Προς το περιεχόμενο

Tablet για ταινίες-browsing στα 300-350€


Tol1as

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

Καλά specs σε γενικές γραμμές και καλή τιμή για ελληνική αγορά.

Κάποια μείον που βρήκα:

Cpu Helio G80: μειωμένη απόδοση ~20% σε σχέση με Snapdragon 662 και T618 που είναι σε tablet ίδιας τιμής (οι οποίοι είναι ήδη επιπέδου lower midrange). Στα συν η μειωμένη κατανάλωση μπαταρίας.

Η Realme έχει δηλώσει ότι το Pad δε θα πάρει αναβάθμιση Android 12. Τεσσάρων μηνών tablet...

Επεξ/σία από Tol1as
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Tol1as είπε

Καλά specs σε γενικές γραμμές και καλή τιμή για ελληνική αγορά.

Κάποια μείον που βρήκα:

Cpu Helio G80: μειωμένη απόδοση ~20% σε σχέση με Snapdragon 662 και T618 που είναι σε tablet ίδιας τιμής (οι οποίοι είναι ήδη επιπέδου lower midrange). Στα συν η μειωμένη κατανάλωση μπαταρίας.

Η Realme έχει δηλώσει ότι το Pad δε θα πάρει αναβάθμιση Android 12. Τεσσάρων μηνών tablet...

φαινενται να εχει καλο σασι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ενδιαφέρονται για το Teclast T40 Plus το έχει στο Banggood 162€ με 2-3€ μεταφορικά απο WH Τσεχίας (ETA 27 Ιανουαρίου). Η προσφορα ισχύει για 3 μέρες ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αυτά τα teclast και λοιπά κινεζικά τα έχετε δοκιμάσει; 

 

Πριν χρόνια είχα πάρει ένα κινεζικό με πολύ καλά χαρακτηριστικά που δεν έπιανε το wifi του στο διπλανό δωμάτιο από το router.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Nickfoxjr είπε

Αυτά τα teclast και λοιπά κινεζικά τα έχετε δοκιμάσει;

Tablet όχι, αλλά είχα πάρει ένα laptop Teclast F7 αρχές 2018 στα 300€ απο gearbest. Το πήρα βασικά λόγω IPS οθόνης (όντως πολύ καλή οθόνη)+ελλειψη fans (τελείως αθόρυβο). Ψιλοζορίζεται στα Win10 αλλά με ένα linuxaki που έβαλα πάει γαμιώντας. Κυρίως ταινίες βλέπω/κατεβάζω σε αυτό και επίσης βολεύει για σύνδεση με μη-smart τηλεόραση (mini hdmi σε hdmi). Επίσης όταν έρχονται τα ανίψια σπίτι σε αυτό τους βάζω να βλέπουν youtube.

Σχετικά καλά πάει αυτά τα 4 χρόνια, χωρίς έντονη χρήση βέβαια. 2 θέματα έχει βγάλει: το F5 μερικές φορές κολάει χωρίς λόγο οπότε το χω απενεργοποιήσει στο linux και η αυτονομία της μπαταρίας έχει πέσει. Κατα τα άλλα OK.

Επεξ/σία από Tol1as
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2022 στις 5:02 ΜΜ, Nickfoxjr είπε

Αυτά τα teclast και λοιπά κινεζικά τα έχετε δοκιμάσει; 

Πριν χρόνια είχα πάρει ένα κινεζικό με πολύ καλά χαρακτηριστικά που δεν έπιανε το wifi του στο διπλανό δωμάτιο από το router.

 

Έχω πάρει ένα για τη μητέρα μου προ διετίας. Γενικά καλή κατασκευή, δεν έχει πρόβλημα με τις συνδέσεις.

Αυτό που μου είχε σπάσει τα νεύρα ήταν ότι δεν έτρεχε το viber, που το ήθελε η μητέρα μου. Όπου και αν έψαξα δεν κατάφερα τίποτα, ούτε οι ίδιοι με βοήθησαν ούτε το teamτου viber. Mόνο με μια εφαρμογή για διπλό χώρο τα κατάφερα, αλλά λύση μεσοβέζικη. Είναι δυνατόν να μην ανοίγει το viber;; Από τότε μου την έδωσε και είπα δεν ξαναπαίρνω teclast!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ολα τα noname κινεζικα=κακός ήχος /wifi ,bleeding, και δεν έκανε ποτέ update sta android...εν ολίγης υποστήριξη μηδέν κακά tableτ.υποτίθεται τα cube ήταν καλύτερα από teclast pipo chiwi κ λοιπές μλκς...

 

Επεξ/σία από kage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...