Προς το περιεχόμενο

Μεταχειρισμένο αμάξι


APPLEGEEK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, APPLEGEEK είπε

Ένα αμάξι θέλω κ ο καθένας λέει την παπά....

Ολα τα μεταχειρισμένα έχουν θέματα 

Σε λάθος φόρουμ ρώτησες.Αφου δεν ψάχνεις κορεάτικο ή ιαπωνικό κουβά, ρώτησε σε ειδικά φόρουμ. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, jmmys είπε

Σε λάθος φόρουμ ρώτησες.Αφου δεν ψάχνεις κορεάτικο ή ιαπωνικό κουβά, ρώτησε σε ειδικά φόρουμ. 

Έχω ένα κορεάτικο τώρα.  Το θέμα δεύτερο χέρι με αμάξια είναι ρίσκο από όπου και να το παρεις. Ο ιδιώτης θα το έχει σκίσει εάν είναι γκαζακιας. Το παίρνεις ,50-50 από μάντρα. Έχεις κάποια λεφτά στην άκρη εάν ζητήσει . Αλλά θα δεις πριν το αγοράσεις τι προβλήματα έχει. Εγώ έδωσα σχεδόν καινούργιο αμάξι 2007, 100κ και είχε προβλήματα . Το πήρε το παιδί 2800 και έδωσε αλλά τόσα. Πάλι δεν παίρνεις Κούτα με 6000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περα απο τα προβληματα που μου εχει βγαλει το SLK, δεν θα βρεις αλλο αμαξι σαν αυτο. Κατι RX8 ειναι αστεια μπροστα του.

Ξαναλεω, με 8.000 ευρω μην περιμενεις να παρεις SLK της προκοπης. 

Η καταναλωση του ειναι normal σαν οχημα. Μεσα στην πολη στα 11 λιτρα και εκτος πολης στο 8 με μια ταχυτητα 120 χλμ.

Ειδικα στην οροφη που εσκασαν οι μπουκαλες, 13 χρονια ελληνικο ηλιο....και πολυ αντεξαν! Καθως το αμαξι ειναι στον δρομο.

To δικο μου ειναι το αυτοματο με το airscraf. 

Επεξ/σία από SeriesX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τύπος βγάζει 2000€ όπως λέει και θέλει να πάρει αμάξι σουπερ ντουπερ με 8000€ και δόσεις. Μου ακούγεται πιο αστείο και από τις επόμενες 2 κρίσιμες εβδομάδες.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, stef157 είπε

Ο τύπος βγάζει 2000€ όπως λέει και θέλει να πάρει αμάξι σουπερ ντουπερ με 8000€ και δόσεις. Μου ακούγεται πιο αστείο και από τις επόμενες 2 κρίσιμες εβδομάδες.

Παραπάνω από 2κ...

 

Δεν έχω περιουσία φίλε ...τα 2κ+++ τώρα τα πήρα ένα μηνα στην νέα θέση.. πριν ήμουν στο 1.5 μόνο με ενοίκιο, crypto etc χασουρα

Γονείς φτωχοί. Δεν έχουμε σπίτι. Μισθός από μικρός ήταν πάντα σχετικά χαμηλός. Ξεκίνησα με 170.000 δραχμές το 96. Μετά 900 ευρώ , 1000 ευρώ , το 2007 γύρισα Ελλάδα έπεσα στα 1200 μικτά. Μετά πάνω κάτω 1200-1500 έπαιζα. Μετά ανέβηκα στα 1560 -1600, εξωτερικό 3200. Και τώρα Ελλάδα 2500. 

Δεν έχω περιουσία φίλε έχω δουλέψει μόνος σκληρά. Πολλλα λάθη κάνω διότι είμαι και τζογαδόρος.

 

 

7 λεπτά πριν, SeriesX είπε

Περα απο τα προβληματα που μου εχει βγαλει το SLK, δεν θα βρεις αλλο αμαξι σαν αυτο. Κατι RX8 ειναι αστεια μπροστα του.

Ξαναλεω, με 8.000 ευρω μην περιμενεις να παρεις SLK της προκοπης. 

Η καταναλωση του ειναι normal σαν οχημα. Μεσα στην πολη στα 11 λιτρα και εκτος πολης στο 8 με μια ταχυτητα 120 χλμ.

Ειδικα στην οροφη που εσκασαν οι μπουκαλες, 13 χρονια ελληνικο ηλιο....και πολυ αντεξαν! Καθως το αμαξι ειναι στον δρομο.

To δικο μου ειναι το αυτοματο με το airscraf. 

Δεν ξέρω ένα οδηγό αυτόματο. Θέλω μανουαλ 

15 λεπτά πριν, stef157 είπε

Ο τύπος βγάζει 2000€ όπως λέει και θέλει να πάρει αμάξι σουπερ ντουπερ με 8000€ και δόσεις. Μου ακούγεται πιο αστείο και από τις επόμενες 2 κρίσιμες εβδομάδες.

Να ξέρεις ότι έχω αποκτήσει είναι μονος. Με πολλές θυσίες στο εξωτερικό ολομόναχος, βραδιά κρύα , σκληρή δουλειά έχω φάει που ξύλο.. Και λίγα παίρνω βάση αυτά που έχω κάνει. Αλλά ο στόχος είναι να γίνω master στο αντικείμενο που με προσέλαβαν.

 

Επεξ/σία από APPLEGEEK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαζω καθαρα 1600-1700 ευρω αναλογα και το ετησιο bonus, δεν θα κοιτουσα στα μεταχειρισμενα των 8.000 ευρω για SLK.

Γενικα δεν θα κοιτουσα για SLK το 2022. Οταν αγοραστηκε ηταν πριν 12 χρονια. Απλα δεν μου παει η καρδια να την δωσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SeriesX είπε

Βγαζω καθαρα 1600-1700 ευρω αναλογα και το ετησιο bonus, δεν θα κοιτουσα στα μεταχειρισμενα των 8.000 ευρω για SLK.

Γενικα δεν θα κοιτουσα για SLK το 2022. Οταν αγοραστηκε ηταν πριν 12 χρονια. Απλα δεν μου παει η καρδια να την δωσω. 

Τι να πάρω ; Τα καλά αμάξια παλιά σχολή ήταν . Τώρα τα νέα είναι ηλεκτρικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ενα καλοσυντηρημενο EOS 1.4 TSI την εκδοση με τα 160hp και θα κάνεις και την λεζάντα σου με το cabrio, θα εχεις και οικονομικη συντηρηση σχετικα και απο τέλη / ασφάλειες θα είσαι ξέγνοιαστος. Οι οροφές τους σε ενα προσεγμενο EOS τριζουν ελαχιστα, δεν βάζουν νερα, ενω με μια πλήρη συντηρηση οροφης (περιπου 200€) εχεις ηρεμησει για χρόνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

Παρε ενα καλοσυντηρημενο EOS 1.4 TSI την εκδοση με τα 160hp και θα κάνεις και την λεζάντα σου με το cabrio, θα εχεις και οικονομικη συντηρηση σχετικα και απο τέλη / ασφάλειες θα είσαι ξέγνοιαστος. Οι οροφές τους σε ενα προσεγμενο EOS τριζουν ελαχιστα, δεν βάζουν νερα, ενω με μια πλήρη συντηρηση οροφης (περιπου 200€) εχεις ηρεμησει για χρόνια. 

Θελω hardtop όμως...

 

Edit το είδα τέλειο 6500 ξεκηναει ωραίος φίλε 

Επεξ/σία από APPLEGEEK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SeriesX είπε

Βγαζω καθαρα 1600-1700 ευρω αναλογα και το ετησιο bonus, δεν θα κοιτουσα στα μεταχειρισμενα των 8.000 ευρω για SLK.

Γενικα δεν θα κοιτουσα για SLK το 2022. Οταν αγοραστηκε ηταν πριν 12 χρονια. Απλα δεν μου παει η καρδια να την δωσω. 

Σε καταλαβαίνω, επειδη πήρα το 2003 ένα Clk230 του 1999, τότε ακόμα ηταν στην παραγωγή,με πολύ λίγα χλμ από την επίσημη γερμανική αντιπροσωπεία, μια συνταξιούχα προκάτοχος, και το έχω ακόμα ακόμα, άριστα συντηρημένο,και δεν το δίνω φυσικά. Βέβαια πλέον σαν δευτερο αμάξι. 

Αν θέλει ο TS, κοιτάει και τα W208,σκυλιά αυτοκίνητα, το γνωρίζω πολύ καλά , αλλά δύσκολο θα βρει Ελλάδα σωστό παλιό Clk. 

Γενικα με 8 χιλιάρικα δύσκολα θα βρεθεί καλό 2λιτρο Coupé. Θέλει πολυ ψάξιμο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εάν σου αρέσουν αυτά τα αυτοκίνητα που έγραψες στο αρχικό ποστ μπες σε γκρουπ, φορουμ των συγκεκριμένων αυτοκινήτων και διάβασε για προβλήματα

 

Είναι κάποια που έχουν θέματα από το εργοστάσιο με ελαττωματικά μέρη. Όπως πιστόνια, ελατήρια στα πιστόνια , καδενες κτλ. Αυτά όσο και καλή χρήση να έχει κάνει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης εάν έχει αυτή την παρτίδα επάνω αυτά θα βγάλουν πρόβλημα. 

Στην συνέχεια εφόσον βρεις το αυτοκίνητο το πας σε καλό συνεργείο η εταιρία ελέγχου μεταχειρισμενων για πλήρη έλεγχο

 

Επίσης γράφεις για δύσκολες συνθήκες στην εργασία. Αν δεν έχεις κάτι άλλο να ξοδεύεις, να μαζεύεις χρήματα για κάποιο λόγο τότε ανέβα σε ποσό και πάρε κάτι να σου φτιάχνει την διάθεση 

Επεξ/σία από ronnie79
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ronnie79 είπε

Εάν σου αρέσουν αυτά τα αυτοκίνητα που έγραψες στο αρχικό ποστ μπες σε γκρουπ, φορουμ των συγκεκριμένων αυτοκινήτων και διάβασε για προβλήματα

 

Είναι κάποια που έχουν θέματα από το εργοστάσιο με ελαττωματικά μέρη. Όπως πιστόνια, ελατήρια στα πιστόνια , καδενες κτλ. Αυτά όσο και καλή χρήση να έχει κάνει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης εάν έχει αυτή την παρτίδα επάνω αυτά θα βγάλουν πρόβλημα. 

Στην συνέχεια εφόσον βρεις το αυτοκίνητο το πας σε καλό συνεργείο η εταιρία ελέγχου μεταχειρισμενων για πλήρη έλεγχο

Ευχαριστώ,έχω έναν καλό μάστορα

14 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

Hardtop ειναι το EOS και μάλιστα το μόνο Cabrio που εχει ΚΑΙ ηλιοροφη. 

Πάει ψηλά για 1.4 αλλά γλυτώνεις πολλά διότι είναι και μουρατο αλλά όχι για πιτσιρίκια. Οπότε είναι για 40+ και όχι τόσο για σκισιμο. Έχει το γκαζακι του αλλά όχι κάτι wow φαντάζομαι. Το να το κάνεις καγκουρό αμάξι δεν έχει νόημα γιατί θα χάσεις μετά στη μεταπώληση. Οπότε με συμφερει να το πάρω να σκάσω μύτη στο γκαράζ της δουλειάς με τα κοπελιά χαχα πλάκα κάνω covid έχουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, SeriesX είπε

Το οχημα τωρα εχει 230.000 χλμ SLK 200

Ξεκιναω:

1. Αντλια βενζινης στα 120.000 χλμ (600 ευρω)

2. Προβλημα στον κλιματισμο. (800 ευρω)

3. Προβλημα στην πλεξουδα. (1.000 ευρω)

3. Προβλημα στο κεντρικο κλειδωμα. (κανα 600αρι, δεν θυμαμαι)

4. Σπασμενη καδενα στα 180.000 χλμ (4.000 ευρω η επισκευη)

5. Εσκασαν οι μπουκαλες στην οροφη και επεσαν τα λαδια πανω μου 😂. (1.500 ευρω η επισκευη)

Το 2 θα το γλύτωνες με 80€(λαδοπαγιδες) και με αλλαγή των καπακιων των εκκεντροφορων και το 4 με ένα χιλιάρικο αν την άλλαζες νωρίτερα, μαζί με τα γρανάζια. Τα υπόλοιπα είναι ψιλό λογικές βλάβες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...