Προς το περιεχόμενο

Moon Knight (Disney+ , 2022)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι φάση με τους Τούρκους; Δεν το έχω δει, καθώς δεν έχουμε Disney+ στην Ελλάδα ακόμη, αλλά απ' ότι έχω καταλάβει ήταν μια πρόταση μόνο η αναφορά. Ελπίζω το δεύτερο επεισόδιο να μην είναι σε καμιά Παλαιστίνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι limited λογικά ε; 6 επεισόδια μόνο. 

O Isaac έχει το potential να γίνει βασικό μέλος των Avengers με τον MK. Είναι πολύ καλός ηθοποιός και ο χαρακτήρας έχει τρομερό ενδιαφέρον και βάθος.

Αν η Disney δεν βάλει τους γνωστούς περιορισμούς, θα έχει επιτυχία νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συνεχίζει να έχει φάση,

Spoiler

πλακίτσα είχε που η Mr. Knight στολή βγήκε έτσι (στα comics γενικά οι στολές είναι κανονικά ρούχα, δεν γίνονται summoned και δεν θυμάμαι να την χρησιμοποιεί άλλη προσωπικότητα του Marc, αλλά οκ, σαν easter egg φάση φάνηκε περισσότερο).
Δεν θυμόμουν πώς έλεγαν την γυναίκα του και δεν υπάρχει κάποια Layla γυναίκα του Marc, κανονικά είναι η Marlene Alraune.
Eλπίζω επειδή λέει o Khonshu για "next candidate" να μην γίνει καμιά MCU-ια και μόλις τελειώσει η σειρά να την έχουμε σαν female Moon Knight...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και τώρα θα φάμε

Spoiler

1 με 2 επεισόδια χωρίς Moon Knight; :P
Εκτός αν το ένα παίζει να είναι κάνα flashback και το άλλο να ελευθερώσουν τον Khonshu για να έχουμε showdown στο 6ο.
Α ναι, είχαμε και λίγο από
Jake Lockley που είναι το 3ο personality των comics. ^_^

Και από το Reddit:
spacer.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Εγώ δεν έχω καταλάβει πόσες προσωπικότητες έχει μέχρι τωρα

1. Στίβεν που του ανήκει και το σωμα σωστά? 

2.ο Μαρκ που αυτός γίνεται moon Knight και είναι το avatar του steven αλλά αυτός δεν είχε ποτέ σώμα? 

3. Σε κάποια φάση κάποιος τρίτος πηρε τον έλεγχο του σώματος αλλά δεν λένε ποίος.. 

Έχει φάση η σειρά αλλά 6 επεισόδια λίγα είναι... αν κάνουν και ταινία και με τους υπόλοιπους ήρωες θα είναι κορυφή. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 λεπτά πριν, vagelis2019 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Εγώ δεν έχω καταλάβει πόσες προσωπικότητες έχει μέχρι τωρα

1. Στίβεν που του ανήκει και το σωμα σωστά? 

2.ο Μαρκ που αυτός γίνεται moon Knight και είναι το avatar του steven αλλά αυτός δεν είχε ποτέ σώμα? 

3. Σε κάποια φάση κάποιος τρίτος πηρε τον έλεγχο του σώματος αλλά δεν λένε ποίος.. 

Έχει φάση η σειρά αλλά 6 επεισόδια λίγα είναι... αν κάνουν και ταινία και με τους υπόλοιπους ήρωες θα είναι κορυφή. 

 

Spoiler

Στα comics είναι 3 οι προσωπικότητες με τον Marc Spector που είναι κανονικά και Steven Grant, Jack Lockley (αυτός πρέπει να είναι η 3η κι εδώ) που του βγήκαν από τραυματικό επεισόδιο. Υπήρχε εποχή που είχε και άλλες, αλλά οι classics είναι αυτές. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε ξέρω αλλά κάθε επεισόδιο σε  καθηλώνει. Μου έφερε μνήμες, έναν αέρα που είχα να δω χρόνια, από εποχές netflix Marvel σειράς όπου έβλεπα εξίσου ευχάριστα και φανατικά. Γενικά δεν είμαι τρελός φαν του MCU, με εξαίρεση μερικές ελάχιστες ταινίες του αλλά περιμένω σαν και τι κάθε εβδομάδα το νέο επεισόδιο. Ποιος θα περιμένει έναν χρόνο για 2η σεζόν...! Παράλληλα ψάχνω ήδη να πάρω Funko Popακι Moon Knight, Khonshu, Mr Night ( αν βρείτε ρίξτε tag )

:P

Εκπληκτική ερμηνεία απ'τον Oscar Isaac που φαίνεται να του πηγαίνει γάντι ο ρόλος αλλά και η εναλλαγή προσωπικοτήτων γίνεται άριστα & πειστικά, όπως επίσης καλή δουλειά βλέπουμε και από Ethan Hawke. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολλούς ήρωες η Marvel. Οπότε μπορεί να μας δίνει μικρές τζούρες από τον καθένα και που και που να βγάζει και καμιά ταινία που να τους ανακατεύει. Μετά από 20-30 χρόνια κάνει και ένα reboot. Αν παίξει κάτι τέτοιο φοβάμαι ότι με την ολοκλήρωση των Avengers τελείωσε και το πλήρες ολοκληρωμένο μενού και πλέον πάμε σε καταστάσεις ναρκομανών, όπου η Marvel θα μας πετάει που και που κανένα κόκκαλο σε μορφή μίνι σειράς με κάποιον ήρωα που δεν είχε παίξει μέχρι τώρα στην TV/cinema.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...