Προς το περιεχόμενο

Το iOS 15.4 επιτρέπει στους Ευρωπαίους πολίτες να αποθηκεύσουν το πιστοποιητικό εμβολιασμού τους στο Wallet app


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, Radiatedsoul είπε

απο το covid wallet μπορεις να περασεις στο iphone wallet το πιστοποιητικο και την ταυτοτητα, και μετα σβηνεις το covid wallet. Το εχω πολλους μηνες δεν καταλαβαινω γιατι ειναι ειδηση

Ωπ δεν το είχα δει thanks 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

περιττές σαχλαμάρες από την Apple όπως πάντα, που νομίζει ότι κάτι κάνει με τα κινητά της που έχουν το χειρότερο value for money, λες και δεν μπορεί οποιοδηποτε android κινητο 8ετίας να το κατεβασει ως pdf απο το gov

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Superior είπε

περιττές σαχλαμάρες από την Apple όπως πάντα, που νομίζει ότι κάτι κάνει με τα κινητά της που έχουν το χειρότερο value for money, λες και δεν μπορεί οποιοδηποτε android κινητο 8ετίας να το κατεβασει ως pdf απο το gov

 

Πφφφφ τι να μας πει και το οποιοδήποτε android  λες και δεν μπορείς να το εκτυπώσεις και να το κουβαλάς το Α4 όπως κάνουμε εδώ και 30 χρόνια. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Η λειτουργια αυτη υποστηριζεται εδω και μηνες απο το apple wallet σε Ευρωπη και Ελλαδα.

Εγώ πάντως δεν κατάφερα να το περάσω στο iwallet εκεί που έχει (+) δεν μου βγάζει άλλη επιλογή εκτός από κάρτα τράπεζας ή MMM που είναι άσχετο.
Μπορείς να βοηθήσεις σε παρακαλώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, thanos75x είπε

Εγώ πάντως δεν κατάφερα να το περάσω στο iwallet εκεί που έχει (+) δεν μου βγάζει άλλη επιλογή εκτός από κάρτα τράπεζας ή MMM που είναι άσχετο.
Μπορείς να βοηθήσεις σε παρακαλώ;

 Εκδιδεις ευρωπαικο ψηφιακο πιστοποιητικο στο gov.gr. Προσεξε εχει διαφορα απο το συνηθες πιστοποιητικο.

Στη συνεχεια μπαινεις εδω με το κινητο

https://app.getcovidpass.eu/

Και σκαναρεις απο το κινητο σου το qr code. Η το κανεις upload ως εικονα. 

 

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, great είπε

Πφφφφ τι να μας πει και το οποιοδήποτε android  λες και δεν μπορείς να το εκτυπώσεις και να το κουβαλάς το Α4 όπως κάνουμε εδώ και 30 χρόνια. 

πολύ σωστα φιλε μου, μονο που η διαφορά του να κουβαλάς σκέτο κινητό vs κινητό με σελίδες Α4 ειναι μεγάλη, ενω μεταξυ παλιού android κινητου και iphone ειναι ελάχιστη (και γλιτώνεις κι ένα κάρο λεφτά) :) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Superior είπε

πολύ σωστα φιλε μου, μονο που η διαφορά του να κουβαλάς σκέτο κινητό vs κινητό με σελίδες Α4 ειναι μεγάλη, ενω μεταξυ παλιού android κινητου και iphone ειναι ελάχιστη (και γλιτώνεις κι ένα κάρο λεφτά) :) 

 

Ένας φυσιολογικός άνθρωπος δεν θα σκεπτότανε την Α4, ελπίζω να μην είναι νοοτροπία των android χρηστών… :)

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, thanos75x είπε

Εγώ πάντως δεν κατάφερα να το περάσω στο iwallet εκεί που έχει (+) δεν μου βγάζει άλλη επιλογή εκτός από κάρτα τράπεζας ή MMM που είναι άσχετο.
Μπορείς να βοηθήσεις σε παρακαλώ;

Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή Covid Free GR. Κατεβάζεις το πιστοποιητικό μέσω gov.gr, το ανεβάζεις στο Covid Free GR και αφού το ανεβάσεις σου δίνει την επιλογή να το προσθέσεις στο wallet της apple επιλέγοντας "Προσθήκη στο Wallet", όπως όλα τα υπόλοιπα πιστοποιητικά/test εμβολιασμού. 

Διαφορετικά μπορείς να μπεις στο gov.gr από το PC, επέξεξε να κατεβάσεις το Ευρωπαϊκό Πιστοποιητικό και εσύ κάντο απλά open. Άνοιξε την εφαρμογή Covid Free GR στο κινητό και επέλεξε QR Code. Σάρωσε το code από την οθόνη σου και στη συνέχεια αφού το προσθέσει, επιλέγεις και πάλι "Προσθήκη στο Wallet" κάνοντας tap το πιστοποιητικό. 

Επεξ/σία από M A T R I X
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Superior είπε

πολύ σωστα φιλε μου, μονο που η διαφορά του να κουβαλάς σκέτο κινητό vs κινητό με σελίδες Α4 ειναι μεγάλη, ενω μεταξυ παλιού android κινητου και iphone ειναι ελάχιστη (και γλιτώνεις κι ένα κάρο λεφτά) :) 

 

όταν το iOS άνοιγε pdf το android έψαχνε συσκευή για να μπεί !!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή Covid Free GR. Κατεβάζεις το πιστοποιητικό μέσω gov.gr, το ανεβάζεις στο Covid Free GR και αφού το ανεβάσεις σου δίνει την επιλογή να το προσθέσεις στο wallet της apple επιλέγοντας "Προσθήκη στο Wallet", όπως όλα τα υπόλοιπα πιστοποιητικά/test εμβολιασμού. 

Διαφορετικά μπορείς να μπεις στο gov.gr από το PC, επέξεξε να κατεβάσεις το Ευρωπαϊκό Πιστοποιητικό και εσύ κάντο απλά open. Άνοιξε την εφαρμογή Covid Free GR στο κινητό και επέλεξε QR Code. Σάρωσε το code από την οθόνη σου και στη συνέχεια αφού το προσθέσει, επιλέγεις και πάλι "Προσθήκη στο Wallet" κάνοντας tap το πιστοποιητικό. 

Όλο το κόλπο ήταν να κάνω tap το πιστοποιητικό... πόσο γκαντέμης είμαι που δεν το είχα πατήσει ποτέ... Σ' ευχαριστώ πολύ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, pao13 είπε

όταν το iOS άνοιγε pdf το android έψαχνε συσκευή για να μπεί !!

Παρόλο που αυτό τον καιρό έχω και ένα iphone 12, θα ρωτήσω: πηγή υπάρχει για το παραπανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Tlykog

Αν θυμάμαι καλά από τα πρώτα iPhone υπήρχε υποστήριξη pdf από το ίδιο το λειτουργικό, κάτι που στο Android ήρθε πρώτα σαν έξτρα εφαρμογή και αργότερα από το ίδιο το λειτουργικό…

Επεξ/σία από AtiX
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ για να καταλάβω… σε κάποιους δεν αρέσει το τι κάνει η apple με το wallet της. Έχετε πότε συγκρίνει το wallet της apple με το android pay. Το ένα είναι ενσωματωμένο στο κινητό και πραγματικά σε διευκολύνει σε πολλά πράγματα με την ευκολία του και το πόσο γρήγορα το ανοίγεις (με ένα απλό double press του power button) και έχει φτάσει στο σημείο ναι είναι σχεδόν ένα πραγματικό wallet ενώ ο ανταγωνισμός είναι μια ΕΞΤΡΑ εφαρμογή που για να φτάσεις εκεί από το κινητό που βρίσκεται στην τσέπη θέλει μισή μέρα προετοιμασία. Μην τρελαθούμε ότι αυτό που κάνει η apple δεν είναι γενιές μπροστά. Τώρα τελευταία πρόσεξα ότι και τα εισιτήρια του village μπαίνουν μέσα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...