Προς το περιεχόμενο

Αξίζει η αγορά Xbox Series X αν έχω PC;


blackm76

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια....σκεφτομαι και θελω την βοηθεια σας....
αξιζει η αγορα xbox series x;;;;

τι θελω να πω.....αν ενας εχει υπολογιστη αξιζει να το αγορασει;;;εχει κατι παραπανω η οτι παιχνιδια εχει στο xbox υπαρχουν και στον υπολογιστη;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις πολυ καλο gaming υπολογιστή "δεν αξίζει" η αγορά του.

 

Αν το pc σου είναι για οτιδήποτε άλλο εκτός παιχνίδια, τοτε χτυπας κονσόλα και είσαι άρχοντας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Αν εχεις πολυ καλο gaming υπολογιστή "δεν αξίζει" η αγορά του.

 

Αν το pc σου είναι για οτιδήποτε άλλο εκτός παιχνίδια, τοτε χτυπας κονσόλα και είσαι άρχοντας

1)εχω επεξεργαστη ryzen 2700x,32gb ram και msi gtx 1660super.απλα μου λειπουν σκληροι δισκοι.εχω μονο εναν.
αυτη τη στιγμη δηλαδη αν παρω σκληρους δισκους μπορω να παιζω παιχνιδια.αλλα σε βαθος χρονου θα μπορω η θα πρεπει να αλλαξω καρτα γραφικων;;;
μηπως σε βαθος χρονου αξιζει περισοτερο το xbox;;;

2)μπορω οπως παλια να αντιγραφω τα δισκακια και να παιζω τα παιχνιδια στο xbox;;;αν ναι τοτε την παιρνω με χιλια.
η τελος παντων αν υπαρχει καποια πατεντα για παιχνιδια. 
 

Επεξ/σία από blackm76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, blackm76 είπε

γεια σας παιδια....σκεφτομαι και θελω την βοηθεια σας....
αξιζει η αγορα xbox series x;;;;

τι θελω να πω.....αν ενας εχει υπολογιστη αξιζει να το αγορασει;;;εχει κατι παραπανω η οτι παιχνιδια εχει στο xbox υπαρχουν και στον υπολογιστη;;;

 

Για να παίξεις τα games στην ποιότητα και την ανάλυση που βγάζει το series X θέλεις pc που σήμερα κάνει κοντά 2 χιλιάρικα. Οπότε ναι αξίζει με τα χίλια το X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, blackm76 είπε

2)μπορω οπως παλια να αντιγραφω τα δισκακια και να παιζω τα παιχνιδια στο xbox;;;αν ναι τοτε την παιρνω με χιλια.
η τελος παντων αν υπαρχει καποια πατεντα για παιχνιδια. 
 

Βάζεις gamepass με 45 ευρώ το χρόνο και παίζεις όποτε θέλεις ένα από τα 450+ παιχνίδια που έχει μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ioannis__ είπε

Για να παίξεις τα games στην ποιότητα και την ανάλυση που βγάζει το series X θέλεις pc που σήμερα κάνει κοντά 2 χιλιάρικα. Οπότε ναι αξίζει με τα χίλια το X.

τα χαρακτηριστικα του pc μου τα εγραψα παραπανω.1660 super εχω.(οταν εκανα το pc πριν κανα 2 χρονια εδωσα πανω απο 2 χιλιαρικα απλα τωρα σκεφτηκα να παιξω παιχνιδια)
δεν ξερω ποιο απο τα 2 θα εχει καλυτερα γραφικα απλα σκεφτομαι...

1)οτι στον υπολογιστη μπορει να μην χρειαστει να πληρωσω παιχνιδια και νομιζω στο pc θα εχω ποιο πολλες επιλογες ενω στο xbox θα πρεπει να πληρωσω εκτος αν μπορω να γραφω τα δισκακια οπως εγραψα παραπανω.
2)δεν ξερω ποιο θα αντεξει περισσοτερο στο χρονο.το xbox series x μολις βγει επομενη γενια θα πρεπει να το παρατησω;;;καθε ποτε βγαινει καινουριο xbox;;;
οπως επισεις θα πρεπει καποια στιγμη να αλλαξω καρτα γραφικων στο pc.
ποιο θα ειναι ποιο συμφερον σε βαθος χρονου;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, blackm76 είπε

τα χαρακτηριστικα του pc μου τα εγραψα παραπανω.1660 super εχω.(οταν εκανα το pc πριν κανα 2 χρονια εδωσα πανω απο 2 χιλιαρικα απλα τωρα σκεφτηκα να παιξω παιχνιδια)
δεν ξερω ποιο απο τα 2 θα εχει καλυτερα γραφικα απλα σκεφτομαι...

1)οτι στον υπολογιστη μπορει να μην χρειαστει να πληρωσω παιχνιδια και νομιζω στο pc θα εχω ποιο πολλες επιλογες ενω στο xbox θα πρεπει να πληρωσω εκτος αν μπορω να γραφω τα δισκακια οπως εγραψα παραπανω.
2)δεν ξερω ποιο θα αντεξει περισσοτερο στο χρονο.το xbox series x μολις βγει επομενη γενια θα πρεπει να το παρατησω;;;καθε ποτε βγαινει καινουριο xbox;;;
οπως επισεις θα πρεπει καποια στιγμη να αλλαξω καρτα γραφικων στο pc.
ποιο θα ειναι ποιο συμφερον σε βαθος χρονου;;

Πως κατάφερες να φτιάξεις pc με την 1660 Super και σου κόστισε πάνω από δύο χιλιάρικα πριν 2 χρόνια κιόλας;

Και τι εννοείς "στον υπολογιστη μπορει να μην χρειαστει να πληρωσω παιχνιδια";

2 λεπτά πριν, blackm76 είπε

2)δεν ξερω ποιο θα αντεξει περισσοτερο στο χρονο.το xbox series x μολις βγει επομενη γενια θα πρεπει να το παρατησω;;;καθε ποτε βγαινει καινουριο xbox;;;
οπως επισεις θα πρεπει καποια στιγμη να αλλαξω καρτα γραφικων στο pc.
ποιο θα ειναι ποιο συμφερον σε βαθος χρονου;;

το Series X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Πως κατάφερες να φτιάξεις pc με την 1660 Super και σου κόστισε πάνω από δύο χιλιάρικα πριν 2 χρόνια κιόλας;

Και τι εννοείς "στον υπολογιστη μπορει να μην χρειαστει να πληρωσω παιχνιδια";

τον υπολογιστην τον εκανα κομματι κομματι σε βαθος χρονου.βγηκε πανω απο 2 χιλιαρικα.την καρτα γραφικων την πηρα 300 ευρω.

 

Επεξ/σία από blackm76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, blackm76 είπε

τον υπολογιστην τον εκανα κομματι κομματι σε βαθος χρονου.βγηκε πανω απο 2 χιλιαρικα.την καρτα γραφικων την πηρα 300 ευρω.

να μην πληρωσω παιχνιδι εννοω να τα κατεβαζω ξερω ειναι παρανομο και δεν ξερω αν αξιζει ουτε το εχω ξανα κανει.για αυτο ρωταω.

Πως βγήκε πάνω από 2000 pc με 2700Χ, 1660 super (την οποία την πήρες πολύ ακριβά στα 300 δεν ξέρω από που, 200-220 είχε) και 32GB; Ή εννοείς όλα μαζί με περιφεριακά και monitor βγήκαν 2000; Που και πάλι είναι παααααααααααρα πολλά για ένα μέτριο pc ακόμη και στην εποχή του. Και επίσης έδωσες 2000 ευρώ για pc και μπήκες εδώ για να ρωτήσεις αν θα κατεβάζεις πειρατικά games; Είσαι σοβαρός;

Y.Γ. Ένα report θα στο ρίξω πάντως γιατί απαγορεύονται οι συζητήσεις περί πειρατείας στο forum.

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Πως βγήκε πάνω από 2000 pc με 2700Χ, 1660 super (την οποία την πήρες πολύ ακριβά στα 300 δεν ξέρω από που, 200-220 είχε) και 32GB; Ή εννοείς όλα μαζί με περιφεριακά και monitor βγήκαν 2000; Που και πάλι είναι παααααααααααρα πολλά για ένα μέτριο pc ακόμη και στην εποχή του. Και επίσης έδωσες 2000 ευρώ για pc και μπήκες εδώ για να ρωτήσεις αν θα κατεβάζεις πειρατικά games; Είσαι σοβαρός;

Y.Γ. Ένα report θα στο ρίξω πάντως γιατί απαγορεύονται οι συζητήσεις περί πειρατείας στο forum.

εννοω κουτι τροφοδοτικο ποντικι ποληκτρολογιο τα παντα.μαζι μετα περιφερειακα.
το σχολιο περι πειρατειας το διορθωσα και συγνωμη που ρωτησα.λαθος μου.

ασχετος το κοστος του pc  μου....με τα χαρακτηριστικα που σας ειπα τι αξιχει περισσοτερο σε βαθος χρονου......
το Pc μου η το xbox series x;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, blackm76 είπε

εννοω κουτι τροφοδοτικο ποντικι ποληκτρολογιο τα παντα.μαζι μετα περιφερειακα.
το σχολιο περι πειρατειας το διορθωσα και συγνωμη που ρωτησα.λαθος μου.

ασχετος το κοστος του pc  μου....με τα χαρακτηριστικα που σας ειπα τι αξιχει περισσοτερο σε βαθος χρονου......
το Pc μου η το xbox series x;;;

To series X 100%. H 1660S είναι τίμια για 1080p αλλά είναι μια απλή μέτρια κάρτα προηγούμενης γενιάς. Όπως και ο 2700Χ είναι παλιός πλέον. Το series X έχει πολύ καλύτερο cpu και gpu.

Και πάλι πάρα πολύ ακριβά σου βγήκε το PC. Γύρω στα 800-900 θα ήταν μια λογική τιμή..

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ioannis__ είπε

To series X 100%. H 1660S είναι τίμια για 1080p αλλά είναι μια απλή μέτρια κάρτα προηγούμενης γενιάς. Όπως και ο 2700Χ είναι παλιός πλέον. Το series X έχει πολύ καλύτερο cpu και gpu.

Και πάλι πάρα πολύ ακριβά σου βγήκε το PC. Γύρω στα 800-900 θα ήταν μια λογική τιμή..

εκανα λαθος που το εκανα κομματι κομματι.θα επρεπε να τα αγορασω ολα μαζι για αυτο.την πατησα.

αρα μονο για παιχνιδια xbox και το pc για εργασιες.
οκ λογικο μου ακουγεται.

σε αυτη την περιπτωση το μονο που φοβαμαι ειναι να μην βγαλει καινουρια κονσολα συντομα το xbox και το series x θελει αλλαγμα μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, blackm76 είπε

εκανα λαθος που το εκανα κομματι κομματι.θα επρεπε να τα αγορασω ολα μαζι για αυτο.την πατησα.

αρα μονο για παιχνιδια xbox και το pc για εργασιες.
οκ λογικο μου ακουγεται.

σε αυτη την περιπτωση το μονο που φοβαμαι ειναι να μην βγαλει καινουρια κονσολα συντομα το xbox και το series x θελει αλλαγμα μετα.

Οχι, τώρα βγήκε το series x, ούτε χρόνο δεν έχει. Η νέα γενιά θα έρθει σε πολλά χρόνια. Ίσως σε 3-4 χρόνια βγάλουν ένα βελτιωμένο xbox αλλά το Χ δεν θα καταργηθεί έτσι και αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγει ενα refresh του Series S μεσα στο 2022 και του Series X μεσα στο 2023,συμφωνα με καποιες φημες.Θα φορανε τα νεα 6nm τσιπακια της AMD,οι τιμες στις τωρινες κονσολες θα πεσουν αρκετα.Καθολου καλη εποχη για αγορα κατα την γνωμη μου.Αν παιζεις σε 1080 κατσε οπως εισαι για φετος και βλεπεις.Αυτο που λες οτι σου λειπουν οι σκληροι δισκοι,δεν το καταλαβα.Γιατι δεν αγοραζεις πχ?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...