Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2022 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαφωνω, μεγαλο σφαλμα να υπαρχει αντιστοιχιση επιπεδου με χρονια,  η αριθμο μηνυματων.

Η συνεισφορα & εγκυροτητα απαντησης,  η λυση του προβληματος, το "added value",  ειναι αυτα που πρεπει να εχουν τη μεγαλυτερη βαρυτητα σε τεχνολογικο forum.

Guides, Articles, Troubleshooting , News, πρεπει να προσμετρωνται στο "badge" του καθε μελους.

Διαφορετικα θα επιβραβευονται ατακαδοροι , χιουμοριστες και μπαχαλακηδες . 

Το target group του forum ειναι κυριως ατομα που χρειαζονται βοηθεια και συμβουλες πανω στη τεχνολογια. 

Για χαβαλε και διασκεδαση υπαρχουν αλλες πλατφορμες πιο καταλληλες.

Επεξ/σία από Damianus
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 850
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μετά την αναβάθμιση βλέπω σε μένα τουλάχιστον να έχει λυθεί το θέμα που είχα και αργούσε υπερβολικά η φόρτωση της σελίδας όταν έμπαινα σε ένα θέμα, τώρα όλα ανοίγουν σφαίρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά νομίζω απο εχθές σε Ubuntu firefox παρατήρησα ότι όταν πατάω επόμενη σελίδα σε ένα ποστ με πετάει στο τέρμα της σελίδα και πρέπει να κάνω scroll τέρμα επάνω.

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλον με άλλο browser / συσκευή ?

Edit: Από android με Firefox δεν παρατηρώ το ίδιο πρόβλημα

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα που δεν με ενδιαφέρει καθόλου το ranking το μόνο που έχω να πω είναι ότι πλέον το site πάει σφαίρα μιας και σχεδόν εξαλείφθηκαν τα στιγμιαία κολλήματα που είχε όταν αλλάζαμε θέμα ή σελίδα. Congratulations 🙂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, tsofras said:

Καλημέρες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά νομίζω απο εχθές σε Ubuntu firefox παρατήρησα ότι όταν πατάω επόμενη σελίδα σε ένα ποστ με πετάει στο τέρμα της σελίδα και πρέπει να κάνω scroll τέρμα επάνω.

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλον με άλλο browser / συσκευή ?

Edit: Από android με Firefox δεν παρατηρώ το ίδιο πρόβλημα

Και σε εμενα το ιδιο κάνει. Linux Mint 20.3 με FireFox 96.0. Σε windows δεν το εχω δοκιμασει ακομα να δω τι κανει και απο εκει.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απώλεια των custom titles είναι σκληρό διαζύγιο από τις παλιές νοσταλγικές εποχές και φυσικά το κρίμα και το όνειδος βαραίνει μόνο και προσωπικά τον Hal9000. Το ίδιο και η ακαλαίσθητη κουτσουλιά των badges επάνω στα avatar μας, αλλά εντάξει, ο άνθρωπος νομίζω ακόμα έχει iphone, τι να του πεις;

Από την άλλη, έχω ήδη print screen τον Thresh που έχει μηδενίσει και ξαναρχίσει το post count του περισσότερες φορές από μαντρά στην Ελευσίνα να αναφέρεται ως enthusiast, οπότε κάτι είναι κι αυτό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν γνωρίζω αν είναι σημαντικό ή όχι...

αν και ακόμα δεν έχω καταλάβει τι γίνεται με τις κατατάξεις, ίσως το σύστημα δεν δουλεύει σωστά(;).

Αυτή την στιγμή φαίνεται να έχω αποκτημένες 8 διακρίσεις, ενώ σύμφωνα με αυτές θα έπρεπε να είμαι "Community Regular" εγώ έχω τον τίτλο του "Collaborator"

Επειδή οι αλλαγές είναι πολύ πρόσφατες, πιθανόν να είναι άκυρο, αν όντως είναι απλά αγνοήστε. Πιθανών οι διακρίσεις να είναι άσχετες από τις κατατάξεις...

Capture.PNG

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/1/2022 στις 6:28 ΜΜ, nickol-us είπε

Πιθανών οι διακρίσεις να είναι άσχετες από τις κατατάξεις...

Λογικά αυτό συμβαίνει. 

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες οι αλλαγές, μόνο και μόνο η φρεσκάδα που δίνουν στο χώρο είναι κάτι το σημαντικό και μπράβο σε όλους όσους εργάστηκαν για την εφαρμογή τους.

Από εκεί και πέρα έχω παρατηρήσει ότι δεν προσμετρώνται όλα μου τα μηνύματα, είμαι σίγουρος ότι έχω πολλά περισσότερα από τα 287 που λέει ο μετρητής :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχετε γράψει στην ενότητα του ''Μπλα-μπλα''; Αν ναι, εκεί δεν μετράνε ούτε τα μηνύματα ούτε οι αντιδράσεις.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, nickol-us said:

Αυτή την στιγμή φαίνεται να έχω αποκτημένες 8 διακρίσεις, ενώ σύμφωνα με αυτές θα έπρεπε να είμαι "Community Regular" εγώ έχω τον τίτλο του "Collaborator"

Δεν πάει διάκριση και rank.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...