Προς το περιεχόμενο

Απορία για πιστοποιητικό νόσησης


Hiddenite

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος επίσημα τί ισχύει με το πιστοποιητικό νόσησης;

Είχαν πει ότι θα εκδίδεται σε 14 ημέρες και θα έχει ισχύ 90 ημέρες από το πρώτο pcr.

Εμένα έχουν περάσει οι 14 ημέρες όμως η εφαρμογή το βγάζει άκυρο.

Έχει γνώση κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Hiddenite είπε

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος επίσημα τί ισχύει με το πιστοποιητικό νόσησης;

Είχαν πει ότι θα εκδίδεται σε 14 ημέρες και θα έχει ισχύ 90 ημέρες από το πρώτο pcr.

Εμένα έχουν περάσει οι 14 ημέρες όμως η εφαρμογή το βγάζει άκυρο.

Έχει γνώση κάποιος;

Εχεις καταχωρηθεί σαν θετικός. Αν ναι σε 14 μερες ναι βγαινει η βεβαίωση

Αλλιως παρε το εοδυ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ougxar είπε

Κατσε θα εκδοθει σε 4 μηνες,μην αγχωνεσαι,εχε εμπιστοσυνη στην οργανωση και την αξιοπιστια του κρατους

Έχει εκδοθεί απλά δεν το δέχονται πουθενά γιατι η εφαρμογή το θεωρεί άκυρο.

 

5 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Εχεις καταχωρηθεί σαν θετικός. Αν ναι σε 14 μερες ναι βγαινει η βεβαίωση

Αλλιως παρε το εοδυ

 

Ναι η βεβαίωση βγήκε την δεύτερη ημέρα. Απλά έχουν περάσει οι 14 ημέρες και δεν έχει ενεργοποιηθεί. Στον εοδυ λοιπόν λένε επ' ακριβώς οτι "έχουν πει στις 14 ημέρες θεωρείται έγκυρο πλην όμως αφού το βγάζει άκυρο πάμε στον μήνα".

Απλά αστεία όλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανήλθα προκειμένου να ενημερώσω ότι τα πιστοποιητικά πλέον ισχύουν μετά από 14 ημέρες. 

Εγώ με νόσηση στις 4 /1 πλέον έχω ενεργό πιστοποιητικό από 18/1. Πλέον η εφαρμογή τα δείχνει έγκυρα.

Απλά πρέπει να μπείτε και να κατεβάσετε τα καινούρια πιστοποιητικά που έχουν αλλάξει την ημερομηνία έναρξης ισχύος.

Να λέμε και τα καλά και ευχάριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Hiddenite είπε

Επανήλθα προκειμένου να ενημερώσω ότι τα πιστοποιητικά πλέον ισχύουν μετά από 14 ημέρες. 

Εγώ με νόσηση στις 4 /1 πλέον έχω ενεργό πιστοποιητικό από 18/1. Πλέον η εφαρμογή τα δείχνει έγκυρα.

Απλά πρέπει να μπείτε και να κατεβάσετε τα καινούρια πιστοποιητικά που έχουν αλλάξει την ημερομηνία έναρξης ισχύος.

Να λέμε και τα καλά και ευχάριστα.

Εγώ θα έλεγα ευτυχώς που υπάρχει και το insomnia ώστε να μαθαίνουμε τι ισχύει γιατί αν περιμένουμε από τον ΕΟΔΥ.......................................🤣

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, papoys1 είπε

Εγώ θα έλεγα ευτυχώς που υπάρχει και το insomnia ώστε να μαθαίνουμε τι ισχύει γιατί αν περιμένουμε από τον ΕΟΔΥ.......................................🤣

Πόσο αλήθεια δυστυχώς...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, papoys1 είπε

Εγώ θα έλεγα ευτυχώς που υπάρχει και το insomnia ώστε να μαθαίνουμε τι ισχύει γιατί αν περιμένουμε από τον ΕΟΔΥ.......................................🤣

 

10 ώρες πριν, nickol-us είπε

Πόσο αλήθεια δυστυχώς...

Έτσι ακριβώς... Όλα καλά πλέον.

Πάντως έχω στείλει δύο email με παρόμοιες ερωτήσεις στον ΕΟΔΥ. 

Στο πρώτο απάντησαν μετά από 5 μέρες με απλό δεν είμαστε αρμόδιοι εμείς,καλέστε.....

Στο δεύτερο σχετικά με το πιστοποιητικό νόσησης αναμένω μια εβδομάδα.

Insomnia for ever ρεεεεε

Επεξ/σία από Hiddenite
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν κόλλησα covid πήγα κ έκανα rapid test( έτσι μου είπαν απτην δουλειά)και τώρα στο εοδυ για να βγάλω πιστοποιητικό νόσησης λέει ότι δεν βρέθηκε αποτέλεσμα και ζητάει θετικό PCR.Ξερει κανείς τι κάνω?Στον εοδυ δεν το σηκώνουν ποτέ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, daPro είπε

Εγώ όταν κόλλησα covid πήγα κ έκανα rapid test( έτσι μου είπαν απτην δουλειά)και τώρα στο εοδυ για να βγάλω πιστοποιητικό νόσησης λέει ότι δεν βρέθηκε αποτέλεσμα και ζητάει θετικό PCR.Ξερει κανείς τι κάνω?Στον εοδυ δεν το σηκώνουν ποτέ..

Να κανεις pcr οπως σου λεει αλλιως δεν υπάρχει νόσηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, daPro είπε

Εγώ όταν κόλλησα covid πήγα κ έκανα rapid test( έτσι μου είπαν απτην δουλειά)και τώρα στο εοδυ για να βγάλω πιστοποιητικό νόσησης λέει ότι δεν βρέθηκε αποτέλεσμα και ζητάει θετικό PCR.Ξερει κανείς τι κάνω?Στον εοδυ δεν το σηκώνουν ποτέ..

ετσι είναι η διαδικασία πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Τωρα δεν εχει νοημα να κανεις μοριακο τεστ.Αρνητικο αποτελεσμα θα βγαλει. Επρεπε να το ειχες κανει οταν νοσησες.

ε ναι λογικό.Το πρόβλημα μου είναι ότι έχω ακυρώσει το τρίτο εμβόλιο(δεν ξέρω τι επιπτώσεις θα έχω) και το άλλο δεν μπορώ να δικαιολογήσω τις μέρες που έλειπα απτην δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...