Προς το περιεχόμενο

CDburning error


DisasterMaster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!!! Τώρα τελευταία προσπαθώ να γράψω cd με μουσική με media player αλλά εμφανίζεται σφάλμα. Άν βάλω κάτι, cd,dvd το διαβάζει κανονικότατα. Ό,τι cd προσπαθώ όμως να γράψω μου το πετάει μετά από λίγη ώρα και βγάζει “windows media player cannot burn the files. if the burner is busy, wait for the current task to finish. if necessary, verify that the burner is connected properly and that you have installed the latest device driver.”  Είχα εγκατεστημένη την τελευταία ενημέρωση drive, δεν ξέρω τι παίζει. Τα έχω διπλοτσεκάρει όλα ούτε το troubleshooting βρίσκει κάτι. Για να σας προλάβω όλους:

1)Έχω προσπαθήσει με πολλά προγράμματα να γράψω αλλά πάλι το ίδιο.(cd burner xp, nero κλπ)

2)Το πρόβλημα ξεκίνησε όταν είχα Win10, τα έκανα reset τίποτα, έκανα αναβάθμιση σε win11 συνεχίζει το πρόβλημα.

3)Έχω κάνει και το driver uninstall και install, συνεχίζει.

4)Έχω κάνει reset repair το media player, τζίφος.

Κάποιος να βοηθήσει γιατί προσπαθώ να γράψω ένα ρημάδι cd μήνα τώρα.😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως απλά χάλασε το drive. Και θα μου πείτε ''μα αφού διαβάζει'', και το χαλασμένο τροφοδοτικό που κάνει restart την ώρα του gaming, εκτός gaming δουλεύει πένα.

Ελέγξτε και τις συνδέσεις του drive, ιδανικά αποσυνδέστε το και επανασυνδέστε το. Αν υπάρχει 2ο καλώδιο Sata δοκιμάστε με εκείνο.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Ίσως απλά χάλασε το drive. Και θα μου πείτε ''μα αφού διαβάζει'', και το χαλασμένο τροφοδοτικό που κάνει restart την ώρα του gaming, εκτός gaming δουλεύει πένα.

Ελέγξτε και τις συνδέσεις του drive, ιδανικά αποσυνδέστε το και επανασυνδέστε το. Αν υπάρχει 2ο καλώδιο Sata δοκιμάστε με εκείνο.

Είναι σε λάπτοπ, μπορώ να το κάνω αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να ρωτήσω που είναι, άλλα υπέθεσα στο νέο PC με τον 2200G...

Το μόνο εύκολο που μπορείτε να κάνετε, με μία μπατονέτα την κεφαλή ανάγνωσης μήπως έπιασε σκόνη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Είπα να ρωτήσω που είναι, άλλα υπέθεσα στο νέο PC με τον 2200G...

Το μόνο εύκολο που μπορείτε να κάνετε, με μία μπατονέτα την κεφαλή ανάγνωσης μήπως έπιασε σκόνη.

Δυστυχώς ο νέος δεν έχει για cd/dvd. Σας ευχαριστώ πολύ!

Κλασσικά. Έχω πρόβλημα για μήνες, δοκιμάζω τα πάντα, τίποτα. Το λέω σε κάποιον, δια μαγείας φτιάχνεται χωρίς να κάνω κάτι... Όπως και να έχει ευχαριστώ @Τέρης Α.! Ξύπνησε σήμερα ορεξάτο το λάπτοπ και το έγραψε κανονικότατα.🤷‍♀️😅 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...