Προς το περιεχόμενο

Η Sony περιμένει τα παιχνίδια της Activision να παραμείνουν «multiplatform» από τη Microsoft


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγά μην τα έσκασε η  μικρομαλακη  για να κάνει μάγκα την Σόνι 

Δυστυχώς μόλις ξεκίνησε να πέφτει η αυλαία για την Σόνι και το λέω εγώ που είχε ολα τα ps εκτός του 5  που ήμουν έτοιμος να πάρω

Τώρα θα πάω για xbox

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αμα το δει καποιος σφαιρικα κ σκεφτει κ την τσεπη του τοτε δεν υπαρχει λογος να αγορασει το ps5. Εδω κ αυτα που θα βγαλει ενω ειχε πει μπλα μπλα θα τα βγαλει τελικα κ αε ps4 pro. Αρα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Devil9697 είπε

Απλα τα πραγματα. 79ε στο ps5 και δωρεαν στο game pass

Δωρεάν; δηλαδή στο χαρίζει ; 

7 λεπτά πριν, malias4 είπε

Αμα το δει καποιος σφαιρικα κ σκεφτει κ την τσεπη του τοτε δεν υπαρχει λογος να αγορασει το ps5. Εδω κ αυτα που θα βγαλει ενω ειχε πει μπλα μπλα θα τα βγαλει τελικα κ αε ps4 pro. Αρα ...

Συνήθως σε ότι έχει να κάνει ψυχαγωγία σκέφτεσαι τι σε κάνει ποιό χαρούμενο, εάν ο άλλος παίζει single player παιχνίδια και του αρέσουν τα games της Sony πάει σε PS5, αν προτιμάει multi player και ότι άλλο υπάρχει στο game pass, αγοράζει PC + gamepass ή Xbox + gamepass.

Αν σκεφτεί κάποιος την τσέπη του καθαρά από οικονομικής απόψεως, δεν αγοράζει τίποτα και κρατάει τα φράγκα για άλλα πράγματα 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Δεδομένο 3: Οι βλακείες για λεφτά κτλ δεν λενε τίποτα στην MS. Η MS ειναι σε θεση να έχει χασουρα απο κάθε κονσολα Series εδω και 1μιση χρόνο και απο κάθε συνδρομή Gamepass εδω και 4 χρονια. Παίζει το long game

Αν το πιστευεις αυτο το "3ο δεδομενο", ισως να λεει πολλα γιατι δεν παει τιποτα μπροστα στην χωρα μας. Καμια εταιρεια δεν θελει καποιο τμημα της να εχει χασουρα :) 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα πράγματα είναι απλά παιδιά ... Εγώ είμαι φαν call of duty και FIFA λοιπόν αν φέρει στο game pass και το cod τότε με συμφέρει το Xbox για δύο λόγους .. θα πληρώνω ένα game pass 160 ευρώ το χρόνο που εχει ένα σορό και  άλλα παιχνίδια παρά να έχω play που θα θέλω 75 ευρώ για call άλλα τόσα για FIFA συν το plus 60 euro για ένα χρόνο.

Άρα εμένα με και ένα σορό άλλο κόσμο μας συμφέρει το Xbox παρά το ps.

Σας γράφει συμφορουμιτης που με κλειστά τα μάτια μόνο ps. Από εποχή PS1 

Επεξ/σία από gastonegr
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Εχουμε 3 δεδομενα και 1 υποθεση.

Δεδομένο 1: Το CoD φέρνει καθε χρονο στη Sony περισσοτερα έσοδα απο οτι τα exclusive της

Δεδομένο 2: Με βάση το προηγούμενο της Zenimax, τα παιχνιδια τύπου Warzone/Overwatch θα μείνουν στο PS5 ενω τα single player θα είναι exclusive. 

Δεδομένο 3: Οι βλακείες για λεφτά κτλ δεν λενε τίποτα στην MS. Η MS ειναι σε θεση να έχει χασουρα απο κάθε κονσολα Series εδω και 1μιση χρόνο και απο κάθε συνδρομή Gamepass εδω και 4 χρονια. Παίζει το long game

Υπόθεση: Μετά απο 300 σελίδες σε 5-6 θέματα ήδη και με δεδομένο οτι οι PS fans κράζουν, ειρωνευονται κτλ αλλά τα ban και οι προυδοποιήσεις πέφτουν μονο στην άλλη πλευρά, είμαι πλέον σίγουρος οτι ο σκοπός του άρθρου ειναι απλά να πέσουν ban στους κατόχους XBOX που πόσο ακόμα θα αντέξουν την απύθμενη βλακεία των "SONY IS MY GODESS"

Συγχαρητήρια φίλε μου τα είπες πολύ σωστά και εγώ αυτό παρατηρώ αν και φαίνεται κάπως φασιστικό θα έλεγα να γέρνει η στάθμη μόνο στη πράσινη πλευρά!

Γίνατε πιο βαρετοί και από το Μητσοτακη :)

Δε πειράζει βλέπει ο κόσμος και κρίνει καλό βράδυ!

Επεξ/σία από Vasilis1996
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, gastonegr είπε

Τα πράγματα είναι απλά παιδιά ... Εγώ είμαι φαν call of duty και FIFA λοιπόν αν φέρει στο game pass και το cod τότε με συμφέρει το Xbox για δύο λόγους .. θα πληρώνω ένα game pass 160 ευρώ το χρόνο που εχει ένα σορό και  άλλα παιχνίδια παρά να έχω play που θα θέλω 75 ευρώ για call άλλα τόσα για FIFA συν το plus 60 euro για ένα χρόνο.

Άρα εμένα με και ένα σορό άλλο κόσμο μας συμφέρει το Xbox παρά το ps.

Σας γράφει συμφορουμιτης που με κλειστά τα μάτια μόνο ps. Από εποχή PS1 

160€ βαζεις ασε μην σου πω ποσσα χρονια . Και οχι βραζιλιες κανονικα αντρικια ευρωπαικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chocobo είπε

Πως ακριβώς το να έχεις παίξει μια κονσόλα 25 χρόνια πρίν σχετίζεται με το αν έχεις γνώσεις επι του παρόντος (ps5 , series , switch , pc) ? Δηλαδή αν εγώ έπαιξα spyro , crush , tombi , abe , hercules στα 90s psx και τώρα ψάχνω κονσόλα για να παίξω cod και fifa και αγοράσω ps5 στέκει ? Ρητορική ερώτηση.. 

Το ότι έτυχε να παίξει κάποιος playstation στα 90s δεν τον κάνει σχετικό 2 δεκαετίες μετά.Το οτι εμπιστεύεσαι μια εταιρία δεν σημαίνει πως την ακολουθείς τυφλά. 

Όσο και αν μια εταιρία έχει αποδείξει την αξία της δεν πας και αγοράζεις το επόμενο προιόν τυφλά.Ο 40ρης λοιπόν θα πρέπει σε κάθε νεα γενιά να αναλύει τα γούστα του.Αν θέλει να παίζει μόνο μπάλα , αυτοκίνητα και πολεμικά το playstation δεν είναι μονόδρομος (όπως είναι τώρα στο μυαλό της πλειοψηφίας)

Ο ίδιος είχα psx , ps2 , στο ps3 δεν με τράβηξε κάτι έκανα skip , πήρα το 4 και περιμένω να δω πως θα πάει τον επόμενο χρόνο για να αποφασίσω αν θα πάω σε series X ή play5.Το ότι το 1,2,4 έβγαλαν παιχνίδια που ήθελα δεν το δένω σχοινί κορδόνι. 

Ώπα ώπα, hold your horses, εγώ δεν είπα τίποτα από αυτά που μου αποδίδεις. Εγώ απλά είπα μην θεωρείς άσχετους τους 40+. Επειδή συνήθως ξεκινώντας με μια κονσόλα, πας σε μια δεύτερη, σε μια τρίτη κτλ κτλ, έχεις δλδ μια επαφή με το αντικείμενο οπότε κάθε άλλο παρά άσχετος μπορεί να είσαι. Δεν έχει να κάνει με την ηλικία, ξέρω ένα σωρό 25χρονους που δεν έχουν ιδέα από gaming, γιατί έτσι έτυχε, γιατί δεν τους άρεσε ή δεν ξέρω γιατί. Μην το συνδέεις με την ηλικία δλδ, αυτό θέλω να πω, όλα τα άλλα είναι υποθέσεις που ούτε καν εννοήσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Chocobo είπε

Στην είδηση μέσα…

”Πέρυσι τον Νοέμβριο, η Sony αποκάλυψε ότι το Call of Duty: Black Ops Cold War ήταν το δεύτερο δημοφιλέστερο παιχνίδι του PS5 για το 2021 μετά το Fortnite“

Μάλλον δεν έχεις ιδέα πόσος κόσμος αγοράζει playstation ΜΟΝΟ για κάποιο απο αυτά τα 2 ή τα : GTA V , FIFA , κάποιο racing game , Red Dead.

Πραγματικά με αφήνει έκπληκτο που υπάρχουν ακόμα άτομα που δεν αντιλαμβάνονται οτι τα multiplatform κουβαλάνε και τα exclusive supportάρουν απλά.

 

 

ps.jpg

οχι δεν πουλανε τα first party...

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα πράγματα γίνονταν οπως τα φαντάζονται κάποιοι hardcore fans που γραφουν σε φορουμ τότε μέχρι τώρα θα:

- είχε κλεισει η Apple

- ειχε κλεισει η Samsung 

- ειχε κλεισει η Tesla

- ειχε κλεισει η SpaceX 

- θα ειχαν σταματήσει τα CoD να πουλάνε 

... 

και η λίστα παει οσο μακρια θελετε. 

Και αυτα σας τα λεει κάποιος που έπαιζε στα ούφο με εικοσαρικα, λες και λεει κατι αυτο το μπουρδοεπιχειρημα. 

Υπομονή, θα δουμε τι θα γίνει και ο καθένας θα πάρει αυτό που τον συμφέρει. (εκτός απο αυτους που παίρνουν το βασικό μισθό και αγοραζουν το τελευταίο iPhone, αυτοι θα παρουν ότι ειναι μόδα) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Ναι μείνε να παίζεις μόνο last of us, god of war και tsurima πώς λέγεται με τους samurai. Πόσο να παίζεις μετά θα την σβήσεις την κονσόλα και θα ανάβεις Xbox.

Τα λεφτά είναι στα multi player. Εκεί είναι και τα skins, microtransaction κτλπ.

Δηλαδη παει μας τα πηρε ολα η Micro$oft τα multiplayer?? 😂 

Ενταξει θα σβησω την κονσόλα μου και θα κατσω να την κοιταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα περιμενω χειμωνας θα ντυθω
στο γκριζο θα χαθω
μεχρι να φερεις καλοκαιρι
θα περιμενω η σκεψη σου φωτια
τα κρυα πρωινα μεχρι μια μερα να γυρισεις
θα περιμενω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nickem7 είπε

Καλα σιγά τα παιχνιδια που έχει κ δε μπορουμε να μείνουμε χωρις αυτα...

Mάλλον κάποιος δεν ξέρει να διαβάζει ή διάβασε μόνο τον τίτλο και βιάστηκε να σχολιάσει.....

 

"Πέρυσι τον Νοέμβριο, η Sony αποκάλυψε ότι το Call of Duty: Black Ops Cold War ήταν το δεύτερο δημοφιλέστερο παιχνίδι του PS5 για το 2021 μετά το Fortnite"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Stathis85 είπε

Mάλλον κάποιος δεν ξέρει να διαβάζει ή διάβασε μόνο τον τίτλο και βιάστηκε να σχολιάσει.....

 

"Πέρυσι τον Νοέμβριο, η Sony αποκάλυψε ότι το Call of Duty: Black Ops Cold War ήταν το δεύτερο δημοφιλέστερο παιχνίδι του PS5 για το 2021 μετά το Fortnite"

Καταστρέφεται η θεωρία περί exclusives δηλαδή! Δώσε skins και χορούς στον λαό, αυτά θέλουν αυτά έχουν🤑! Η κάθε γενιά έχει το gaming που της αξίζει! Εγώ μεγάλωσα με fallout 1,2, baldur's gate κτλπ. Στραβωθηκα να τα τερματίσω. Τώρα φαντάζομαι υπάρχει ικανοποίηση στο να χτίζεις ξύλινους πύργους! 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...