Προς το περιεχόμενο

Parallel Desktop/Windows σε macbook m1


Justelene235

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω το parallel το εχω αγοράσει σαν επισημη άδεια πριν τρεις μηνες σε mac book air 16 ram. Εχω βαλει windows 11/office  και δουλευει αψεγαδιαστα..

Λιγο θεμα ειχα μεχρι να βρω ακρη με το dropbox γιατι δεν υποστηριζει arm, αλλα βρηκα ακρη και πλεον δουλευω χωρις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

μετα από ψάξιμο έχω καταλήξει στο  utm. το Parallels είχε κάποια θεματακια γενικά. Έχω το macbook air m1 και μου δουλεύει απροβλημάτιστα το virtual machine και των win10 και win11. Οσοι έχετε  m1 πιστεύω αξίζει να το δοκιμάσετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, @ris είπε

μετα από ψάξιμο έχω καταλήξει στο  utm. το Parallels είχε κάποια θεματακια γενικά. Έχω το macbook air m1 και μου δουλεύει απροβλημάτιστα το virtual machine και των win10 και win11. Οσοι έχετε  m1 πιστεύω αξίζει να το δοκιμάσετε.

Και δωρεαν το utm;

Απο ταχυτητα τα win, τι λενε;

Φυσικα μιλας για arm windows υποθετω. Το ζητουμενο ειναι ομως για τους περισσοτερους νομιζω, να μπορεις να τρεξεις x86 προγραμμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα arm windows τρέχουν πολύ γρήγορα. Το emulation vm είναι πιο αργό σίγουρα. Αν ρίξεις μια μάτια στη σελίδα του utm περιγράφει αναλυτικά τα πάντα για τις δυνατότητες του και τι μπορείς να τρέξεις. Επίσης υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες για την εγκατάσταση στο gallery για όλες τις εκδόσεις. Δωρεάν είναι επομένως ο καθένας μπορεί να το δοκιμάσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...