Προς το περιεχόμενο

Amazon Prime Video


gregory22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, θα ήθελα τη συμβουλή σας σχετικά με τη συγκεκριμένη πλατφόρμα συνδρομητικής τηλεόρασης. Αξίζει τον κόπο και το χρήμα να ασχοληθεί κάποιος?  Έχω μέχρι στιγμής ήδη Netflix αλλα και Apple TV+ με το δεύτερο να είναι λίγο απογοητευτικό όσον αφορά την πληθώρα σειρών και ταινιών αλλά αρκετά πιο ποιοτικές παραγωγές σε σχέση με το πρώτο. 

Έχει κάποιος Prime Video να μου πει τις εντυπώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με vpn μέσω Τουρκίας (μόνο για τη δημιουργία του λογαριασμού και την πρώτη πληρωμή) 0.56 ευρώ τον μήνα μαζί με την προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος (πειραιώς)

Νομίζω αξίζει και με το παραπάνω!

Επεξ/σία από dimitris_sal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2022 στις 1:07 ΜΜ, dimitris_sal είπε

Με vpn μέσω Τουρκίας (μόνο για τη δημιουργία του λογαριασμού και την πρώτη πληρωμή) 0.56 ευρώ τον μήνα μαζί με την προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος (πειραιώς)

Νομίζω αξίζει και με το παραπάνω!

νομιζω αυτο το σεναριο παιζει μονο για να συνδεσεις λαπτοπ/υπολογιστη με την τηλεοραση, σωστα; (αν πουμε οτι βλεπουμε σε τηλεοραση σειρες κ ταινιες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπω απο παντού χωρίς περιορισμούς.
Κινητό,tablet,laptop και τηλεόραση με την εφαρμογή (είναι android η τηλεόραση μου)

Αυτή ειναι η πιο πρόσφατη μου χρέωση

image.png.ab5947886bde9d01b4da510c0d34ae22.png

Κάθε μήνα γίνεται μόνη της η πληρωμή

Επεξ/σία από dimitris_sal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2022 στις 11:37 ΠΜ, gregory22 είπε

Καλημέρα, θα ήθελα τη συμβουλή σας σχετικά με τη συγκεκριμένη πλατφόρμα συνδρομητικής τηλεόρασης. Αξίζει τον κόπο και το χρήμα να ασχοληθεί κάποιος?  Έχω μέχρι στιγμής ήδη Netflix αλλα και Apple TV+ με το δεύτερο να είναι λίγο απογοητευτικό όσον αφορά την πληθώρα σειρών και ταινιών αλλά αρκετά πιο ποιοτικές παραγωγές σε σχέση με το πρώτο. 

Έχει κάποιος Prime Video να μου πει τις εντυπώσεις?

Έχω τους τελευταίους μήνες.

Εγώ την έβαλα για να δω Man in the high castle που ήθελα,  Parks and Recreation που είναι καλή sitcom σειρά αλλά και μερικές μεγάλες ταινίες που έχει. Σε λίγο καιρό θα την βγάλω.

Κοίτα, όπως και στις περισσότερες τέτοιες υπηρεσίες. Η λογική είναι βάζεις συνδρομή να δεις αυτά που θες και την βγάζεις μετά. Μοναδική εξαίρεση το Netflix, που ναι μεν το 90% είναι για τα μπάζα, αλλά έχει άπειρο υλικό και θεματολογίες για όλα τα γούστα. Για να πεις ότι δίνεις ένα Χ ποσό για συνδρομή και την αφήνεις να υπάρχει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To κακό με το prime δεν είναι το υλικό αλλά ότι έχει το χειρότερο και με διαφορά interface σε σχέση με τις άλλες streaming υπηρεσίες. Όχι μόνο σου βγάζει με το καλημέρα μια προχειρότητα και τσαπατσουλιά αλλά μοιάζει λες και δεν κάνουν ποτέ update. Στο κεντρικό banner βρίσκεις τις ίδιες και τις ίδιες σειρές/ταινίες εδώ και τρία χρόνια ακόμα κι αν τις έχεις δει ή δεν έχει καμία σχέση με το είδος που βλέπεις (αν και δεν πρέπει να έχει κάποιον αλγόριθμο παρόμοιο του νετφλιξ ή έστω του youtube).

Η ταξινόμηση είναι σχεδόν ανύπαρκτη, δε σου δίνει τη δυνατότητα να φιλτράρεις με βάση τη χρονολογία ή να δεις ποιες είναι οι νέες προσθήκες στην πλατφόρμα. Η αναζήτηση δε είναι απλά αστεία, ψάχνεις Terminator και το τέταρτο αποτέλεσμα είναι Peppa Pig. Όλη αυτή η εμπειρία προσωπικά με αποτρέπει στο να μπαίνω συχνά στο Prime.

Το μικρό ποσοστό κοινού πάντως που ενδιαφέρεται για πραγματικά trash b-movies στα όρια του καλτ θα βρει στο Prime πάρα πολλές επιλογές.

Επεξ/σία από Speculoos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

and just like that γινεται ή δεν γινεται να δουμε;

μαλλον δεν ειναι available στη χωρα, φτιαχνει με vpn; ή αν αλλαξω τη χωρα απο καπου;

Επεξ/σία από naimore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, naimore είπε

and just like that γινεται ή δεν γινεται να δουμε;

μαλλον δεν ειναι available στη χωρα, φτιαχνει με vpn; ή αν αλλαξω τη χωρα απο καπου;

Το prime δε σε αφήνει ακόμα κι αν χρησιμοποιείς vpn. Με vpn μπορείς να δεις τον κατάλογο άλλης χώρας αλλά όχι να έχεις πρόσβαση.

Δοκιμασμένο με nordvpn

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σας έχει συμβεί να κολλάει στην αναπαραγωγή της σειράς;

Τον πρώτο μήνα που ήταν δοκιμαστικός δούλευε κανονικά, τον επόμενο έχει αρχίσει να κάνει buffering στις συσκευές:

  • LG OLED B17 (2017)
  • nvidia shield (2017)

Ενώ στο desktop computer δουλεύει κανονικά αλλά μόνο με 1080 ανάλυση (έχω 2K monitor).

Έκανα επανεγκατάσταση της εφαρμογής, update το τελευταίο firmware αλλά δεν διορθώθηκε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κατω απο ενα ευρουλακι ( τωρα απο Ιουνη θα αλλαξει νομιζω, ηρθε ενα mail στα τουρκικα που ελεγε οτι αυξανει σε 30λιρες η συνδρομη, εμας θα βγαινει 1.5? 1.8 ? Αξιζει κ παλι. Κριμα που δεν μπορουμε να συνδέσουμε το  HBO οπως στις ηπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δυο μέρες το έβαλα 9-8 και σήμερα για τα μπαζα κρίμα τα 14 ευρώ όλες η ταινίες και η σειρές γράφουν αγορά η ενοικίαση. 8 Σεπτέμβριου που λίγη το ακυρώνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kal1957 είπε

Δυο μέρες το έβαλα 9-8 και σήμερα για τα μπαζα κρίμα τα 14 ευρώ όλες η ταινίες και η σειρές γράφουν αγορά η ενοικίαση. 8 Σεπτέμβριου που λίγη το ακυρώνω

Δες Jai Bhim/Soorarai Pottru/Drishyam 1+2/Sound of Metal οσο το εχεις και με ευχαριστεις μετα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...