Προς το περιεχόμενο

Αγορά κάρτας γραφικών από το πλαίσιο.


pcmasterrace123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρήγγειλα την rtx 3050 από το πλαίσιο στα 350 ευρώ και μετα από λίγα λεπτά βγήκε εκτός διαθεσιμότητας. Παίζει να μην την πάρω για κανά μήνα ή να προσπαθήσουν να μου την πουλήσουν σε μαγαλύτερη τιμή όπως κάνανε σε κάποια άλλα μέλη του insomnia με άλλες κάρτες ή τα έχουν κόψει αυτά?

Επεξ/σία από pcmasterrace123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, pcmasterrace123 είπε

Συγνώμη ,έκανα την παραγγελία εννοώ.

Εγώ βλέπω 4 υλοποιήσεις σε διαθεσιμότητα πάντως, με την φθηνότερη στα 450.
Δεν βλέπω κάποια να εξαντλήθηκε με 350.
Την παραγγελία  την έκανε τηλεφωνικά; Πλήρωσες όλο το ποσό;

Επεξ/σία από ooaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ooaris είπε

Εγώ βλέπω 4 υλοποιήσεις σε διαθεσιμότητα πάντως, με την φθηνότερη στα 450.
Δεν βλέπω κάποια να εξαντλήθηκε με 350.
Την παραγγελία  την έκανε τηλεφωνικά; Πλήρωσες όλο το ποσό;

Οχι την έκανα από το σαιτ τους ,επέλεξα αντικαταβολή για να μην κλέω τα λεφτά μου μέχρι να την πάρω αν ήταν out of stock ,έκανα refresh όλη μέρα μπας και την πετύχω msrp και την πέτυχα το δευτερόλεπτο που βγήκε μετά εξαφανήστικε από το site. Μίλησα μαζί τους μου είπαν δεν ξέρουν πότε θα την έχουν σε διαθεσιμότητα ,τους ρώτησα αν παίζει να μου ζητήσουν περισσότερα μου είπαν όχι. Επίσης μου είπαν ότι είμαι σε σειρά προτεραιότητας.

7 λεπτά πριν, nickpaokgr είπε

Έκανα και εγώ παραγγελία την ζοτακ στα 350. Με πήραν τηλ ότι μέσα στην επόμενη βδομάδα θα την έχουν και θα με ενημερώσουν 

Και εγώ την ίδια πείρα ,μπορείς να μου κάνεις μία χάρη και να μου πεις αν στο site του πλαίσιο σου γράφει και εσένα αυτό

rtx.PNG.d7e8b4335e5a5ba1a901b99146d8dd1a.PNG

Επεξ/σία από pcmasterrace123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα δεν λέει κάτι τέτοιο. Δεν έχω πεδίο εξέλιξη. Μπορεί γιατί παρρηγηλα ως guest.

Αλλά εγώ σε είπα με πήραν και τηλέφωνο 

Επεξ/σία από nickpaokgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, nickpaokgr είπε

Εμένα δεν λέει κάτι τέτοιο. Δεν έχω πεδίο εξέλιξη. Μπορεί γιατί παρρηγηλα ως guest.

Αλλά εγώ σε είπα με πήραν και τηλέφωνο 

Ναι για αυτό είναι. Και εμένα με πείραν αλλά δεν το πρόλαβα. Τους πείρα μετά εγώ αλλά ακόμα μου γράφει αυτό στην σελίδα. Θα τους πάρω και αύριο ,τους έστειλα και ένα email. Τι τραβάμε για να αγοράσουμε μία κάρτα το 2022.. Εσένα σου είπαν ότι θα φέρουν stock την επόμενη εβδομάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δεν θυμάμαι πως μου το είπαν ακριβώς αλλά κάτι τύπου ότι το αργότερο θα έχουν στοκ σε 7 μέρες. Αλλά στο Μάιλ τους λένε ότι θα έχουν στοκ την Δευτέρα. Θα δείξει . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, nickpaokgr είπε

Ναι, δεν θυμάμαι πως μου το είπαν ακριβώς αλλά κάτι τύπου ότι το αργότερο θα έχουν στοκ σε 7 μέρες. Αλλά στο Μάιλ τους λένε ότι θα έχουν στοκ την Δευτέρα. Θα δείξει . 

Ναι και εμένα το ίδιο μου έγραφε ,σου εύχομαι να την πάρεις σύντομα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο νέο για τη παραλαβή της 3050 ;

Είχε κανείς επικοινωνία με το Plaisio ;

Αύριο συμπληρώνεται μια εβδομάδα απ' τη παραγγελία που κάναμε τη Πέμπτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Aristomaxos είπε

Υπάρχει κάποιο νέο για τη παραλαβή της 3050 ;

Είχε κανείς επικοινωνία με το Plaisio ;

Αύριο συμπληρώνεται μια εβδομάδα απ' τη παραγγελία που κάναμε τη Πέμπτη.

Εμένα με είπαν στο τηλ δεν ξέρουν. Τον @pcmasterrace123 την μια φορά τον είπαν Δευτέρα 31/1 την δεύτερη φορά που πήρε του τα μασαγε η κοπέλα και τον είπε δεν ξέρουν. Κάνε και εσύ μια προσπάθεια αλλά τα ίδια θα σε πουν 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Aristomaxos είπε

Υπάρχει κάποιο νέο για τη παραλαβή της 3050 ;

Είχε κανείς επικοινωνία με το Plaisio ;

Αύριο συμπληρώνεται μια εβδομάδα απ' τη παραγγελία που κάναμε τη Πέμπτη.

Καλησπέρα φίλε,

Το έψαξα και λίγο περισσότερο το θέμα γιατί αυτοι στο πλαίσιο δεν είναι και τίποτα ειδικοί φαντάζομαι ,φοιτιτούδια είναι που πα να βγάλουν κανα χαρτζιλίκι. Έστειλα μήνυμα στην Zotac και μου είπαν ότι επειδή είναι Chinese New Year ,θα φέρουν λογικά στο τέλος του μήνα. Ο τύπος μου είπε ότι ήταν tech support και μου είπε ότι αυτό είναι μαντεψιά ,αλλά πιο αξιόπιστος είναι από αυτούς στο πλαίσιο. Το κακό είναι ότι το Chinese New Year είναι χριστούγεννα x10 . Κλείνουν τα εργοστάσια για μέρες μπορεί και βδομάδες για να ταξιδέψει ο κόσμος στα σπίτια του ,είναι λογικό γιατί η Κίνα είναι τεράστια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pcmasterrace123 είπε

Καλησπέρα φίλε,

Το έψαξα και λίγο περισσότερο το θέμα γιατί αυτοι στο πλαίσιο δεν είναι και τίποτα ειδικοί φαντάζομαι ,φοιτιτούδια είναι που πα να βγάλουν κανα χαρτζιλίκι. Έστειλα μήνυμα στην Zotac και μου είπαν ότι επειδή είναι Chinese New Year ,θα φέρουν λογικά στο τέλος του μήνα. Ο τύπος μου είπε ότι ήταν tech support και μου είπε ότι αυτό είναι μαντεψιά ,αλλά πιο αξιόπιστος είναι από αυτούς στο πλαίσιο. Το κακό είναι ότι το Chinese New Year είναι χριστούγεννα x10 . Κλείνουν τα εργοστάσια για μέρες μπορεί και βδομάδες για να ταξιδέψει ο κόσμος στα σπίτια του ,είναι λογικό γιατί η Κίνα είναι τεράστια.

Άρα περιμένουμε για τα τέλη Φλεβάρη ; OMG

Σ' ωραίος ! Έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση ! 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Aristomaxos είπε

Άρα περιμένουμε για τα τέλη Φλεβάρη ; OMG

Σ' ωραίος ! Έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση ! 😁

Ευχαριστώ ,

Μπορεί να δούμε καμία έκπληξη ,που ξέρεις.

Πάντως αυτό που είπα ισχυεί για τις κάρτες από κινέζικα AIB. Άμα πείρες πχ την 3050 της MSI ,δεν νομίζω να έχει το ίδιο μεγάλη καθυστέρηση ,βέβαια για να φτάσει εδώ η κάρτα λογικά θα περνάει και από τα χέρια των κινέζων. Αν έχω καινούργια ενημέρωση θα αφήσω comment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...