Προς το περιεχόμενο

Spotify app σε Mac


ant_radio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, filip123go είπε

Καλά μην ορκίζεσαι γι αυτό. Και εγώ αν ήμουν apple δεν θα ήθελα να παίζει το spotify στα προιόντα μου. (Σε MacBook 2017 btw κομπλε_)

Δεν μπορούμε να βλέπουμε παντού θεωρίες συνωμοσίας. Το Spotify παίζει εξαιρετικά σε iPhone και iPad, όπως έγραψα παραπάνω και από τις οποίες πλατφόρμες παίζει η Apple να χάνει σημαντικότερο μερίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα!Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Μάλλον θα κοιτάξω για κάποια άλλη πλατφόρμα μουσικής στο mac :)

Επεξ/σία από ant_radio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πονεμένη ιστορία το spotify σε mac. Το πρόβλημα μου με την εφαρμογή ειναι οτι το airmac m1 δε την καταλαβαίνει και αφού τελειώσει το κομμάτι πέφτει σε ύπνο ο υπολογιστής (αν δεν κάνω δουλειά και απλά το έχω ανοικτό να παίζει), και πρέπει να βάλω κανα anfetamin, που για μένα για κάτι τέτοιο δεν ειναι λύση. Σε web νομίζω δε το κάνει αρκεί να το έχω fullscreen.

 

Η εφαρμογή όσο την έχω σε mac κάτι μήνες τώρα δεν εχει κάνει update αρα την έχουν γραμμένη. Αλλά ο μόνος λόγος που δεν την έχω αφήσει είναι γιατί ακόμα δεν εχω iphone και με έχει μάθει ο αλγόριθμος στο spotify. Συν οτι το spotify το περιεχόμενο και οι playlist νομίζω είναι πιο πολυποίκιλες σε σχέση με το applemusic. 

Αλλά ο ήχος στο apple music σε σχέση με το spotify στα ηχεία του airmac m1 έχει νομίζω τεράστια διαφορά (πέρα απο τα spatial audio κομμάτια) διαφορά βλέπω σε όλα γενικά. Το μόνο που με προβληματίζει στο music είναι η ποικιλία, οι playlist και ο χρόνος που θέλει για να με μάθει ο αλγόριθμος. 

Όσο ήμουν στο trial του music δεν είχε το χρόνο για να με μάθει και μου έβγαζε συνέχεια λίστες που δεν τις ακούω καν και δε με ενδιαφέρουν. 

 

Τώρα tidal κλπ δεν έχω δοκιμάσει ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, HolyShock είπε

Η εφαρμογή όσο την έχω σε mac κάτι μήνες τώρα δεν εχει κάνει update αρα την έχουν γραμμένη.

Είσαι σίγουρος ότι έχεις την κανονική; Γιατί σε μένα κάθε τόσο μου έρχεται ειδοποίηση για αναβάθμιση. Ξανακατεβασε την από την επίσημη σελίδα γιατί νομίζω πριν καιρό την είχαν αλλάξει και σου έλεγε να κατεβάσεις την νέα 

Επεξ/σία από ksessalonikios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια δε κανουν ρε παιδια update? Μη τρελαθουμε συνεχεια βγαζουν updates και τα προβληματα π αναφερεις πρωτη φορα τα διαβαζω καπου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη σελίδα του spotify την είχα κατεβάσει (μιλάω για airmac m1 σε iphone δε ξέρω τι γίνεται). Δεν ξέρω εμένα το applications που παρακολουθεί υποτίθεται αυτά, έχω καιρό να το δω να βγάζει για το spotify. Δεν έχω κάνει αυτό που λες να την απεγκαταστήσω και να την ξαναβάλω. Να το κάνω και αυτό. 

 

Δηλαδή εσάς σε m1 στο spotify τα βρίσκεται όλα smooth και super? και με την ίδια ποιότητα στον ήχο με το music? (και εκτός spatial επαναλαμβάνω)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτά, κι εγώ θεωρώ το music πιο καλό και σε ποιότητα ήχου και στις playlist και στον αλγοριθμο, απλά το Spotify ειναι πιο ευκολο στο μοιρασμα της οικογενειακης συνδρομής οποτε μενω εκει 😎 Παντως προβληματα με την εφαρμογή σε intel μηχανημα δεν εχω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, HolyShock είπε

Απο τη σελίδα του spotify την είχα κατεβάσει (μιλάω για airmac m1 σε iphone δε ξέρω τι γίνεται). Δεν ξέρω εμένα το applications που παρακολουθεί υποτίθεται αυτά, έχω καιρό να το δω να βγάζει για το spotify. Δεν έχω κάνει αυτό που λες να την απεγκαταστήσω και να την ξαναβάλω. Να το κάνω και αυτό. 

 

Δηλαδή εσάς σε m1 στο spotify τα βρίσκεται όλα smooth και super? και με την ίδια ποιότητα στον ήχο με το music? (και εκτός spatial επαναλαμβάνω)

 

 

ναι ποτε δεν ειχα προβληματα με την εφαρμογη ειτε σε intel ειτε σε m1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/3/2022 στις 10:19 ΠΜ, ksessalonikios είπε

Είσαι σίγουρος ότι έχεις την κανονική; Γιατί σε μένα κάθε τόσο μου έρχεται ειδοποίηση για αναβάθμιση. Ξανακατεβασε την από την επίσημη σελίδα γιατί νομίζω πριν καιρό την είχαν αλλάξει και σου έλεγε να κατεβάσεις την νέα 

Κάτι άλλο συμβαίνει. Μήπως εσύ αγνοείς τις ειδοποιήσεις ενημέρωσης? Κάθε εβδομάδα έχει update  και πετάει σχετικό μήνυμα ώστε να κάνεις restart  την εφαρμογή.

Εντίτ: Σε 1Μ1 14αρι το τρέχω

 

Για του λόγου το αληθές, μόλις τώρα:

Screenshot 2022-03-12 at 19.44.03.png

Επεξ/σία από Badass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 12/3/2022 στις 6:49 ΜΜ, Badass είπε

Κάτι άλλο συμβαίνει. Μήπως εσύ αγνοείς τις ειδοποιήσεις ενημέρωσης? Κάθε εβδομάδα έχει update  και πετάει σχετικό μήνυμα ώστε να κάνεις restart  την εφαρμογή.

Εντίτ: Σε 1Μ1 14αρι το τρέχω

 

Για του λόγου το αληθές, μόλις τώρα:

Screenshot 2022-03-12 at 19.44.03.png

Η αλήθεια ειναι οτι δεν έχω τσεκάρει μέσω της εφαρμογής για update αλλά μέσα απο το app store μόνο. Θα ξανακατεβάσω την εφαρμογή, να το δω.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά δουλεύει το app, όπως αναφέρουν και οι υπόλοιποι. Δοκιμασμένο σε intel laptop και σε m1 mac mini. Δεν ξέρω που τα βλέπετε όλα αυτά που αναφέρετε. Επίσης η εφαρμογή λαμβάνει updates κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε M1 δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ γιατί δεν έχω M1 αλλά σε MacBook pro 13'' 2012 (μέχρι πριν 2 χρόνια το είχα) και σε MacBook pro 15'' 2018 TouchBar δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το Spotify.

Και γενικά κάνω updates σε OS αλλά και σε apps αρκετά συχνά.

θα έλεγα ότι για εμένα η Spotify εμπειρία είναι αρκετά καλή.

Το πρόβλημα με το sleep είναι γενικό στα Mac και είναι σύμφωνα με τις ρυθμίσεις που έχεις. Δεν θα πώ ψέματα, δεν έχω αφήσει ποτέ το Mac να παίζει απλά Spotify γιατί αυτό το κάνω απο το tablet ή κινιτό se ΒΤ speakers. Η λύση σε αυτό είναι amphetamine ή αλλαγή ρυθμίσεων οταν είναι plugged in .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Να σημειώσουμε ότι σε M1 επεξεργαστές, το Spotify δεν είναι διαθέσιμο μέσα από το App Store. Περίεργα πράγματα.

Ποιος κατεβάζει από το app store; 👾

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...