Προς το περιεχόμενο

Η Sony περιμένει τα παιχνίδια της Activision να παραμείνουν «multiplatform» από τη Microsoft


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, privateer είπε

Αυτο λεγαμε απο την αρχη. Οτι θα τηρηθουν οι συμφωνιες οπως λεει εδω (μεχρι 2023) και μετα μην περιμενετε cod. Οποιος δεν το βλεπει απλα εθελοτυφλει.

Αυτο ειναι το αρχικο tweet

 

Οχι δεν λεγατε αυτο αλλα οτι θα κανει οτι εκανε και με την bethesda...επομενως περιμενετε κατι επισημο και μην πετατε μαργαριταρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Just now, mtifosi said:

Οχι δεν λεγατε αυτο αλλα οτι θα κανει οτι εκανε και με την bethesda...επομενως περιμενετε κατι επισημο και μην πετατε μαργαριταρια...

Δεν ξερω τι λεγαν αυτοι που λες αλλα εγω απο την πρωτη στιγμη εχω πει οτι θα μεινουν μεχρι να τελειωσουν οι συμφωνιες και το warzone πιθανον να μεινει Multiplatform. Μετα η σονυ δεν εχει τπτ και ειναι ουσιαστικα ειναι στο χερι της μσ τι να κανει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, privateer είπε

Δεν ξερω τι λεγαν αυτοι που λες αλλα εγω απο την πρωτη στιγμη εχω πει οτι θα μεινουν μεχρι να τελειωσουν οι συμφωνιες και το warzone πιθανον να μεινει Multiplatform. Μετα η σονυ δεν εχει τπτ και ειναι ουσιαστικα ειναι στο χερι της μσ τι να κανει. 

Τις συμφωνιες τις ξερεις ποιες ειναι..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτες που εχει εδω και χρονια. Ξεκινησε το 2014-2018. Και ξανα αναεωσαν το 2019-2023 οπως φαινεται. Εχει το μαρκετιγκ και καποια αποκλειστικα modes/dlc. Τωρα αν λεει μεσα να μην μπορει να μπει στο gamepass μεχρι τοτε δεν το ξερουμε. Θα δειξει οταν τελειωσει το deal.

Εχουμε δει βεβαια τετοιες τακτικες απο σονυ. Ειχε βαλει τετοιο ορο στο RE8.

image.png

image.png

image.png

image.png

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, privateer είπε

αυτες που εχει εδω και χρονια. Ξεκινησε το 2014-2018. Και ξανα αναεωσαν το 2019-2023 οπως φαινεται. Εχει το μαρκετιγκ και καποια αποκλειστικα modes/dlc. Τωρα αν λεει μεσα να μην μπορει να μπει στο gamepass μεχρι τοτε δεν το ξερουμε. Θα δειξει οταν τελειωσει το deal.

Εχουμε δει βεβαια τετοιες τακτικες απο σονυ. Ειχε βαλει τετοιο ορο στο RE8.

image.png

image.png

image.png

image.png

 

Καταρχην τι σχεση εχει η capcom με το παρον θεμα..? Δευτερον οπως ειπες κανεις δεν ξερει αν μπορει να μπει gamepass κλπ. οποτε αν κατι δεν ειναι επισημο ολα ειναι λογια του αερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, mtifosi said:

Καταρχην τι σχεση εχει η capcom με το παρον θεμα..? Δευτερον οπως ειπες κανεις δεν ξερει αν μπορει να μπει gamepass κλπ. οποτε αν κατι δεν ειναι επισημο ολα ειναι λογια του αερα...

Τετοιες συμφωνιες ελαχιστοι ξερουν τι εχουν μεσα περα απο αυτα που βλεπεις οταν βγει το παιχνιδι. Σου εβαλα την συμφωνια με Capcom γιατι ειναι μια περιπτωση που ξερουμε και βλεπουμε τι υπουλες τακτικες χρησιμοποιει η σονυ. Μπορει να εχει παρομοιους ορους και στο συμβολαιο με Activision. Εφοσον η συμφωνια ειναι μεχρι 2023 εγω θα ετοιμαζομουν για το χειροτερο κοινως no cod for ps μετα το 23. Να εισαι σιγουρος και η σονυ σιγουρα ετοιμαζεται για αυτο το ενδεχομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, privateer είπε

Τετοιες συμφωνιες ελαχιστοι ξερουν τι εχουν μεσα περα απο αυτα που βλεπεις οταν βγει το παιχνιδι. Σου εβαλα την συμφωνια με Capcom γιατι ειναι μια περιπτωση που ξερουμε και βλεπουμε τι υπουλες τακτικες χρησιμοποιει η σονυ. Μπορει να εχει παρομοιους ορους και στο συμβολαιο με Activision. Εφοσον η συμφωνια ειναι μεχρι 2023 εγω θα ετοιμαζομουν για το χειροτερο κοινως no cod for ps μετα το 23. Να εισαι σιγουρος και η σονυ σιγουρα ετοιμαζεται για αυτο το ενδεχομενο.

Θες να αναλυσουμε τι υπουλες τακτικες εχει χρησιμοποιησει η microsoft και ποσες φορες εχει καταδικαστει..?

Το αν ετοιμαζεσαι εσυ ή η sony δεν το ξερω και αφου οπως λες ελαχιστοι ξερουν τι εχουν μεσα οι συμφωνιες και δεν λεει ξεκαθαρα οτι θα ισχυει μεχρι το 2023...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...