Προς το περιεχόμενο

Καρεκλα ΙΚΕΑ MILLBERGET 40€ μονο σε καταστημα


2cpu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω την κοινοτητα.

Στις εκπτωσεις ΙΚΕΑ τρεχει αυτη η καρεκλα MILLBERGET (903.394.12  κωδικος ΙΚΕΑ) στα 40 ευρω (39.99 για την ακριβεια).

Με ενημερωσαν ποιο νωρις αλλα λογω λιγου διαθεσιμου χρονου δεν προλαβα να το σηκωσω.Η προσφορα τρεχει σε καταστημα και για οσα

τεμαχια θελετε .

  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

MILLBERGET Περιστρεφόμενη καρέκλα, Μαύρο | IKEA Ελλάδα

Η τιμη ειναι απο καταστημα μονο? Και ποιο συγκεκριμενα? Απο το site ειναι στα 80 ακομα. Συν οτι λεει εξαντλημενο.

Επεξ/σία από tsoukalasKaminia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι.Στην Θεσσαλονικη τρεχει αλλα πιστευω μιας και ξεκινησαν εκπτωσεις θα υπαρχει και στα αλλα καταστηματα.

Ναι το προανεφερα στο site λεει 80 .Στο καταστημα που πηγα ειχαν ακομα αποθεματα.Απο καιρο την βγαζει εξαντλημενη πριν ακομα απο τις εκπτωσεις.

Επεξ/σία από 2cpu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά προσοχή σε αυτές τις καρέκλες. Το ένα θέμα είναι πως είναι έτσι κι αλλιώς οι φτηνές του ΙΚΕΑ (έχω μία πολύ παρόμοια αγορασμένη στα 40-50 ευρώ, κανονική τιμή) και πρέπει οπωσδήποτε να τις δοκιμάσεις σε θέμα άνεσης, αντοχής κ.λπ. Αυτό λύνεται αφού δεν είναι καν διαθέσιμες για online αγορά. Το άλλο θέμα είναι η σχεδιαστική βλακεία της ΙΚΕΑ, που σε αυτές τις καρέκλες έδωσαν ρέστα. Για να έχουν λίγα εξαρτήματα - μικρή συσκευασία, που αυτές είναι οι προτεραιότητές τους, έχουν κάνει δύο σοβαρά φάουλ. Το ένα είναι τα μπράτσα που είναι δομικό στοιχείο της καρέκλας και δεν ρυθμίζονται, δεν αφαιρούνται, δεν επιτρέπουν να συρθεί κάτω από το γραφείο όταν δεν χρησιμοποιείται. Το άλλο είναι ο ηλίθιος μηχανισμός της βάσης που αντί να είναι μονοκόμματος προσθέτεις στο 'αστέρι' τους 5 σωλήνες και τους στερεώνεις με 2 βίδες (οι πιο μικρές έχουν 1 μόνο βίδα, ακόμα χειρότερα). Ο σωλήνας καλύπτει την προεξοχή της βάσης αλλά δεν έχει καλή προσαρμογή και χάσκει, οπότε το βάρος πέφτει στις βίδες. Οι βίδες, ποιότητα ΙΚΕΑ, καταπονούνται πάρα πολύ και με τον καιρό σπάνε, χωρίς να μπορούν να αφαιρεθούν με απλά εργαλεία, καθιστώντας όλη την καρέκλα άχρηστη πολύ νωρίτερα από όσο θα περίμενε κανείς να κρατήσει. Μέχρι τότε αισθάνεσαι μια αστάθεια και τριγμούς. Το έχω πάθει σε άλλη φτηνότερη καρέκλα και το τυχόν κόστος επισκευής σε σύγκριση με την αγορά μιας καινούργιας από αλλού ήταν ασύμφορο. Στο ΙΚΕΑ, ή και αλλού, προτιμήστε αυτές τις πιο ακριβές που οι ακτίνες είναι υπό γωνία και είναι μονοκόμματη η βάση, ακόμα και αν είναι από πλαστικό.  

Αν κάποιος θέλει απλά μια καρέκλα γερή και φτηνή μια πρόταση είναι αυτή,  με κουπόνι BG7f9171 έρχεται στα 23 ευρώ και κάτι ψιλά μαζί με τα μεταφορικά. Που δεν έχει μπράτσα μη σας απασχολεί, και της συγκεκριμένης καρέκλας του ΙΚΕΑ είναι τόσο σκληρά που είναι άχρηστα. 

  • Like 3
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, tomar26 said:

Απλά προσοχή σε αυτές τις καρέκλες. Το ένα θέμα είναι πως είναι έτσι κι αλλιώς οι φτηνές του ΙΚΕΑ (έχω μία πολύ παρόμοια αγορασμένη στα 40-50 ευρώ, κανονική τιμή) και πρέπει οπωσδήποτε να τις δοκιμάσεις σε θέμα άνεσης, αντοχής κ.λπ. Αυτό λύνεται αφού δεν είναι καν διαθέσιμες για online αγορά. Το άλλο θέμα είναι η σχεδιαστική βλακεία της ΙΚΕΑ, που σε αυτές τις καρέκλες έδωσαν ρέστα. Για να έχουν λίγα εξαρτήματα - μικρή συσκευασία, που αυτές είναι οι προτεραιότητές τους, έχουν κάνει δύο σοβαρά φάουλ. Το ένα είναι τα μπράτσα που είναι δομικό στοιχείο της καρέκλας και δεν ρυθμίζονται, δεν αφαιρούνται, δεν επιτρέπουν να συρθεί κάτω από το γραφείο όταν δεν χρησιμοποιείται. Το άλλο είναι ο ηλίθιος μηχανισμός της βάσης που αντί να είναι μονοκόμματος προσθέτεις στο 'αστέρι' τους 5 σωλήνες και τους στερεώνεις με 2 βίδες (οι πιο μικρές έχουν 1 μόνο βίδα, ακόμα χειρότερα). Ο σωλήνας καλύπτει την προεξοχή της βάσης αλλά δεν έχει καλή προσαρμογή και χάσκει, οπότε το βάρος πέφτει στις βίδες. Οι βίδες, ποιότητα ΙΚΕΑ, καταπονούνται πάρα πολύ και με τον καιρό σπάνε, χωρίς να μπορούν να αφαιρεθούν με απλά εργαλεία, καθιστώντας όλη την καρέκλα άχρηστη πολύ νωρίτερα από όσο θα περίμενε κανείς να κρατήσει. Μέχρι τότε αισθάνεσαι μια αστάθεια και τριγμούς. Το έχω πάθει σε άλλη φτηνότερη καρέκλα και το τυχόν κόστος επισκευής σε σύγκριση με την αγορά μιας καινούργιας από αλλού ήταν ασύμφορο. Στο ΙΚΕΑ, ή και αλλού, προτιμήστε αυτές τις πιο ακριβές που οι ακτίνες είναι υπό γωνία και είναι μονοκόμματη η βάση, ακόμα και αν είναι από πλαστικό.  

Αν κάποιος θέλει απλά μια καρέκλα γερή και φτηνή μια πρόταση είναι αυτή,  με κουπόνι BG7f9171 έρχεται στα 23 ευρώ και κάτι ψιλά μαζί με τα μεταφορικά. Που δεν έχει μπράτσα μη σας απασχολεί, και της συγκεκριμένης καρέκλας του ΙΚΕΑ είναι τόσο σκληρά που είναι άχρηστα. 

εχεις δοκιμασει σιγουρα καρεκλες ikea; γιατι ολα οσα γραφεις ειναι τα ακριβως αντιθετα απο οτι συμβαινει, η δε αντιπροταση που κανεις ειναι ο ορισμος της καρεκλας μια χρησεως

εχω 2 καρεκλες ikea , η μια κοντευει τα 9 χρονια κ η αλλη τα 3 κ οχι απλως ειναι σκυλια μαυρα αλλα δεν εχουν κανει κιχ σε κανεναν τομεα κ δουλευουν αριστα

Επεξ/σία από Neural_handshake
  • Like 2
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω δύο τέτοιες (σε λευκό) η μία 7 χρόνια(της συζύγου) και άλλη μία εγώ 5 χρόνια. Πάρα πολύ ευχαριστημένος. Πολύ άνετες και το σημαντικότερο είναι οτι το μαξιλάρι της κρατάει πολύ καλά.  Πρίν απο αυτή είχα αγοράσει μία στα ίδια χρήματα απο σκρουτζ, πολύ πιο όμορφη αλλά δεν έκλεισε χρόνο και το μαξιλάρι που κάθεσαι τερμάτισε, δηλαδη καθόσουν σε σκληρή επιφάνεια και αυτός ήταν ο λόγος που πήρα αυτή και μετά απο 5 χρόνια απόλυτα ευχαριστημένος. Θα επιβεβαιώσω αυτά που λέει ο tomar26 οτι τα μπράτσα δεν κουνιούνται και θα τα προτιμούσα να είναι ψιλότερα για εμένα αλλά δεν έχω τριξίματα. Στη δικιά μου καρέκλα δεν βλέπω κανένα θέμα, στης συζύγου μου νομίζω οτι επειδή κάθεται πολύ μπροστά, το μαξιλάρι που κάθεται μπροστά σαν να έχει μία κλήση προς τα κάτω αλλά όλα αυτά μετά απο 7 χρόνια και με τιμή αγοράς 70 ευρώ. Η ίδια είναι απόλυτα ευχαριστημένη. Για εμένα είναι απο τις καλύτερες αγορές μου και σε αυτά τα χρήματα δεν θα το σκεφτόμουν. Δείτε τη και απο κοντά αν σας βολεύει.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 16/1/2022 at 10:20 ΠΜ, tsoukalasKaminia said:

MILLBERGET Περιστρεφόμενη καρέκλα, Μαύρο | IKEA Ελλάδα

Η τιμη ειναι απο καταστημα μονο? Και ποιο συγκεκριμενα? Απο το site ειναι στα 80 ακομα. Συν οτι λεει εξαντλημενο.

Βλεπεις τις τιμες σε καθε προιον "εκπτωσεων" διαλεγοντας το καταστημα που σε ενδιαφερει. https://www.ikea.gr/prosfores/ekptoseis-ana-katastima/

Παλιοτερα, επιλεγοντας καταστημα σε συγκεκριμενο προιον, αλλαζε και η τιμη στην οθονη σου, τωρα δυστυχως δεν το κανει, οποτε η μονη λυση ειναι να δεις στο παραπανω λινκ αν ισχυει για το καταστημα σου.

Επισης, ΔΕΝ ισχυει η  εκπτωση στο συγκεκριμενο προιον προφανως online αφου το δειχνει στα 80, μονο σε καταστηματα.

Γενικα για τις εκπτωσεις του ΙΚΕΑ, αν καποιος βρει αλλο προιον που πιστευει οτι αξιζει, ΜΟΝΟ σε νεο τοπικ παρακαλω.

Τα κοιταξα ολα, απο οσο ειδα μου φανηκαν οι πιο αδιαφορες εκπτωσεις του ΙΚΕΑ που εχω δει ποτε. Πακετο με την μαλλον χειροτερη black friday που ειχαμε φετος σε ολη (φανταζομαι) τη χωρα...

  • Ισχύει από 10/1/2022 μέχρι 28/2/2022 σε όλα τα καταστήματα, τα κέντρα Παραγγελιών & Παραλαβών ΙΚΕΑ και το IKEA e-shop σε επιλεγμένα είδη και για όσο υπάρχουν αποθέματα.

  • Oι τιμές και τα προϊόντα που συμμετέχουν στην ενέργεια πιθανόν να διαφοροποιούνται ανά καταστήματα και οι εκπτωτικές τιμές αφορούν στο διαθέσιμο απόθεμα του εκάστοτε καταστήματος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που δεν υπάρχει on line για τη τιμή της καλή δείχνει.....και ψάχνω εδω και καιρό για καρέκλα γραφείου....έχω δει και το αντίστοιχο τοπικ εδω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δείχνει να είναι καμία "φοβερή" ποιότητα αλλά αν την πάρει κάποιος στα 40€ είναι μια χαρά....άλλωστε για να πάρεις καμία καλή καρέκλα θες πάνω απο 200.

ενδεικτικά παραθέτω τα παρακάτω:

https://www.youtube.com/watch?v=36T-ytb8EhM

https://www.youtube.com/watch?v=SndK8JIt-pc

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 40 αξιζει παρα πολυ.την εχουμε σε γραφειο 2+ χρονια και ειναι σε παρα πολυ καλη κατασταση ακόμα. Σε αυτην την τιμη οτι και αν εχουμε παρει στον 1 χρονο την πεταμε

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είχα πετύχει και εγώ παλιότερα και σκεφτόμουν να προχωρήσω σε αγορά (όχι για κύρια χρήση γραφείου), αλλά λέω θα είναι της πλάκας. Αν λέτε ότι αξίζει να το προχωρήσω 👾👾 για διαθεσιμότητα στα καταστήματα πρέπει να ρίξουμε τα χαρτιά; Επειδή διάβασα πιο πάνω ότι είναι out of stock online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την έχω σχεδόν 3 χρόνια το λευκό της. είμαι 180, 90 κιλά. η καρέκλα είναι οκ σε άνεση αλλά

1/το ύφασμα από τα ''χερούλια'' έχει φαγωθεί ενώ δεν χαμηλώνουν/ψηλώνουν επομένως σε μη στάνταρ σωματότυπους λογικά θα υπάρχει πρόβλημα

2/τρίζει από τους 6 μήνες και στην πλάτη και στην βάση

3/η ποιότητα κύλισης είναι οκ, η καρέκλα δεν κολλάει

6 minutes ago, M A T R I X said:

Την είχα πετύχει και εγώ παλιότερα και σκεφτόμουν να προχωρήσω σε αγορά (όχι για κύρια χρήση γραφείου), αλλά λέω θα είναι της πλάκας. Αν λέτε ότι αξίζει να το προχωρήσω 👾👾 για διαθεσιμότητα στα καταστήματα πρέπει να ρίξουμε τα χαρτιά; Επειδή διάβασα πιο πάνω ότι είναι out of stock online

άμα πας στην καρέκλα και δεις διαθεσιμότητα φαίνεται εάν υπάρχει ή όχι και πόσα τεμάχια. στον Κηφισό έχει 11 διαθέσιμα πχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα αγοραζα ποτε καρεκλα με αυτη την ψευτοδερματινη, μαδαει ευκολα.
Δεν θα αλλαζα με τιποτα την Markus, οχι οτι πιστευω οτι ειναι η καλυτερη που υπαρχει αλλα ειναι οντως πολυ καλη και καθολου καγκουρας (σαν κατι gaming καρεκλες).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...