Προς το περιεχόμενο

απάτη μεσω ebanking


pantelis_87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Shinji ikari είπε

Δεν ειναι παράνομο; 

Δεν καταλαβα την ερωτηση, να είναι παράνομο να διατηρεις λογαριασμό σε τραπεζα του εξωτερικου; Οχι βεβαια, με ποια λογικη. Κατα την εγγραφή σου ζητειται να δωσεις ΑΦΜ ωστε σε περιπτωση ερωτησης απο την ελληνικη εφορια να δωσουν τον λογαριασμο σου, αν ρωτας σκεπτομενος καποια φορολογικη επιπλοκη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Βλεπω την τελευταια βδομαδα μια ΤΡΕΛΗ αυξηση στα scam σε αγγελιες στο fb.

Εχω ξεσκιστει να κανω αναφορες και στο fb και στους admins των ομαδων.

Ολες στο ιδιο υφος,πρεπει να εισαι ηλιθιος για να μην το καταλαβεις,αλλα απο κατω βλεπω πολλα προβατα.

Ολες στο ιδιο στυλ : Θα πετάξουμε μερικούς φορητούς υπολογιστές που δεν μπορούμε να πουλήσουμε πια, θέλετε; Σκεφτήκαμε ότι αντί να το πετάξουμε, θα το δώσουμε σε ανθρώπους που το έχουν ανάγκη. Όλοι οι φορητοί υπολογιστές λειτουργούν, αλλά ορισμένα έχουν μικρές φθορές όπως γρατσουνιές, βαθουλώματα και άλλα έχουν επιστραφεί στο κατάστημά μας από πελάτες. Δεν θέλουμε να πάνε χαμένα, επομένως θα τα στείλουμε τυχαία σε άτομα που έχουν μοιραστεί και σχολιάσει, πριν από τις 7 Απριλίου. (ο φορητός υπολογιστής αποστέλλεται την επόμενη μέρα)

Απο κατω ολη η πλεμπα να δινει συγχαρητηρια,να δηλωνει συμμετοχη και να ευχεται να κερδισει.

Μαλιστα ειδα εναν γνωστο μου να γραφει "θελω 2". Γιατι εσυ εισαι ο πονηρος και εμεις οι βλακες,οκ.

Ολες οι αγγελιες  απο walmart fans και L I D L O  F F I C I A L.

Ολες ιδιες,σε μια ξεχαστηκαν και ενω ελεγαν οτι θα χαρισουν ψυγεια,στις φωτο ειχαν τηλεορασεις.
Αλλα ουτε καν εκει δεν καταλαβαν οι ελληναρες οτι ηταν scam.

Ο κοσμος εχει βουηξει αυτες τις μερες για τα scam και αυτοι οι καψεροι εκει,ειναι τοση η κακομοιρια,η δυστυχια και η στεναχωρια τους,που δε βλεπουν το λυκο μεσα στο μαντρι,παρα τρεχουν για το δωρεαν.

 

Προχθές walmart fans (laptop), χθες coke fans (κιβώτια κόκα κόλα).

Οι admins δεν κάνουν και πολλά πράγματα. Πέρα από σε αυτούς εγώ κάνω αναφορά και τη δημοσίευση που μοιράζεται και την σελίδα από όπου την αντιγράφουν. Εκεί αναφέρονται και οι όροι, ίδιοι, πως πρέπει δηλαδή να μοιραστείς τη δημοσίευση σε 8 ομάδες που είσαι μέλος για να σε επιλέξουν για το "δώρο".

Spoiler

 

Spoiler

 

Για τα υπόλοιπα συμφωνώ εννοείται. Επίπεδο μελών "άστα να πάνε".

Πάω τώρα να κάνω τα report μου. (βλέπω βγήκε και coca cola fans).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Shinji ikari είπε

Αυτό που κολλάει;

Γινε πιο συγκεκριμενος

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Πάω τώρα να κάνω τα report μου. (βλέπω βγήκε και coca cola fans).

Ναι αστα,παμε,εχουνε δουλεια.Εχω ανεβασει μεχρ και αγγελια σε ολες τις γνωστες ομαδες,για να προφυλαξω τους αμυαλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, marinna είπε

Είσαι σίγουρος ότι ζητάει να κάνεις log in στο ebanking; Κάτι άλλο μήπως εννοεί(ς), να βάλεις πχ το ειδικό pin για τις ιντερνετικές αγορές (η alpha bank ας πούμε σου ζητάει κάποια στιγμή να δημιουργήσεις ένα τριψήφιο που θα το ξέρεις μόνο εσύ και το βάζεις σε κάθε αγορά). Login σε ebanking δεν έχω ακούσει ποτέ

ειναι σιγουρος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...