Προς το περιεχόμενο

Εμπιστευτείτε και εσείς μεγάλο πολυκατάστημα ηλεκτρικών ειδών.


Krasdimi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρω ότι φέρθηκα σαν κηφινας, έχω θυμώσει άπειρα με τον εαυτό μου.... 

Επισυνάπτω ένα μεηλ να δείτε την αβαρία που έπαθα και κάποιος ας μου πει κάτι να αισθανθώ καλύτερα...

 

 

Επεξ/σία από Krasdimi
  • Confused 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το έκανες τηλεφωνικά μπορείς να κάνεις επιστροφή προϊόντος σε 14 μέρες. 

Το επιστρέφεις και το ξαναγοραζεις με λιγότερα

 

Know your rights

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός αν το έχει ήδη εγκαταστήσει, ή ακόμα περισσότερο αν το χρησιμοποίησε κιόλας (= νερά, έφυγαν τα αυτοκόλλητα/βίδες μεταφοράς και ενδεχομένως έχει αφαιρεθεί ή αλλαχτεί το φις ανάλογα με τον τρόπο εγκατάστασης στο συγκεκριμένο σπίτι κλπ κλπ). Στην περίπτωση αυτή η επιστροφή και πάλι πιθανό να γίνει, αλλά με μειωμένη αξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα ο βλάκας γιατί τα άπλυτα με το μωρό έγιναν βουνό...

Και μπήκα το βράδυ να κατεβάσω το μανουαλ, είδα την τιμή και άρχισα της δοξολογίες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα τα ειδη, απο τη στιγμη που το αγορασες, δεν ξανακοιτας τιμη. Μονο απογοητευση θα νιωσεις.
Ολες οι τιμες ανεβοκατεβαινουν. Ειδικα Κωτσοβολο οι προσφορες βγαινουν (αλλα και σταματανε) συνεχεια και δεν τις ξερουν οι υπαλληλοι.
Go on.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ δοκτωρα αλλά να περάσει μια βδομάδα ένας μήνας, όχι μια νύχτα και να έχω μιλήσει την προηγούμενη μαζί τους...

Πραγματικά αισθάνομαι σαν να με ληστεψανε και να με δειρανε κιόλας... Και είναι 100 ευρά όχι κάνα 20αρικο

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πόσες μέρες μετα την παραγγελία σου θα μπορουσαν να μειώσουν τιμή χωρίς να έχεις προβλημα? 5?15? 30?

Προφανώς και η υπάλληλος στο τμημα παραγγελιών δεν γνωρίζει τις συμφωνίες του τμ. προμηθειών, την πολιτική προσφορών, την τιμολογιακή πολιτική και το συνολο των επιχειρηματικών αποφάσεων. Αδέξια και επιπόλαια, κατ'εμέ και κακώς, σου απαντησε οτι η τιμή θα παραμείνει σταθερή επειδη είναι νέος κωδικός αλλα και η ερώτηση εξαρχής είναι αφελής.

Ναι καταλαβαινω την αγανακτηση σου και οτι για μία μέρα εχασες 100€, ωστόσο συμφώνησες οτι στα 690€ είναι δίκαιη η τιμή και συνέχισες στην αγορα.

Καποιος μάλλον θα "κέρδισε" 100€ επειδη στα 599€ την βρήκε δίκαιη την τιμη και το αγοράσε.

Σορρυ, θεωρω οτι δεν υποχρεούται το κάθε μαγαζι να ενημερώνει ολους τους πελάτες για τις επομενες προσφορές. Απλά δεν γίνετε.

Εννοείται δεν εχω τπτ με τον κωτσο ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε χαίρω πολύ, απλά μπες στη θέση μου ...

Το ίδιο είχα πάθει με την TV... Οκ έπεσε 250 ευρώ μετά από ένα μήνα..

Τώρα μιλάμε για μια μέρα αυτό με πόνεσε...δλδ έδωσα τα λεφτά το πρωί στον μεταφορέα και το απόγευμα συνειδητοποιώ ότι αν καθυστερούσαν μερικές ώρες θα έδινα 100 ευρώ λιγότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγε η γυναικα να βοηθησει και ειπε την γνωμη της και βγαινει να φταιει κιολας. Επρεπε να απαντησει "Δεν γνωριζουμε αν θα αλλαξει η τιμη" και τελος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ θα σπαζόμουν αλλά θεωρώ παράλογη την απαίτηση. Για να μη χρησιμοποιήσω άλλη λέξη. 

Δηλαδή αν ανέβαινε η τιμή +100€ και σου ζητούσαν τα λεφτά τι θα έλεγες;

Α εμένα δε με νοιάζει, τόσα συμφώνησα;

Να σοβαρευτούμε. Λογικό να κοιτάμε την πάρτη μας αλλά μη το ξεφτιλίζουμε.

Επίσης μας χαλάει που άλλαξε η τιμή σε μια μέρα, αν άλλαζε σε 3 μήνες θα ειμασταν οκ; Και τότε όμως κάποιος θα το αγόραζε την προηγούμενη μέρα κάθε θα γκρινιαζε αυτός. Άρα τι; Δε θα ανέβει καθόλου η τιμή ή θα κοιτούν να έχει μέρες από την τελευταία πώληση ώστε να μην ενοχληθεί κάνεις με την άνοδο της τιμής;

Γελοιοτητες στο φουλ

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε δε φταίει η γυναίκα, εγώ είμαι ο χαζός της παρέας... Αλλά ναι έπρεπε να πει αυτό είναι δικός σας θέμα , αν θέλετε να περιμένετε να περιμένετε...εγώ απλώς δελεαστικά στο ότι λέω πωωωωωωωωααααα από 789 το αφήνουν 690, γρήγορα μη χάσω την σούπερ προσφορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλουμε να αγοράσουμε κάτι και περιμένουμε σαν τα κοράκια να πέσει η τιμή. Από τη στιγμή που το αγοράζουμε, δε θέλουμε σε καμία περίπτωση να πέσει επειδή αισθανόμαστε Μ.....ς.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς βγαίνει το συμπέρασμα πως το κατάστημα φέρθηκε ανέντιμα, όπως τους γράφεις και στο mail σου?

Το πιο πιθανό είναι πως πραγματικά η γυναίκα δεν γνώριζε για την προσφορά που θα έβγαινε για το συγκεκριμένο κωδικό. Δεν είχε κανένα λόγο να πει ψέματα, γιατί οι προσφορές αυτές βγαίνουν συνήθως από τους προμηθευτές. Αυτό με τις προσφορές είναι κάτι που συμβαίνει συνεχώς. Αν προσπαθούμε να πετύχουμε πάντα την καλύτερη τιμή και το πολυσκαλίζουμε, μόνο κακό στην ψυχολογία μας κάνουμε. Μου έχει τύχει κι εμένα να δω προϊόν που αγόρασα, την επόμενη ημέρα από την παραγγελία να το έχει στο ίδιο site σε φθηνότερη τιμή. Δεν ασχολήθηκα καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Krasdimi είπε

Αυτο ακριβώς... Αλλά δε φίλε όχι σε ένα βράδυ, είναι αμαρτία από τον Θεό δλδ...είναι 45 σουβλάκια, ή 1000 τσιχλες

Όχι σε ένα βράδυ, αλλά σε ένα δευτερόλεπτο μπορεί να αλλάξει η τιμή. Έτυχε να το αγοράσεις ακριβώς πριν την αλλαγή.

Χώνεψέ το και συνέχισε την ζωή σου. Υπάρχουν σοβαρότερα θέματα για να ανγχώνεσαι και να χαλιέσαι.

Και εμένα μου έχει τύχει (πολύ πρόσφατα), και σίγουρα και σε άλλους. Όπως και το αντίθετο όπως ειπώθηκε. Να πάρεις κάτι σήμερα και μετά να ανέβει η τιμή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...