Προς το περιεχόμενο

Dell S3422DWG vs LG 34GN850-B (IPS vs VA)


Theodoscus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχάς να πω ότι η lg 34gn850 επειδή την έχω είναι από τις ελάχιστες ultrawide που υποστηρίζουν επίσημα G-Sync. Δεν είναι απλά compatible δηλαδή, έχει επίσημα την πιστοποίηση και είναι ένας από τους λόγους της αυξημένης της τιμής (έχει και το σχετικό σηματάκι της nvidia στη βάση της). Βέβαια εγώ έχω amd κάρτα και χρησιμοποιώ freesync το οποίο λειτουργεί απροβλημάτιστα χωρίς flickering. Σαν οθόνη έχω να πω τα καλύτερα, και μόνο το γεγονός ότι έχω lg oled tv 65άρα αλλά πολλές φορές προτιμώ την lg 34gn850 για gaming τα λέει όλα... Τα μαύρα τους και το HDR δεν συγκρίνονται σαφώς, αλλά το ultrawide μετράει τρελά...

Επεξ/σία από chrisde
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, kostiger είπε

Πληθυντικος... Αισθανθηκα τα 43 χρονια μου να βαραινουν λιγο παραπανω τις πλατες μου τωρα. 😛

Εξαρταται απο το πανελ φιλε. Τα ακριβα μοντελα της Σαμσουνγκ εχουν πολυ ωραιο VA.

Στα των IPS τωρα, θα σου πω πως το δικο μου, εχει συγκλονιστικα χρωματα, ιδιως μετα απο ρυθμιση, χαιρεσαι τοσο το παιχνιδι οσο και το σερφαρισμα. Τα γκρι μαυρα δεν με ενοχλουν τοσο παρα το γεγονος οτι εχω Oled στο σαλονι. Toσο ωραιο ειναι και αυτο το πανελ. Οπως προανεφερα θεωρω πως θα μεινεις απολυτα ευχαριστημενος αρκει να μην σταθεις ατυχος οπως ο Tenshi. Θελω να πιστευω πως τα παντα υπαρκτα ποσοστα ελαττωματικοτητας, θα πρεπει να ειναι αρκετα χαμηλα βεβαια. Δεν ειναι λογος αποτροπης εν ολιγοις.. 

Καταλαβα ομορφα.. Λοιπόν μολις εμαθα τι παιζει με τις εγγυήσεις της lg ελλαδας. Αν την παρω απο μη εξουσιοδοτημένο μαγαζι αλλα το προϊόν προέρχεται απο χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης τοτε καλύπτεται απο 2 χρονια εγγύησης απο την lg Ελλάδας και μονο επισκευή! Οχι αντικατάσταση!! Αν το παραγγειλω απο επίσημο εκπρόσωπο καλύπτεται για 3 χρονια απο lg Ελλάδας με επισκευή και αντικατάσταση. Λες να προχωρήσω σε αγορα απο Amazon η απο ενα αλλο μαγαζι το οποιο ειναι πολυ καλο αλλα ειναι απο ελλαδα;; Και τα 2 εχουν την ιδια εγγυηση. Φοβαμαι μονο μην μου ερθει με κανενα καμμενο πιξελ γτ την εκατσα την βάρκα!

33 λεπτά πριν, chrisde είπε

Καταρχάς να πω ότι η lg 34gn850 επειδή την έχω είναι από τις ελάχιστες ultrawide που υποστηρίζουν επίσημα G-Sync. Δεν είναι απλά compatible δηλαδή, έχει επίσημα την πιστοποίηση και είναι ένας από τους λόγους της αυξημένης της τιμής (έχει και το σχετικό σηματάκι της nvidia στη βάση της). Βέβαια εγώ έχω amd κάρτα και χρησιμοποιώ freesync το οποίο λειτουργεί απροβλημάτιστα χωρίς flickering. Σαν οθόνη έχω να πω τα καλύτερα, και μόνο το γεγονός ότι έχω lg oled tv 65άρα αλλά πολλές φορές προτιμώ την lg 34gn850 για gaming τα λέει όλα... Τα μαύρα τους και το HDR δεν συγκρίνονται σαφώς, αλλά το ultrawide μετράει τρελά...

Ολοι τα ιδια λενε για αυτην την οθονη παντως για αυτο και αποφάσισα να την επιλέξω μιας και την θελω και για δουλεια και για gaming. Το προβλημα μου ειναι οι εγγυήσεις περισσοτερο και φοβαμαι μηπως μου ερθει ελαττωματική και μπλεξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Theodoscus είπε

Καταλαβα ομορφα.. Λοιπόν μολις εμαθα τι παιζει με τις εγγυήσεις της lg ελλαδας. Αν την παρω απο μη εξουσιοδοτημένο μαγαζι αλλα το προϊόν προέρχεται απο χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης τοτε καλύπτεται απο 2 χρονια εγγύησης απο την lg Ελλάδας και μονο επισκευή! Οχι αντικατάσταση!! Αν το παραγγειλω απο επίσημο εκπρόσωπο καλύπτεται για 3 χρονια απο lg Ελλάδας με επισκευή και αντικατάσταση. Λες να προχωρήσω σε αγορα απο Amazon η απο ενα αλλο μαγαζι το οποιο ειναι πολυ καλο αλλα ειναι απο ελλαδα;; Και τα 2 εχουν την ιδια εγγυηση. Φοβαμαι μονο μην μου ερθει με κανενα καμμενο πιξελ γτ την εκατσα την βάρκα!

Amazon ή επισημο μεταπωλητη Ελλαδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, kostiger είπε

Amazon ή επισημο μεταπωλητη Ελλαδα..

Και απο το Amazon παλι 2 χρονια εγγυηση εχει απο lg Ελλάδας αλλα πιστευω πιο έμπιστο ειναι απο εκει και παλι.. επίσημος μεταπωλητης Ελλάδας την εχει 1100€.. 300€ πανω δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Theodoscus είπε

Και απο το Amazon παλι 2 χρονια εγγυηση εχει απο lg Ελλάδας αλλα πιστευω πιο έμπιστο ειναι απο εκει και παλι.. επίσημος μεταπωλητης Ελλάδας την εχει 1100€.. 300€ πανω δηλαδη

Amazon τοτε, 1000 φορες πιο αξιοπιστο (δυστυχως) απο τα σκρουτζομαγαζα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...