Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για την φτηνή σύνθεση γραφείου, είναι ΟΚ?


kostas2712

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδιά δεν είμαι και πολύ σχετικός.  Η χρήση θα είναι γραφείο (word) και ιντερνετ (καμμιά φορά πολλά παράθυρα καθώς και youtube hd). Δεν με νοιάζει το καλό κουτί, θέλω να ανοιγοκλείνει γρήγορα και να είναι σχετικά αθόρυβο. Τώρα έχω ένα core duo του 2008 με 2gb μνήμη με παλιό σκληρό και win 10, το οποίο τρέχει κανονικά. 

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ, ΕΧΩ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ SAMSUNG 32 10ΕΤΙΑΣ KAI ΘΕΛΩ ΣΥΝΔΕΣΗ HDMI για να την έχω σαν οθόνη, όπως τώρα.

Είναι εντάξει να το προχωρήσω?

 

 

 

 

image.png.92988dda46f9eb8cc8a4e05f7956f4eb.png

Επεξ/σία από kostas2712
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

o AMD 2200G είναι απελπιστικά αργός

9 ώρες πριν, kostas2712 είπε

Είναι εντάξει να το προχωρήσω?

οχι , βάλε τον Ι3 10100 ή 10105 που σου πρότειναν

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά πήρα έναν ssd Patriot 250 και τον πέρασα με μέθοδο clone στο παλαιό pc και δουλεύει πολύ καλά τώρα, οπότε δεν χρειαζομαι καινούργιο pc για την ώρα. (Μου έμεινε και ένα 300άρι στην τσέπη. ) Να είστε καλά! 

Επεξ/σία από kostas2712
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2022 στις 8:47 ΠΜ, jgeorgiou είπε

o AMD 2200G είναι απελπιστικά αργός

Άστα να πάνε απορώ γιατι υπάρχει ακόμα στην αγορά.

7 λεπτά πριν, kostas2712 είπε

Τελικά πήρα έναν ssd Patriot 250 και τον πέρασα με μέθοδο clone στο παλαιό pc και δουλεύει πολύ καλά τώρα, οπότε δεν χρειαζομαι καινούργιο pc για την ώρα. (Μου έμεινε και ένα 300άρι στην τσέπη. ) Να είστε καλά! 

Βαλε αλλά 2gb μνήμη και αν βρεις καμία απλή καρτουλα τύπου gt 710/210 κλπ για να παίζει πιο άνετα σε 1080p τα βίντεο. Ένα 30αρι max υπολόγισε για μεταχειρισμένα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2022 στις 12:52 ΠΜ, kostas2712 είπε

Τώρα έχω ένα core duo του 2008 με 2gb μνήμη με παλιό σκληρό και win 10, το οποίο τρέχει κανονικά

Computer Error GIF by haydiroket (Mert Keskin)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2022 στις 12:52 ΠΜ, kostas2712 είπε

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ, ΕΧΩ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ SAMSUNG 32 10ΕΤΙΑΣ KAI ΘΕΛΩ ΣΥΝΔΕΣΗ HDMI για να την έχω σαν οθόνη, όπως τώρα.

Είναι εντάξει να το προχωρήσω?

Αυτήν την προϋπόθεση δεν μπορεί να στην εγγυηθεί κανένας. 

Έκτος εάν το μηχάνημα έχει κάρτα γραφικών INTEL η NVIDIA. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2022 στις 3:02 ΜΜ, Nik1239 είπε

Άστα να πάνε απορώ γιατι υπάρχει ακόμα στην αγορά.

Βαλε αλλά 2gb μνήμη και αν βρεις καμία απλή καρτουλα τύπου gt 710/210 κλπ για να παίζει πιο άνετα σε 1080p τα βίντεο. Ένα 30αρι max υπολόγισε για μεταχειρισμένα

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η motherboard που έχω έχει 4 θύρες και δεν μπορώ να βρω το μοντέλο, της Ashrock είναι και γράφει σε κάποιο σημείο πάνω της ddrII800. Οπότε αν βάλω δύο μνήμες ddr2 των 800  θα τρέξουν? Τώρα είναι στα 400, πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostas2712 είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η motherboard που έχω έχει 4 θύρες και δεν μπορώ να βρω το μοντέλο, της Ashrock είναι και γράφει σε κάποιο σημείο πάνω της ddrII800. Οπότε αν βάλω δύο μνήμες ddr2 των 800  θα τρέξουν? Τώρα είναι στα 400, πάντως.

Λογικα ναι , μήπως μπορείς να την βγάλεις μια φωτογραφία γιατί νομίζω κάπου πάνω από την pcie κοντά το γράφει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιθανότατα η μητρική σου δέχεται τετραπύρηνο cpu. Γράψε το μοντέλο της και οπωσδήποτε βάλε τουλάχιστον άλλα 2 gb ram για να πας στα 4 σύνολο (πρέπει να έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτές που έχεις). Αν παίρνει η μητρική σου μέχρι 8 gb τότε ακόμα καλύτερα. Ποια κάρτα γραφικών έχεις τώρα ;

Επεξ/σία από fotaras76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, kostas2712 είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η motherboard που έχω έχει 4 θύρες και δεν μπορώ να βρω το μοντέλο, της Ashrock είναι και γράφει σε κάποιο σημείο πάνω της ddrII800. Οπότε αν βάλω δύο μνήμες ddr2 των 800  θα τρέξουν? Τώρα είναι στα 400, πάντως.

cpu-z kai patas mainboard και ανεβαζεις φωτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2022 στις 8:47 ΠΜ, jgeorgiou είπε

o AMD 2200G είναι απελπιστικά αργός

"Η χρήση θα είναι γραφείο (word) και ιντερνετ (καμμιά φορά πολλά παράθυρα καθώς και youtube hd)."

Φτάνει και περισσεύει για χρόνια ο 2200g για τόσο απλή χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Λογικα ναι , μήπως μπορείς να την βγάλεις μια φωτογραφία γιατί νομίζω κάπου πάνω από την pcie κοντά το γράφει 

 

Screenshot (1).png

Screenshot (4).png

IMG_20220115_231343a.jpg

29 λεπτά πριν, triplex1 είπε

cpu-z kai patas mainboard και ανεβαζεις φωτο

IMG_20220115_231343a.jpg.1a50933f875b5b7fb0a55a9e432f19fd.jpg1514520758_Screenshot(1).png.3153a3f69fe6db900d0edd8767d19d2b.png

33 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Πιθανότατα η μητρική σου δέχεται τετραπύρηνο cpu. Γράψε το μοντέλο της και οπωσδήποτε βάλε τουλάχιστον άλλα 2 gb ram για να πας στα 4 σύνολο (πρέπει να έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτές που έχεις). Αν παίρνει η μητρική σου μέχρι 8 gb τότε ακόμα καλύτερα. Ποια κάρτα γραφικών έχεις τώρα ;

Geforce210

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...