Προς το περιεχόμενο

H Nvidia ανακοίνωσε τη νέα GeForce RTX 3080 12GB


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, kodorevi8ulis είπε

τελικά τι ελλείψεις υπήρχαν και είχαν θέματα με την παραγωγή κλπ ;;;

παλιές κάρτες ξανά βγάζουν .... νέα μοντέλα βγάζουν ... 

Βγάζουν, αλλά ο Μπάμπης ο Μαϊνερ και ο Παντελάκης ο Σκάλπερ βάζουν τα καλά τα μπότ τους και τα εξαφανίζουν σε 2 λεπτά :D

Επεξ/σία από Pokemon640
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ λόρδοι ειστε ρε παιδιά…οκ εχει καταντήσει αηδία η ιστορία με τις κάρτες γραφικών το εμπεδώσαμε….νομίζω οτι στα 1080p με μια 1660ti -super είστε οκ. Αν τωρα ψάχνετε 4K gaming & ultra settings τότε η τα σκάτε και γίνεστε καλοι πελάτες με τον πάροχο ενέργειας σας ή κονσόλα ή όπως είπα στην αρχή .

Προσωπικά εχω βολευτεί με μια RX 580…

Βαρέθηκα να διαβάζω γκρίνιες και αγοραπωλησίες ανθρώπινων οργάνων…

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostasfalcon είπε

Βαρέθηκα να διαβάζω γκρίνιες και αγοραπωλησίες ανθρώπινων οργάνων…

στο τελευταίο θα συμφωνήσω, το έχουν γράψει 10.000.000 φορές από το 2000 αυτό το ανέκδοτο και έπαψε ποια να είναι αστείο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xbox series X και πλέον διαβάζω τέτοιες ειδήσεις και γελάω. Είναι λες και ξέρουνε οι εταιρίες ότι έρχεται το τέλος αργά ή γρήγορα ( πλέον οι κονσόλες έχουν αξιοπρεπέστατες επιδόσεις και αρχίζει και φτουράει το cloud gaming) και παίζουν τα ρέστα τους. Βέβαια δεν τις φοβάμαι και πάλι θα βρουν τρόπο να κονομάνε. Θα φτιάχνουν hitech θερμοσίφονες 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν από τους τυχερούς που πήρα από τους πρώτους την Asus 3080 TUF OC 989 ευρώ 1,5 χρόνο πριν και έλεγα έδωσα ένα σκασμό λεφτά για να αντικαταστήσω την RX580 που είχε 8 ολόκληρα MB αγορασμένη 180 ευρώ 3-4 χρόνια πριν. Τώρα την ίδια κάρτα με 2GB παραπάνω και άντε 5% παραπάνω απόδοση χρειάζεσαι 50%-60% παραπάνω χρήματα με άγνωστη διαθεσιμότητα. Δηλαδή με 10πλάσια σχεδόν χρήματα από την RX580 παίρνεις μόλις 50% παραπάνω μνήμη (πιο γρήγορη είναι η αλήθεια). Αν και οφείλω να παραδεχτώ η συγκεκριμένη κάρτα στη δουλειά μου με έσωσε από θέμα ταχύτητας (rendering), αλλά έπρεπε να κοστίζει 700 ευρώ, όχι 1600.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, lofi είπε

Όσο πιστεύουν ότι οι τιμές θα ομαλοποιηθούν ή θα πέσουν τόσο δυστυχώς πλανώνται πλάνην οικτράν…από την στιγμή που βλέπουν ότι σε αυτά τα νούμερα υπάρχει απήχηση ότι και αν είναι αυτοί που τις αγοράζουν απλά θα υπάρξει ένα correction στις τιμές και θα πούμε και ευχαριστώ.

Εχεις απολυτο δικιο εκτος απ το correction. Ποιο correction ?Πολυ φοβαμαι η επομενη γενια 4090-4080 και 7900xt-7800xt θα ειναι απλα ενα νεο price segment απο πανω.Μη κουφαθειτε αν δειτε reference να ζητανε 2000χιλιαρα και 3000χιλιαρα MSRP με την δικαιολογια των πολλων watt και τον περιορισμο yields.Η κατασταση θα τραβηξει πολυ καιρο ακομα.

Επεξ/σία από Helly
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ikaloger είπε

Ήμουν από τους τυχερούς που πήρα από τους πρώτους την Asus 3080 TUF OC 989 ευρώ 1,5 χρόνο πριν και έλεγα έδωσα ένα σκασμό λεφτά για να αντικαταστήσω την RX580 που είχε 8 ολόκληρα MB αγορασμένη 180 ευρώ 3-4 χρόνια πριν. Τώρα την ίδια κάρτα με 2GB παραπάνω και άντε 5% παραπάνω απόδοση χρειάζεσαι 50%-60% παραπάνω χρήματα με άγνωστη διαθεσιμότητα. Δηλαδή με 10πλάσια σχεδόν χρήματα από την RX580 παίρνεις μόλις 50% παραπάνω μνήμη (πιο γρήγορη είναι η αλήθεια). Αν και οφείλω να παραδεχτώ η συγκεκριμένη κάρτα στη δουλειά μου με έσωσε από θέμα ταχύτητας (rendering), αλλά έπρεπε να κοστίζει 700 ευρώ, όχι 1600.

πριν 3,4 χρονια πηρες την ρχ 580 180 ευρω,

τωρα , μετα απο 3,4 , μια χειροτερη της 1650 , ακομη κ η 1050 τι, ειναι στα 300 ευρω , μια 1660 500! ευρω κ οι κονσολες 500

την ρχ την πουλας σε αγγελιες πιο ακριβα απο οσο την αγορασες

δεν θα εκπλαγω αν ξεκινησει να φτιαχνει καρτες γραφικων η απλ

εκει να δεις γλεντια

12 ώρες πριν, MDefender είπε

Εχω φτάσει στο σημείο να κοιτάω τα νέα για τις κάρτες γραφικών όπως κοιτάω μια ζωή τα νέα για τα supercars.Μαρέσει να γνωρίζω,τα θαυμάζω αλλά ξέρω πολύ καλά ότι 500.000+ για αμάξι δεν θα δώσω ποτέ.

Μέχρι πριν λίγο καιρό νευρίαζα που οι τιμές είναι στο θεό και δεν μπορούμε να δώσουμε 4-5 κατοστάρικα να ευχαριστηθούμε το χόμπι μας.Τώρα το έχω αποδεχτεί,μόλις καταρρεύσει σε απόδοση η 580 που έχω,ανεβάζουμε στα 200 την ταχύτητα του Internet και πάμε σε streaming να τελιώνουμε.Να ναι καλά η Microsoft και η Valve σε 1-2 χρόνια οι Streaming υπηρεσίες θα είναι τέλειες.

αμα πεσει 4,5 φορες το δικτυο κ σε πεταξει απεξω πανω στο παιχνιδι, την επομενη αγοραζεις καρτα του χιλιαρικου

Στις 11/1/2022 στις 11:52 ΜΜ, SabotazNic είπε

Και αν σου ελεγα οτι υπαρχει ηδη νομισμα που, για την ωρα τουλαχιστον, αποδιδει σχεδον το ιδιο καλα με τις non lhr σε eth και δεν επηρεαζεται απο τον περιορισμο του lhr?

checkmate

πλακα εκανα, οι φαρμες αγοραζουν τα παντα κ εχουν τιγκαρει τις γραμμες αναμονης.

εχουν πολλα λεφτα διαθεσιμα, κ ακομη κ αν μια παρτιδα δεν τους κανει, θα την πουλησουν σα σκαλπερ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γιατι πηραμε με τα 10gb vram τα 12 μας λειψαν...με καπελο 380 ευρω κιολας ! Ας ελπισουμε πως ιντελ και amd θα κατεβασουν λιγο τ διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...