Προς το περιεχόμενο

Αγορά 6500 xt


nickpaokgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας, με ενδιαφέρει η αγορά μιας 6500xt τώρα κοιτούσα την συνέντευξη τύπου. Ψάχνω κάτι στα 4gb για ελαφρύ gaming. Λοιπόν, δεν έχω ιδέα τι παίζει με προπαραγγελιες ,αυτό που είπαν για τις 19 του μήνα τι σημαίνει? 19 θα τις δούμε στα ελληνικά καταστήματα? Η πιο πριν και 19 θα έχουν στοκ? Εάν 19 μπουν στα καταστήματα και απλά περιμένουν στοκ μετά, ποτέ χοντρικά πιστεύετε θα έχουν στοκ? Αλλιώς τι άλλες επιλογές έχω για να πιάσω μια στα χέρια μου γρήγορα? Παραγγελία κατευθιαν από πχ gigabyte ? Γίνεται ? Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από nickpaokgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιο μεγάλη πιθανότητα έχεις να πάρεις φέτος πρωτάθλημα, παρά να βρεις την 6500 στη τιμή που ανακοινώθηκε.

Αν η τσέπη σου δεν αντέχει να δώσει τουλάχιστον τα τριπλάσια, θα περιμένεις μαζί μας να τελειώσει το chip shortage, ελπίζοντας αυτό να γίνει μέσα στο '22...που χλωμό το κόβω.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, ghadhika είπε

Πιο μεγάλη πιθανότητα έχεις να πάρεις φέτος πρωτάθλημα, παρά να βρεις την 6500 στη τιμή που ανακοινώθηκε.

Αν η τσέπη σου δεν αντέχει να δώσει τουλάχιστον τα τριπλάσια, θα περιμένεις μαζί μας να τελειώσει το chip shortage, ελπίζοντας αυτό να γίνει μέσα στο '22...που χλωμό το κόβω.

Κατάλαβα 😛 απλα ελπίζω στην 6500χτ γιατί σε γενικές γραμμές είναι χάλια εν έτη 2022 και επειδή έχει 4 ραμ. Είτε πέσει η 1650 ξανά στα 160-200 ανάλογα την υλοποίηση είτε πάρω μια 6500 χτ το ίδιο μου κάνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά πρώτα θα κυκλοφορήσει η reference κάρτα στις 19 (199 ευρώ) και μετά από λίγο καιρο θα αρχίσουν να βγάζουν και οι AIB σε μεγαλύτερη τιμή (230 ευρώ ίσως;).

Ίσως προς τα τέλη Φεβρουαρίου πιστεύω να μπορεί να την βρει κάποιος.. σε ποιά τιμή δεν ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, DiAvOl είπε

Λογικά πρώτα θα κυκλοφορήσει η reference κάρτα στις 19 (199 ευρώ) και μετά από λίγο καιρο θα αρχίσουν να βγάζουν και οι AIB σε μεγαλύτερη τιμή (230 ευρώ ίσως;).

Ίσως προς τα τέλη Φεβρουαρίου πιστεύω να μπορεί να την βρει κάποιος.. σε ποιά τιμή δεν ξέρω. 

Δεν βγαίνουν reference σε τόσο μικρές κάρτες, αρχές Φεβρουαρίου θα αρχίσουν να εμφανίζονται στα ράφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Δεν βγαίνουν reference σε τόσο μικρές κάρτες, αρχές Φεβρουαρίου θα αρχίσουν να εμφανίζονται στα ράφια.

Το design που βλέπουμε στο site της AMD τι είναι τότε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/1/2022 στις 5:50 ΜΜ, nickpaokgr είπε

Καλησπέρα σας, με ενδιαφέρει η αγορά μιας 6500xt τώρα κοιτούσα την συνέντευξη τύπου. Ψάχνω κάτι στα 4gb για ελαφρύ gaming. Λοιπόν, δεν έχω ιδέα τι παίζει με προπαραγγελιες ,αυτό που είπαν για τις 19 του μήνα τι σημαίνει? 19 θα τις δούμε στα ελληνικά καταστήματα? Η πιο πριν και 19 θα έχουν στοκ? Εάν 19 μπουν στα καταστήματα και απλά περιμένουν στοκ μετά, ποτέ χοντρικά πιστεύετε θα έχουν στοκ? Αλλιώς τι άλλες επιλογές έχω για να πιάσω μια στα χέρια μου γρήγορα? Παραγγελία κατευθιαν από πχ gigabyte ? Γίνεται ? Ευχαριστώ 

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να ελέγχεις online τα καταστήματα εσωτερικού και εξωτερικού μετά την ημ.κυκλοφορίας.
Από τιμές λογικά θα κυμανθεί στα 250 ~ 330 ευρώ.

Ανάλογα βέβαια και με το πόσο στοκ θα υπάρξει, αν θα στείλουν δηλαδή σοβαρή ποσότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Πάρε έναν nvme. Τα ίδια pcie lanes έχει, θα σου βγει φτηνότερα και θα πιάσει τόπο.😁

Για 1080 p gaming το ότι έχει 4 lane SE pcie 4 δεν θα είναι bottleneck 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, nickpaokgr είπε

Για 1080 p gaming το ότι έχει 4 lane SE pcie 4 δεν θα είναι bottleneck 

Δεν έχουν όλοι pciegen4 μητρικές. Για την ακρίβεια τα τελευταία 2 χρόνια βγήκαν.
Είναι μεν σαπάκι η κάρτα, αλλά όχι και gtx 1030 για να την πετσοκόψεις τόσο πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...