Προς το περιεχόμενο

Η Apple θα απαιτεί από τους υπαλλήλους της να έχουν κάνει την 3η δόση του εμβολίου ενάντια στην ασθένεια COVID-19


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, HarisRg είπε

Α, τώρα δεν μας συμφέρει το "είμαστε υπόλογοι για τις αποφάσεις μας"?

Θέλετε ο ανεμβολίαστος να μην έχει θέση σε ΜΕΘ αν την χρειαστεί, την οποία έχει πληρώσει από συνεισφορές όπως και ο εμβολιασμένος αλλά δεν θέλετε ο καθένας να πληρώνει για ό,τι κοστίζει.

Όχι θελουμε να πάρει την ευθύνη των πράξεων του… μην το μεταφράζεις όπως σε συμφέρει, ούτε να το παίζεις θύμα χωρίς να είσαι…

5 λεπτά πριν, HarisRg είπε

Σε όλες τις οικονομικά πλούσιες χώρες επικρατεί το ιδιωτικό σύστημα υγείας, παίρνεις ό,τι πληρώνεις και πληρώνεις ό,τι παίρνεις. Τίμιο.

Αντικοινωνικό…

 

5 λεπτά πριν, HarisRg είπε

Μέχρι τα 28 μου που έφυγα από την Ελλάδα πλήρωνα για μια δημόσια υγεία την οποία ποτέ δεν χρειάστηκα, ούτε μια φορά δεν πήγα στο νοσοκομείο στη ζωή μου. Ας μη με βάλουν σε ΜΕΘ αν χρειαστώ αλλά ας μου δώσουν πίσω όλα αυτά τα λεφτά που πήγαν στις θεραπείες των συνανθρώπων μου πίσω.

Θα ήθελα να σε δω στα 60 με ιδιωτική ασφάλιση, να παρακαλάς ιδιωτικές εταιρίες να σου δώσουν σύνταξη και να σκέφτεσαι πόσο γλεντούσες στα 28 σου…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 625
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, adi32 είπε

Που ξέρεις αν σε είκοσι χρόνια σου βγει ένα κουσούρι επειδή τον πέρασες? 

Δεν το ξέρω, αλλά θέλω να είναι από επιλογή μου και όχι επειδή μου το επέβαλαν.

 

2 λεπτά πριν, corr8 είπε

Ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις προσωπικες επιλογες του καθως και να αναλαμβανει ευθυνη των πραξεων του. Εννοειται οτι εχουμε την ελευθερια να κανουμε τις επιλογες μας.
Οσο για το δημοσιο συστημα υγειας, αυτο ειναι οτι ειναι, αυτο εχουμε αυτη τη στιγμη και μεχρι να βελτιωθει (που ελπιζω να βελτιωθει γιατι υπαρχουν ελλειψεις σε πολλους τομεις) αυτο που μπορουμε εμεις να κανουμε συλλογικα ως πολιτες ειναι να πραξουμε, να προσαρμοστουμε με αυτα τα δεδομενα για το καλο ολων μας.
Οσοι δεν θελουν να κανουν το εμβολιο ειναι επιλογη τους αλλα θα αναλαβουν και τις αναλογες ευθυνες της επιλογης τους. Εαν νοσησουν και χρειαστουν περιθαλψη, να βρουν λυση να μην επιβαρυνουν τις ΜΕΘ. Διοτι ειναι αποδεδειγμενο οτι το μεγαλυτερο ποσοστο ασθενων ΜΕΘ ειναι ανεμβολιαστοι. Εαν επιβαρυνθει και γονατισει το νοσοκομειο, τοτε δεν θα μπορουν να περιθαλψουν καταλληλως κανεναν μα κανεναν απολυτως ανεξαρτητα τι ασθενεια εχουν.
 

Εκεί που διαφωνώ είναι ότι ρίχνουμε το μπαλάκι μόνο στους ανεμβολίαστους που καταλήγουν στις ΜΕΘ.

Εαν αυτός που με κόλλησε είναι εμβολιασμένος ο οποίος δεν έχει κάνει ποτέ τους τεστ προτού βρεθεί στον ίδιο χώρο με μένα, που κάνω κάθε φορά, τότε έχει και αυτός μερίδιο ευθύνης.

Δεν είναι όλα άσπρο η μαύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, adi32 είπε

Που ξέρεις αν σε είκοσι χρόνια σου βγει ένα κουσούρι επειδή τον πέρασες? 

Ε και εσύ τώρα. Αυτά τα κάνει μόνο το εμβόλιο. Μην το ψάχνεις. 🤣

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HarisRg είπε

Δεν το ξέρω, αλλά θέλω να είναι από επιλογή μου και όχι επειδή μου το επέβαλαν.

Επιλογή δική σου μέσω YouTube social κλπ ή του γιατρού σου? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, AtiX είπε

Θα ήθελα να σε δω στα 60 με ιδιωτική ασφάλιση, να παρακαλάς ιδιωτικές εταιρίες να σου δώσουν σύνταξη και να σκέφτεσαι πόσο γλεντούσες στα 28 σου…

Μιλάς πολύ χωρίς να ξέρεις τον άλλο.

"Γλεντάω" λέει, ζω και ξοδεύω όσα ξόδευα και στην Ελλάδα αλλά βγάζω x3++ μισθό.

Αντί να γλεντάω όπως λες, επενδύω σε διάφορα επενδυτικά οχήματα κάθε μήνα πολύ περισσότερο απ'όσο βγάζει ο μέσος Έλληνας και θα συνεχίσω να το κάνω ανεξάρτητα από το πόσο μεγαλώνει ο μισθός μου.

Σκέφτομαι το μέλλον μου καθώς και της οικογένειάς μου και έχω ήδη αρχίσει να χτίζω τα θεμέλια που θα με κάνουν οικονομικά ανεξάρτητο από έναν μηνιαίο μισθό καθώς και από δημόσια ή ιδιωτική σύνταξη αλλά και να αφήσω περιουσία στα παιδιά μου όταν φύγω. Εσύ?

15 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αντικοινωνικό…

Αντικοινωνικό ξεαντικοινωνικό πρέπει να καταλάβουμε ότι ζούμε σε ένα κόσμο που κυριαρχεί το χρήμα.

Δες πως είναι η ζωή του μέσου Ολλανδού/ Γερμανού πολίτη και πως του μέσου Έλληνα και πες μου αν προτιμάς του 2ου.

13 λεπτά πριν, adi32 είπε

Επιλογή δική σου μέσω YouTube social κλπ ή του γιατρού σου? 

Δεν ασχολούμαι με YouTube και δεν έχω social. Έχω μόνο μερικά messaging apps για επικοινωνία, κανένα social όμως.

Οι γνώμες των γιατρών είναι διχασμένες δυστυχώς.

Μέχρι στιγμής η επιλογή του να μην εμβολιαστώ είναι καθαρά δική μου.

13 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Ε και εσύ τώρα. Αυτά τα κάνει μόνο το εμβόλιο. Μην το ψάχνεις. 🤣

Απάντησα και σε αυτό πιο πάνω εξυπνάκια.

Δεν λέω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσει κάποιο κουσούρι ο ιός ή ότι το εμβόλιο θα αφήσει κάποιο 100%.

Λέω ότι και τα 2 έχουν τα ρίσκα τους και επειδή ακριβώς έχουν ρίσκο δεν θα έπρεπε να είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός χωρίς να υπάρχει κάποιος που να λάβει ευθύνη σε περίπτωση που συμβεί κάτι στο μέλλον.

Επεξ/σία από HarisRg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ούπς δεν το κατάλαβα, γιατί δεν πίστευα, ότι το τελευταίο αποκούμπι επιχειρηματολογικά θα ήταν να μην υπάρχει δημόσια υγεία και όλοι να πληρώναμε για ότι και αν πάθουμε…

αν είναι έτσι και οι ληστές να ζητήσουν την κατάργηση της αστυνομίας και ποιος θέλει να βάλει security για να προστατέψει την περιουσία του… 

Το οξύμωρο σε αυτό που υποστηρίζεις είναι ότι πρώτον αυτοί που έχει νόημα να έχουν πρόσβαση σε αυτά τα δεδομένα, έχουν, μόνο που δεν τους πιστεύεις γιατί θεωρείς ότι κάποιοι τους έχουν φιμώσει. Και δεύτερον, και όλος ο κόσμος να έχει πρόσβαση είναι κάτι άχρηστο μιας και να το διαβάσουν δεν θα καταλάβουν τι πραγματικά λέει…

Ρε παιδιά τώρα πραγματικά πιστεύεται ότι τέτοιου είδους έγραφα είναι άρθρα του insomnia ή του βήματος? Ξέρετε τι γνώσεις και τι μελέτη επί αυτού που αναφέρεται πρέπει να υπάρχει? Είναι σαν διαβάζεις γαλλική λογοτεχνία ξέροντας μόνο δέκα λέξεις, άντε βγάλε περίληψη…

μπήκες στον κόπο να το διαβάσεις; ή απλά λες ότι πέφτει βαρύ. Γιατί τις προάλλες ήθελες και επιστημονικά δεδομένα εσύ συγκεκριμένα, τρομάρα σου.

Η αλήθεια είναι μια, είτε σας αρέσει είτε όχι. Δεν μπορεί να γίνει υποχρεωτικό κάτι που δεν έχουμε 100% δεδομένα για αυτό. Ότι και να λέτε, ότι και να κάνετε, όσο και να χτυπιέστε κάτω, η απάντηση είναι πάντα η ίδια. Το εμβόλιο είναι πειραματικό, τρέχει με έκτακτη έγκριση η οποία ανανεώνεται με το σκεπτικό του "βλέποντας και κάνοντας." και τα δεδομένα όχι μόνο δεν είναι ανοιχτά αλλά κάνουν και ότι μπορούν με κάθε τρόπο για να τα παρατείνουν ή να τα αποκρύψουν. Καλή ώρα τα έγγραφα της πφάιζερ μέχρι το 2096. Που δεν θα υπάρχει ούτε η σκόνη μας. Γελάει ο κόσμος.

Για δε παρενέργειες και οτιδήποτε άλλο, όχι, δεν είναι μόνο ότι φανεί στο άμεσο διάστημα ημερών αλλά και στο μέλλον. Δεν θα κάτσω να συζητήσω τι και πως, όποιος θέλει το ψάχνει μόνος του.

Το ότι μερικοί εμπιστευτήκατε τηλε-ειδικούς, πολιτικούς και οτιδήποτε άλλο πληρωμένο αδρά σε μάρκετινγκ και fundings για ιδιωτικά συμφέροντα και τρέξατε να το κάνετε, δεν σας κάνει ούτε μορφωμένους ούτε πιο έξυπνους από άλλους συνανθρώπους σας που απλά περιμένουν πλήρη διαφάνεια για να αποφασίσουν. Υπάρχει άλλη λέξη αλλά δεν θα τη χρησιμοποιήσω, όπως εσείς που χαρακτηρίζετε άμεσα όποιον έχει επιλέξει κάτι διαφορετικό, απλά για να τονώσετε το εγώ σας.

Έχω βαρεθεί να έρχομαι σε άμεση επαφή με case που είναι εμβολιασμένο και να κλειδώνομαι σπίτι μου καραντίνα αν και αρνητικός, γιατί εσείς κυκλοφορείτε χύμα και όποιον πάρει ο χάρος.

Όπως δέχονται οι ανεμβολίαστοι εσάς και ότι έχετε επιλέξει, θα μάθετε και εσείς να δέχεστε τον ανεμβολίαστο και ότι αυτός έχει επιλέξει. Αυτό είναι η κοινωνία, είτε σας αρέσει είτε όχι. Τις επιβολές μόνο στο σώμα σας και στον εαυτό σας, όχι σε άλλους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HarisRg είπε

Μιλάς πολύ χωρίς να ξέρεις τον άλλο.

"Γλεντάω" λέει, ζω και ξοδεύω όσα ξόδευα και στην Ελλάδα αλλά βγάζω x3++ μισθό.

Αντί να γλεντάω όπως λες, επενδύω σε διάφορα επενδυτικά οχήματα κάθε μήνα πολύ περισσότερο απ'όσο βγάζει ο μέσος Έλληνας και θα συνεχίσω να το κάνω ανεξάρτητα από το πόσο μεγαλώνει ο μισθός μου.

Σκέφτομαι το μέλλον μου καθώς και της οικογένειάς μου και έχω ήδη αρχίσει να χτίζω τα θεμέλια που θα με κάνουν οικονομικά ανεξάρτητο από έναν μηνιαίο μισθό καθώς και δημόσια ή ιδιωτική σύνταξη αλλά και να αφήσω περιουσία στα παιδιά μου όταν φύγω. Εσύ?

Αντικοινωνικό ξεαντικοινωνικό πρέπει να καταλάβουμε ότι ζούμε σε ένα κόσμο που κυριαρχεί το χρήμα.

Ρε μάτια μου τότε γιατί μας ζάλιζες με το ότι η κυβέρνηση έπρεπε να φτιάξει περισσότερες ΜΕΘ? Γιατί μας ζάλιζες για τα φάρμακα? Γιατί πας όπου φυσάει ο άνεμος και όπως σε συμφέρει? Πιστεύεις ότι η τακτική του να ξεγλιστράς προσφέρει κάτι στα συνεχιζόμενα αδιέξοδα που βρίσκεσαι? Μέσα σε δυο μέρες έχεις αλλάξει διακόσιες απόψεις και έχεις αναιρέσει τον εαυτό σου άλλες τόσες φορές…

 

7 λεπτά πριν, HarisRg είπε

Δες πως είναι η ζωή του μέσου Ολλανδού/ Γερμανού πολίτη και πως του μέσου Έλληνα και πες μου αν προτιμάς του 2ου.

Και εκεί ο εμβολιασμός είναι υποχρεωτικός…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HarisRg είπε

Εκεί που διαφωνώ είναι ότι ρίχνουμε το μπαλάκι μόνο στους ανεμβολίαστους που καταλήγουν στις ΜΕΘ.

Εαν αυτός που με κόλλησε είναι εμβολιασμένος ο οποίος δεν έχει κάνει ποτέ τους τεστ προτού βρεθεί στον ίδιο χώρο με μένα, που κάνω κάθε φορά, τότε έχει και αυτός μερίδιο ευθύνης.

Δεν είναι όλα άσπρο η μαύρο.

Δεν ειπα οτι εμβολιασμενοι δεν καταληγουν στις ΜΕΘ, το προβλημα που προκυπτει ειναι πως η συντριπτικη πλειοψηφια ασθενων ΜΕΘ ειναι ανεμβολιαστοι. Το εμβολιο ειναι αποδεδειγμενο οτι μειωνει δραματικα τον αριθμο βαριας νοσησης/θανατου. Αυτο ειναι γεγονος. Δεν υπαρχει αμφιβολια.

Τα σημερινα δεδομενα που εχουμε ειναι:
Εχουμε ενα Χ αριθμο νοσοκομειων/γιατρων/ιατρικου εξοπλισμου ωραια? (Ας μην αναλυσουμε αυτη τη στιγμη τα προβληματα γιατι θα γραψουμε βιβλιοθηκες ολοκληρες) τα οποια μπορουν να βοηθησουν εναν αριθμο ασθενων σε συγκεκριμενους ρυθμους.
Εχουμε μια πανδημια που σκοτωνει κοσμο, εχουμε εμβολια για να μειωσουμε αριθμο θανατων και σταματησουμε να πεφτουμε σα τις μυγες καθημερινα οπως ακριβως ειχε συμβει στην αρχη της πανδημιας που ΔΕΝ ειχαμε εμβολια.

Λοιπον, εαν ολος ο κοσμος πει δεν θελει να κανει εμβολιο γιατι ειναι διστακτικοι, τοτε αυτο που θα προκυψει ειναι:
Θα γονατισουν τα νοσοκομεια, θα πεθανουν οχι μονο απο κορονοιο αλλα και εκατονταδες χιλιαδες κοσμος απο αλλες ασθενειες/ατυχηματα/κτλπ γιατι δεν ειχαν τη δυνατοτητα να χουν περιθαλψη.

Τι προτιμας? Η προφανης απαντηση ειναι να κανει κατι το κρατος και να εμφανισει καμια 100000αρια νοσοκομεια με ιατρικο προσωπικο και εξοπλισμο ως δια μαγειας (εγω θα το προτιμουσα παντως αυτο λολ).
Η ρεαλιστικη απαντηση ειναι να προσπαθησουμε με αυτα που εχουμε τωρα διαθεσιμα να ΜΗΝ καταρρευσουν τα νοσοκομεια. Λυση? Εμβολιο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, KostasPapaJohn είπε

μπήκες στον κόπο να το διαβάσεις; ή απλά λες ότι πέφτει βαρύ. Γιατί τις προάλλες ήθελες και επιστημονικά δεδομένα εσύ συγκεκριμένα, τρομάρα σου.

Η αλήθεια είναι μια, είτε σας αρέσει είτε όχι. Δεν μπορεί να γίνει υποχρεωτικό κάτι που δεν έχουμε 100% δεδομένα για αυτό. Ότι και να λέτε, ότι και να κάνετε, όσο και να χτυπιέστε κάτω, η απάντηση είναι πάντα η ίδια. Το εμβόλιο είναι πειραματικό, τρέχει με έκτακτη έγκριση η οποία ανανεώνεται με το σκεπτικό του "βλέποντας και κάνοντας." και τα δεδομένα όχι μόνο δεν είναι ανοιχτά αλλά κάνουν και ότι μπορούν με κάθε τρόπο για να τα παρατείνουν ή να τα αποκρύψουν. Καλή ώρα τα έγγραφα της πφάιζερ μέχρι το 2096. Που δεν θα υπάρχει ούτε η σκόνη μας. Γελάει ο κόσμος.

Για δε παρενέργειες και οτιδήποτε άλλο, όχι, δεν είναι μόνο ότι φανεί στο άμεσο διάστημα ημερών αλλά και στο μέλλον. Δεν θα κάτσω να συζητήσω τι και πως, όποιος θέλει το ψάχνει μόνος του.

Το ότι μερικοί εμπιστευτήκατε τηλε-ειδικούς, πολιτικούς και οτιδήποτε άλλο πληρωμένο αδρά σε μάρκετινγκ και fundings για ιδιωτικά συμφέροντα και τρέξατε να το κάνετε, δεν σας κάνει ούτε μορφωμένους ούτε πιο έξυπνους από άλλους συνανθρώπους σας που απλά περιμένουν πλήρη διαφάνεια για να αποφασίσουν. Υπάρχει άλλη λέξη αλλά δεν θα τη χρησιμοποιήσω, όπως εσείς που χαρακτηρίζετε άμεσα όποιον έχει επιλέξει κάτι διαφορετικό, απλά για να τονώσετε το εγώ σας.

Έχω βαρεθεί να έρχομαι σε άμεση επαφή με case που είναι εμβολιασμένο και να κλειδώνομαι σπίτι μου καραντίνα αν και αρνητικός, γιατί εσείς κυκλοφορείτε χύμα και όποιον πάρει ο χάρος.

Όπως δέχονται οι ανεμβολίαστοι εσάς και ότι έχετε επιλέξει, θα μάθετε και εσείς να δέχεστε τον ανεμβολίαστο και ότι αυτός έχει επιλέξει. Αυτό είναι η κοινωνία, είτε σας αρέσει είτε όχι. Τις επιβολές μόνο στο σώμα σας και στον εαυτό σας, όχι σε άλλους.

Εγώ μπήκα και το διάβασα τα link που έβαλες, εσύ μπορείς να μου πεις όλα αυτά που γράφεις που τα διάβασες? Έχουν σχέση με αυτό που έγραψα ή για άλλη μια φορά πετάς την μπάλα στην εξέδρα νομίζοντας ότι άπαντες δεν σε έχουμε καταλάβει…

να σου θυμίσω μόνο την αρχική αποδοχή των υπολοίπων… που είναι τώρα αυτοί γιατί δεν σου δίνουν έστω ένα like? Σε κατάλαβαν, ευτυχώς…

ΥΓ: έχω καταλάβει από την αρχή τι ψέματα γράφεις, μου αρέσει που θίχτηκες στο πρώτο πρώτο μου ποστ… 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, HarisRg είπε

Απάντησα και σε αυτό πιο πάνω εξυπνάκια.

Αλλος είναι ο γκουρού στο θέμα. Εγώ απλά σας διαβάζω πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παγκόσμια ιατρική κοινότητα είναι υπέρ του εμβολίου εκτός κάποιων εξαιρέσεων ανθρώπων που έχουν περάσει στο παρασκήνιο δεκαετίες τώρα, που αποσκοπούν σε πολιτικές καριέρες ή στο να πουλήσουν βιβλία, αλοιφές ξόρκια κλπ 

Το ότι φτάσαμε να είναι όλα ανοικτά και να μη πεθαίνει ο κόσμος στους δρόμους οφείλεται στο εμβόλιο. 

Είτε δέχεστε την επιστήμη είτε όχι και αναλαμβάνετε το οποίο κόστος. 

Αν μεθαύριο το παιδί σας μείνει ορφανό όπως τόσα έχουν μείνει και σας ρωτήσει γιατί πέθανε η μαμά θα πείτε ότι άκουγα κάποιους γιατρούς στο τικ τοκ και όχι τους γιατρούς που μας παρακολουθουσαν? 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Ρε μάτια μου τότε γιατί μας ζάλιζες με το ότι η κυβέρνηση έπρεπε να φτιάξει περισσότερες ΜΕΘ? Γιατί μας ζάλιζες για τα φάρμακα? Γιατί πας όπου φυσάει ο άνεμος και όπως σε συμφέρει? Πιστεύεις ότι η τακτική του να ξεγλιστράς προσφέρει κάτι στα συνεχιζόμενα αδιέξοδα που βρίσκεσαι? Μέσα σε δυο μέρες έχεις αλλάξει διακόσιες απόψεις και έχεις αναιρέσει τον εαυτό σου άλλες τόσες φορές…

Ξεκάθαρα έχεις πρόβλημα αντίληψης το οποίο αν το κοιτάξεις μπορεί να είναι αντιμετωπίσιμο.

Για ποιά αδιέξοδα και ξεγλιστρίματα μιλάς? Που έχω αναιρέσει τον εαυτό που "τόσες φορές"?

Αν σε ενοχλεί η κατάσταση στην οποία βρίσκομαι τότε φταις εσύ, όχι εγώ.

Αν σε ζαλίζω τότε σταμάτα να απαντάς.

Η θέση μου ήταν και είναι ξεκάθαρη, τουλάχιστον για αυτούς που δεν έχουν κάποιο πρόβλημα.

Εδώ που είμαι αν χρειαστώ ΜΕΘ, θα πληρώσω και θα πάω. Μιας και στην Ελλάδα δεν συμβαίνει αυτό, θα έπρεπε το κράτος να είχε προνοήσει και να είχε επενδύσει πόρους στην δημόσια υγεία χρόνια τώρα.

Το πρόβλημα δεν είναι μόνο στην έλλειψη των ΜΕΘ αλλά και στην όλη διαχείριση της κατάστασης τα τελευταία 2 χρόνια. Όταν ενώ έχεις αυξανόμενα κρούσματα κάθε μέρα και επιλέγεις να ανοίξεις τον τουρισμό σου διάπλατα για να έρθουν οι ξένοι και θα σου αφήσουν παραδίτσες με κόστος τις ζωές των πολιτών σου, αυτό δείχνει ότι το κράτος χέστηκε για εσένα και πως νοιάζεται μόνο για την τσέπη του.

Τα φάρμακα δεν τα ανέφερα ποτέ, ποτέ όμως, μάλλον είναι προϊον της φαντασίας σου που πάει πακέτο με την έλλειψη αντίληψης, το προσπερνάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως συζηταει ο @KostasPapaJohn : οταν ερχεται σε αδιεξοδο, αφηνει να περασει η μερα, δεν απανταει στις ταπες που εχει φαει, και τα ξαναποιανει απο την αρχη την αλλη μερα απο την μεση της συζητησης με αλλα μελη :) στα ορια του kick/ban φαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, HarisRg είπε

Οι γνώμες των γιατρών είναι διχασμένες δυστυχώς.

Ναι. Απ' την μια ειναι το 99,999% του συνολου της επιστημονικης κοινοτητας και απ' την αλλη κατι εκατονταδες γιατρων και "γιατρων". Αλλα στους δεκα χιλιαδες που κανουν την δουλεια τους και δεν γκαριζουν, θα ακουσουμε τον ενα που εχει καταξεφτιλιστει επιστημονικα και βγαινει στο TV Λεστινιτσα να συνδιαλεγεται "επιστημονικα" με τους διαγραμμενους του Καρατζαφερη και της ΧΑ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Εγώ μπήκα και το διάβασα τα link που έβαλες, εσύ μπορείς να μου πεις όλα αυτά που γράφεις που τα διάβασες? Έχουν σχέση με αυτό που έγραψα ή για άλλη μια φορά πετάς την μπάλα στην εξέδρα νομίζοντας ότι άπαντες δεν σε έχουμε καταλάβει…

να σου θυμίσω μόνο την αρχική αποδοχή των υπολοίπων… που είναι τώρα αυτοί γιατί δεν σου δίνουν έστω ένα like? Σε κατάλαβαν, ευτυχώς…

ΥΓ: έχω καταλάβει από την αρχή τι ψέματα γράφεις, μου αρέσει που θίχτηκες στο πρώτο πρώτο μου ποστ… 

δεν είμαι εδώ μέσα για να κοιτάω ή να μαζεύω λάικς και ούτε καν ασχολιόμουν με το κομμάτι του φόρουμ μέχρι που άρχισα να διαβάζω αυτές τις γελοιότητες για τις υποχρεωτικότητες και τα "χρυσά - μορφωμένα μυαλά" που νομίζουν ότι επειδή έκαναν ένα εμβόλιο έγιναν κάποιοι ξαφνικά και βγάζουν τα κόμπλεξ τους στους συνανθρώπους τους.

Έχω καταλάβει ακριβώς τι πάστα ανθρώπου είσαι εσύ γιαυτό και πολλές φορές επιλέγω να μην ασχοληθώ μαζί σου καν. Μου τρως χρόνο και δεν το αξίζεις αλλά κάποιες φορές αυτά που γράφεις δεν μπορούν να μείνουν αναπάντητα.

Δεν έχω γράψει ούτε μισό ψέμα σε κανένα ποστ μου, αντιθέτως περιμένω ακόματις έρευνες με την 90% λιγότερη μεταδοτικότητα των εμβολιασμένων 🤣 αλλιώς διασπείρεις fake news.

Κάνε κάνα ποστάκι να μαζέψεις λάικς λοιπόν που τόσο σε καίνε αφού δεν έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις στη ζωή σου, εξάλλου δεν έχεις πολύ καιρό. Θα τελειώσει η ιστοριούλα του κοβιντ σύντομα και θα πρέπει να βρεις κάτι άλλο μετά να φανείς σημαντικός.

3 λεπτά πριν, Vault13 είπε

Πως συζηταει ο @KostasPapaJohn : οταν ερχεται σε αδιεξοδο, αφηνει να περασει η μερα, δεν απανταει στις ταπες που εχει φαει, και τα ξαναποιανει απο την αρχη την αλλη μερα απο την μεση της συζητησης με αλλα μελη :) στα ορια του kick/ban φαση.

Ξυδάκι τρολάκο. Ποια τάπα λες αχαχαχ δείξε μου έστω μισή. Έχουμε και ζωή έξω από το πισι ε; Εσύ που είσαι και pro vaxx τι κάνεις εδώ μέσα όλη μέρα και δεν αξιοποιείς το πιστοποιητικό κοινωνικών φρονημάτων σου + ταυτότητα για να κυκλοφορείς έξω;

Ούτε αυτό δεν σου έδωσε ελευθερία;

Δεν ασχολούμαι άλλο με την τοξικότητα σας. Εύχομαι καλά μυαλά και ελπίδα να γίνετε καλύτεροι άνθρωποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...