Προς το περιεχόμενο

Χρειάζομαι άλλο καλώδιο Displayport;


@ngelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω την Dell S2721DGFA και για καλώδιο χρησιμοποιώ αυτό Cabletime Καλώδιο Displayport Av585, 1.2v, 4k/60hz, 1.8m, Μαύρο | Public
Θέλω να ρωτήσω αν είναι καλύτερο να πάω σε Displayport 1.4 γιατί η οθόνη μου όπως βλέπω υποστηρίζει 1.4 όπως και η κάρτα γραφικών μου (1080ti).

Σκέφτομαι να πάρω αυτό: Powertech Cable DisplayPort male - DisplayPort male 3m Μαύρο (CAB-DP051) - Skroutz.gr

Επεξ/σία από @ngelos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, @ngelos είπε

Έχω την Dell S2721DGFA και για καλώδιο χρησιμοποιώ αυτό Cabletime Καλώδιο Displayport Av585, 1.2v, 4k/60hz, 1.8m, Μαύρο | Public
Θέλω να ρωτήσω αν είναι καλύτερο να πάω σε Displayport 1.4 γιατί η οθόνη μου όπως βλέπω υποστηρίζει 1.4 όπως και η κάρτα γραφικών μου (1080ti).

Σκέφτομαι να πάρω αυτό: Powertech Cable DisplayPort male - DisplayPort male 3m Μαύρο (CAB-DP051) - Skroutz.gr

Γιατί σκέφτεσαι αν χρειάζεσαι άλλο καλώδιο, @ngelos ; Αν το καλώδιο που έχεις τώρα είναι όντως αυτό που λέει, κάνει μια χαρά για την οθόνη σου. Ρύθμισε την οθόνη σου στη σωστή της ανάλυση όπως τη δίνει ο κατασκευαστής, 2560x1440. Δε θα πετύχεις καλύτερη εικόνα με άλλη ανάλυση. Ρυθμό ανανέωσης βάζεις όποιον θες. Ούτε στα 165Ηz δε θα πρέπει να έχει πρόβλημα το καλώδιο σου.

Σου κάνει κάποιο χοντρό πρόβλημα που σε κάνει να υποψιάζεσαι ότι είναι χαλασμένο ή ότι οι προδιαγραφές του είναι ψεύτικες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...