δεν έχεις τραπεζικό λογαριασμό

17. Δεν έχεις γενικώς οικογένεια, είσαι μόνος σου στον κόσμο

19. Ζείς μια ζωή στην απομονωση 

20. μπορώ να γράφω μέχρι να τελειώσουν τα ψηφία σε απλό * bit σύστημα. (είπα να γράψω σε 8 bit που και πάλι πολλές γραμμές είναι. 

Έχει linageOS λέμε, τι δεν καταλαβαίνεις???!!!! ασπίδα προστασίας από το tracking εδώ και πολλά χρόνια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kyr123 είπε

"καὶ ποιεῖ πάντας, τοὺς μικροὺς καὶ τοὺς μεγάλους, καὶ τοὺς πλουσίους καὶ τοὺς πτωχούς, καὶ τοὺς ἐλευθέρους καὶ τοὺς δούλους, ἵνα δώσωσιν αὐτοῖς χάραγμα ἐπὶ τῆς χειρὸς αὐτῶν τῆς δεξιᾶς ἢ ἐπὶ τῶν μετώπων αὐτῶν,καὶ ἵνα μή τις δύνηται ἀγοράσαι ἢ πωλῆσαι εἰ μὴ ὁ ἔχων τὸ χάραγμα, τὸ ὄνομα τοῦ θηρίου ἢ τὸν ἀριθμὸν τοῦ ὀνόματος αὐτοῦ."

Κατά τα άλλα όποιος πριν χρόνια μιλούσε για αυτό ήταν "ψεκ" και συνωμοσιολόγος.

Plot twist, κάποιοι θέλουν να φέρουν αυτή τη τεχνολογία για να επιβεβαιώσουν την προφητεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα που το ξανασκέφτηκα...μετά την παράθεση σε εκκλησιαστικό κείμενο...το βάζεις στο αριστερό χέρι και καθάρισες...

Ούτε "δεξιᾶς" ..ούτε "ἐπὶ τῶν μετώπω".... οπότε όλα ΟΚ

αριστερό_χέρι - προφητεία : 1-0

Επεξ/σία από masteripper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια υπάρχει κανένας που δεν βλέπει ότι σε 50 χρόνια από τώρα όλοι στα 16-18 θα περνάνε ένα τσιπ στο χέρι το όποιο θα έχει μέσα από ταυτότητα μέχρι κάρτες τραπεζών για συναλλαγές. Μετα από ενα σημείο θα θεωρείται δεδομένο και κανείς δεν θα λέει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, FiM είπε

Πολίτες τρίτης κατηγορίας??Υπάρχει χαμηλότερη κατηγορία ανθρώπου από αυτόν που γράφει για πολίτες τρίτης κατηγορίας?Αν είσαι πάνω από 25,δεν υπάρχει δικαιολογία για τη μαλακία που έγραψες..

Έχεις δίκιο, τελευταίας κατηγορίας έπρεπε να γράψω μιας και στις προηγούμενες σε κατατάσσει το κράτος ή η κοινωνία ενώ εδώ κατατάσσεσαι μόνος σου… 

  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...