Προς το περιεχόμενο

Αγορά τάμπλετ με επιδότηση για εκπαιδευτικούς


theoilia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και θα δώσουν 200€ επιδότηση και στους εκπαιδευτικούς υπάρχει τίποτα αξιόλογο μέχρι 350€; Μιας και δύσκολα το κουπόνι να το δεχτούν τα σκρουτζομαγαζα αναγκαστικά πάμε σε αλυσίδα μάλλον. Κάθε βοήθεια δεκτή. Ανάγκες δεν ξέρω και για αυτό δεν γράφω κάτι συγκεκριμένο,για γενική χρήση μάλλον. Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ipad. το πιο φθηνο. Οταν εσκασε πρωτη φορα η ψηφιακη μεριμνα δουλευα σε καταστημα μεγαλης αλυσιδας, σαν τα ipad δεν υπηρχε καλυτερο value for money

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 3/5/2022 στις 9:03 ΠΜ, gizmo78 είπε

Συμφωνώ με το ipad. 400€ για το ipad 9 στις μεγάλες αλυσίδες.

Με ενδιαφερει και μενα το θεμα γενικα. Απλα.

ηταν ipad 32gb, που σημαινει σκετο βασανιστηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ νομίζω θα προτιμήσω το samsung s6 lite που εχει και γραφίδα...με την επιδότηση βγαίνει περίπου +130...αν και παίζω και γω με την ιδεα του ipad, αλλά ξεφεύγει αρκετά στο budget.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, 99Chris είπε

Εγώ νομίζω θα προτιμήσω το samsung s6 lite που εχει και γραφίδα...με την επιδότηση βγαίνει περίπου +130...αν και παίζω και γω με την ιδεα του ipad, αλλά ξεφεύγει αρκετά στο budget.

Καπου ειδα +200 για ipad. Δεν θυμαμαι 32 ή 64.

για αυτα που ειναι μεχρι +50€ Lenovo ή samsung; Και ποιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το Samsung S 6 Lite Αναβαθμισμένη Έκδοση 2022 - New CPU - 1η Ιουνίου 2022
378,98€ you.gr - 460€ (+ μεταφορικά) - amazon.it

Η μόνη διαφορά καλύτερος επεξεργαστής "Snapdragon 720G (8nm) replaces the Exynos 9611 (10nm)"
Όσον αφορά την αναβάθμιση από την τρέχουσα του έκδοση Android 12 στις νεότερες δεν ξέρουμε τίποτα ακόμη, ενώ στο παλιότερο μοντέλο του 2020 μένει μονάχα η 13 (με επιφύλαξη).
Το ερώτημα είναι, ότι αν αυτό το μοντέλο το περιμένουμε στην Ελληνική αγορά και θα είναι μέσα στην παραπάνω επιδότηση ή όχι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HamerZ είπε

Σχετικά με το Samsung S 6 Lite Αναβαθμισμένη Έκδοση 2022 - New CPU - 1η Ιουνίου 2022
378,98€ you.gr - 460€ (+ μεταφορικά) - amazon.it

Η μόνη διαφορά καλύτερος επεξεργαστής "Snapdragon 720G (8nm) replaces the Exynos 9611 (10nm)"
Όσον αφορά την αναβάθμιση από την τρέχουσα του έκδοση Android 12 στις νεότερες δεν ξέρουμε τίποτα ακόμη, ενώ στο παλιότερο μοντέλο του 2020 μένει μονάχα η 13 (με επιφύλαξη).
Το ερώτημα είναι, ότι αν αυτό το μοντέλο το περιμένουμε στην Ελληνική αγορά και θα είναι μέσα στην παραπάνω επιδότηση ή όχι;

Οποτε λες, δεν αξιζει; 
αυτο ή ενα ipad χωρις 4G; Το ιδιο εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν χαρακτηριστικά στα λεφτά του (το 2020) σχεδίαζα μέχρι προχθές να το πάρω. 

Από την άλλη σκέφτομαι να μείνω σε αναμονή μήπως και η νεότερη έκδοσή του έρθει και αυτή στη λίστα του voucher.

Με ipad δεν θέλω να μπλέξω ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο άσχετη ερώτηση, αλλά παρέλαβε κανείς τα voucher? εμένα από τη Πέμπτη-Παρασκευή που έκανα την αιτηση είναι στη φάση "Υπό Έκδοση / Επίκειται η αποστολή τους"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, DaRkAnGeL999 είπε

Λίγο άσχετη ερώτηση, αλλά παρέλαβε κανείς τα voucher? εμένα από τη Πέμπτη-Παρασκευή που έκανα την αιτηση είναι στη φάση "Υπό Έκδοση / Επίκειται η αποστολή τους"

Καλημέρα. Παρέλαβε εχθές η σύζυγος, την αίτηση την είχαμε κάνει την 1η μέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ποτέ δεν είχα σχέση με την  Apple έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το 
APPLE iPad 9th Gen 10.2'' Wi-Fi 64GB (~400€)

1. Το ότι έχει RAΜ 3GB θα είναι αρνητικό στη λειτουργία του σε σχέση με τα android 4GB?

2. Ξέρουμε μέχρι πότε θα υποστηρίζεται με αναβαθμίσεις;

3. Η μπαταρία του έχει καλή διάρκεια;

Το σκέφτομαι μιας και έχουμε 2 κουπόνια και δεν μπορώ να αποφασίσω

Κάθε άλλη πρόταση δεκτή
για περιήγηση, email, WhatsApp, Viber, NetFlix ανάγνωση βιβλίων κλπ  χωρίς παιχνίδια

ευχαριστώ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως τα μόνα που αξίζουν (εάν κάποιος θέλει να δώσει κ κάποια έξτρα χρήματα) είναι

Ipad 9th gen στα ~400 (με όλα τα + και - του οικοσυστήματος αλλά με 3gb ram)

Xiaomi mi pad 5~400 (καλουτσικος CPU 860-εφαμμιλος στα χαρτιά με του ipad- και 6gb ram)

Και ίσως το Samsung S7 Fe ~450 ( μόνο 4gb ram η βασική έκδοση)

που έχει κ το πενάκι και πιθανών κ η λειτουργία dex να φανεί σε κάποιον χρήσιμη.

Aπο εκεί και πέρα σε αυτά που δεν χρειάζετε να δώσει κάποιος έξτρα χρήματα(άντε κανένα 50ευρω) δεν έχω δει κάτι να αξίζει.

Υ.γ Το s6 lite έχει αρκετά αδύναμο cpu

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, @topos είπε

Νομίζω πως τα μόνα που αξίζουν (εάν κάποιος θέλει να δώσει κ κάποια έξτρα χρήματα) είναι

Ipad 9th gen στα ~400 (με όλα τα + και - του οικοσυστήματος αλλά με 3gb ram)

Xiaomi mi pad 5~400 (καλουτσικος CPU 860-εφαμμιλος στα χαρτιά με του ipad- και 6gb ram)

Και ίσως το Samsung S7 Fe ~450 ( μόνο 4gb ram η βασική έκδοση)

που έχει κ το πενάκι και πιθανών κ η λειτουργία dex να φανεί σε κάποιον χρήσιμη.

Aπο εκεί και πέρα σε αυτά που δεν χρειάζετε να δώσει κάποιος έξτρα χρήματα(άντε κανένα 50ευρω) δεν έχω δει κάτι να αξίζει.

Υ.γ Το s6 lite έχει αρκετά αδύναμο cpu

 

Σε σχέση με την οθόνη και τον ήχο πως είναι το ipad?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...