Προς το περιεχόμενο

Έρχεται ριζική ανανέωση στο γραφικό περιβάλλον του Gmail


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ αυτό που θα ήθελα κάποια στιγμή, είναι επιτέλους να υπάρχει η δυνατότητα ενσωμάτωσης του Drive στο Outlook και το αντίστροφο ώστε να μπορώ να αποθηκεύω στο cloud συνημμένα αρχεία δίχως να χρειάζεται κάθε φορά να στέλνω στον εαυτό μου email με το αρχείο που χρειάζομαι. Το να αλλάξουν κάποια εικονίδια και το μέγεθος της γραμματοσειράς είναι σαν την παροιμία του σοφού λαού που λέει ''Άλλαξε ο μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς'' 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, manolis940 είπε

define μοντέρνo Υπάρχει κάποιος email client ή γενικά κάποιο άλλο πρόγραμμα ; Το gmail κατά καιρούς έχει αλλάξει και έχει γίνει πιο μοντέρνο θεωρώ. Ίσως το dark mode να είναι ένα από αυτά αλλά πολλές φορές επειδή το φύλλο αλλάζει από άσπρο σε μαύρο αλλάζει και το κείμενο και ένα κείμενο που χρωματικά μπορεί να έχει κάπως μια εταιρική ταυτότητα να φαίνεται ολίγων άσχημο πχ δες τι μου κάνει το blue mail

1313382413_.png.4b9e1ecd12b29a07a821c303e92315d3.png1144940378_.png.461a22474c742bd667810fc831bb8c0e.png

 

Οι φίλοι στο γραφείο όταν λες τα πάντα; Εννοείς τα meetings , chat κτλ ; Ή βάζανε φίλτρα , κάνανε redirects τα emails και είχαν 5 υπογραφές ο καθένας;

Βέβαια απ' την μία κράζουμε το meetings αλλά για μένα είναι απ' τα καλύτερα προγράμματα τηλεδιάσκεψης από την άποψη ότι είναι τέρμα απλό. Σου δίνουν σύνδεσμο και μπαίνεις και απ' την άλλη είναι και τσάμπα. Τα άλλα αντίστοιχα ή που θα πρέπει να κάνεις εγκατάσταση του client στο PC  ή που θα πρέπει να εγκαταστήσεις κάποιο exe πρόσθετο για να παίξεις στον browser. Θυμήθηκα πέρσι εποχές Active X και Internet Explorer

Offtopic αλλά επειδή έχω σιχαθει τα παντα από teams και webex μεχρι discord ήθελα να το πω. Με 2 χρονια τώρα τηλε-βλακωση στην σχολή και στη δουλεια την καλύτερη εμπειρία την είχα με το Jitsi, χωρις account, χωρις πολλά πολλά ονομάζεις meeting και στελνεις link. Open source σε όλα του επίσης. Το έχω δοκιμάσει μέχρι 12 άτομα και δεν είχε θέμα πουθενα.

Επεξ/σία από PerfectParanoia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/2/2022 στις 10:50 ΜΜ, dkstopo είπε

ξερει κανεις τι γινονται τα mail που γινονται "αρχειοθετηση"?

Αρχειοθέτηση ή σίγαση μηνυμάτων Gmail

Αν θέλετε να καθαρίσετε τα Εισερχόμενά σας χωρίς να διαγράψετε τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, μπορείτε να αρχειοθετήσετε ή να θέσετε σε σίγαση τα μηνύματα. Τα μηνύματα μεταφέρονται σε μια ετικέτα με τίτλο "Όλα τα μηνύματα".

  • Όταν αρχειοθετείτε ένα μήνυμα: το μήνυμα θα επιστρέψει στα εισερχόμενά σας, όταν κάποιος απαντήσει σε αυτό.
  • Όταν θέτετε ένα μήνυμα σε σίγαση: οι μελλοντικές απαντήσεις μένουν εκτός των εισερχομένων σας. Μπορείτε να ψάξετε για τη συνομιλία, εάν θέλετε να το βρείτε και πάλι.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...