Προς το περιεχόμενο

Το Call of Duty ενεργοποιεί god mode για να αντιμετωπίσετε τους cheaters


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το warzone δεν είναι δωρεάν, με τη σημασία της λέξης. Ναι μπορείς να το κατεβάσεις να βάλεις να παίξεις, αλλά μόλις ανακαλύψεις οτι είναι ο ορισμός του Pay to Win κάθε 3 μήνες για να μπορείς να είσαι "μέσα" στα πράγματα, τότε αλλάζει το θέμα.

Επίσης, ποιός μου λέει οτι οι εταιρείες που βγάζουν τα games δεν βρίσκονται απο πίσω απο τις εταιρείες που βγάζουν τα cheats? Ειδικά δε όταν έχουν ενσωματωμένο cheat μέσα στα αρχεία του παιχνιδιού.. (controller aim assist)

Και μην μπούμε καν στη διαδικασία να μιλήσουμε για το πάνω απο 50% των pro streamer που είναι whitelisted επειδή απλά αρμέγουν ΧΡΗΜΑΑΑΑΑ

Δυστυχώς απο όποια πλευρά και να το δούμε, το online multyplayer δεν έχει καμία σχέση με πριν ακόμα 5 χρόνια και είναι τραγικό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να παίξεις ένα παιχνίδι με cheat. Τι ικανοποίηση σου προσφέρει να κερδίσεις χωρίς να το αξίζεις; Πρέπει να έχεις και λίγο παράνοια μέσα σου για να αισθάνεσαι και όμορφα που έκλεψες σε κάτι που δεν θα σου προσφέρει και τίποτα σαν αντάλλαγμα.

Οι βλάκες λένε στον εαυτό τους ότι όλοι έχουν cheat! Η πραγματικότητα είναι ότι είσαι πολύ άχρηστος, που ούτε ο τίτλος του Gamer σου αξίζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πέρα από τα τρολ
και οι επαγγελματίες / τα συμφέροντα...
πχ έχεις το BF έχω το COD, βάζω μια ομάδα χ ατόμων να μπαίνουν μέσα να σου μαμάνε την κοινότητα, να χάσεις την πελατεία, να έρθει όλη σε εμένα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λόγος να ενεργοποιηθεί το God mode όταν καταλάβει το σύστημα ότι κάποιος έχει cheats και να μην τον πετάξει κατευθείαν εκτός game και σε δεύτερο χρόνο να φάει και το ban. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Μωρέ το να κλεψει κάποιος ένα πορτοφόλι θα το κάνει για να πάρει τα λεφτά. Ή θα γρατσουνισει ένα αμάξι συνήθως για εκδίκηση. Βλέπω το λόγο γιατί το κάνει εκεί αλλά φυσικά δεν το ασπάζομαι ούτε το δικαιολογώ.

Για το online gaming μπορώ να σκεφτώ μόνο για να σπάσει πλάκα κάποιος σαν τρολ, όπως και είπες. Αλλά για να ανέβει στην βαθμολογία; Τι ικανοποίηση έχει το να βλέπει τον εαυτό του ψηλά στη βαθμολογία χωρίς να το αξίζει; Αυτό χρήζει ψυχιατρικής γνωμάτευσης κατά την γνώμη μου.

Εγώ πάλι πιστεύω ότι αν μπορούσαν να το κάνουν όλοι θα το έκαναν όλοι και μετά δεν θα είχε κανένα νόημα. 

Σε αυτό φταίει καθαρά το engine του παιχνιδιού που πρέπει από πριν να "καταλαβαίνει" όταν ο παίκτης έχει κάτι παραπάνω πριν καν μπει στο παιχνίδι. Να γίνεται αυτόματα όλο αυτό. Σε λίγο καιρό που το ΑΙ θα έχει εξελιχθεί αρκετά δεν θα υπάρχουν τσίτερς στα παιχνίδια. Η θα υπάρχουν αλλά θα είναι σε πολύ μειωμένο βαθμό ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Εγώ πάλι πιστεύω ότι αν μπορούσαν να το κάνουν όλοι θα το έκαναν όλοι και μετά δεν θα είχε κανένα νόημα. 

Σε αυτό φταίει καθαρά το engine του παιχνιδιού που πρέπει από πριν να "καταλαβαίνει" όταν ο παίκτης έχει κάτι παραπάνω πριν καν μπει στο παιχνίδι. Να γίνεται αυτόματα όλο αυτό. Σε λίγο καιρό που το ΑΙ θα έχει εξελιχθεί αρκετά δεν θα υπάρχουν τσίτερς στα παιχνίδια. Η θα υπάρχουν αλλά θα είναι σε πολύ μειωμένο βαθμό ...

Όλοι μπορούν να το κάνουν αν θελουν. Γιατί να μην μπορούν; Μιλάμε στον PC πάντα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Όλοι μπορούν να το κάνουν αν θελουν. Γιατί να μην μπορούν; Μιλάμε στον PC πάντα 

Ασε δεν βρίσκεις άκρη πραγματικά έχουν βλάβη στο μυαλό οι άνθρωποι,αλλά και απο την άλλη τι περιμένεις ?εδω ψηφίζουνε και πιστεύουνε ακόμη "ορισμένοι" κάποιους απίθανους και ανεκδιηγητους πολιτικούς για να κυβερνήσουν την Χώρα τους..  😸

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Και όχι μόνο το σύστημα αλλά και οι γονείς να συμπληρώσω. Ίσως σε κυριότερο βαθμό οι γονείς.

Βασικά το ίδιο λέμε. Φυσικά και οι γονείς, αλλά και αυτοί διδάχτηκαν από το ίδιο σύστημα την ίδια λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Tlykog είπε

Βασικά το ίδιο λέμε. Φυσικά και οι γονείς, αλλά και αυτοί διδάχτηκαν από το ίδιο σύστημα την ίδια λογική.

Ένα φαύλος κύκλος, ναι. Απλά σιγά σιγά πρέπει όσοι μπορούμε και ξεφεύγουμε να τραβάμε και τους άλλους.

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, stefstefan είπε

"το νέο μέτρο αυτό ενεργοποιείται μόνο όταν εντοπίσει" με απλά μαθηματικά δλδ σχεδόν ποτέ. Έρχεται η ίδια η Activision να καταστήσει παντελώς άχρηστο το προηγούμενο μέτρο που είχε λάβει.
Σαν τις οδοντόκρεμες ένα πράγμα, κάθε χρόνο βγάζουν νέα οδοντόκρεμα οι εταιρείες και λένε είναι καλύτερη από την προηγούμενη, αλλά στην πραγματικότητα η αποτελεσματικότητα τους παραμένει η ίδια.

Το πρόβλημα των cheaters σε μεγάλο βαθμό λύνεται με admins σε κάθε σέρβερ, όπως υπήρχαν κάποτε έως το BF4. Οι παίκτες εντόπιζαν έναν τσίτσερ, γινόταν αναφορά στο τσατ του σέρβερ, ο admin έκανε spectate τον cheater και αφού επιβεβαίωνε το γεγονός προχωρούσε σε ban. Όλα αυτά μέσα σε 2-3 λεπτά. Το ban γινότανε μόνιμο αφού εξετάζονταν σε δεύτερο βαθμό κι από την εταιρεία στη συνέχεια και ουσιαστικά έχανες τα λεφτά σου.

και πάλι αυτο δεν ειναι δίκαιο. Μέχρι να κάνει το spectate του ο admin, θα εχω πεθάνει εγώ, εσύ, και αλλοι τόσοι για να φάει το μπαν στη μεση του παιχνιδιού και τελικά να πάρει το κοτόπουλο ο κωστάκης με 0,34 K/D

 

Το έχω γράψει παντού το γράφω ξανά. Υπάρχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟΣ τρόπος να τελειώνουμε με τους Cheaters.

Υπάρχουν ενα σωρό σελίδες στο ιντερνετ που μαζεύουν στατιστικά στο warzone και σου λένε πόσο K/D  έχεις, πόσο % των παιχνιδιών σου ειναι win, πόσο % heashots έχεις κτλ. Φανταστείτε τι στατιστικά μπορούν να μαζέψει η ίδια η Activision. Με ένα πολύ απλό αλγόριθμο λοιπόν του στύλ:

-Πόσες σφαίρες έριξε ο Vice?

-1000

-Πόσες από αυτές πήγαν κεφάλι;

-Όλες

BAN.

 

ή

 

-Πόσο K/D έιχε ο Vice πριν ενα μήνα;

-1,45

-Πόσο έχει σήμερα;

-35

-Έχει φάει reports από παίχτες;

-Ναι

-Πόσα;

-30

-τι K/D  είχαν οι παίχτες που τον έκαναν report?

-1,80 -- 2,45 -- 0,95 - 2,22 Μ.Ο.

BAN

 

Τι Ricochet και God mode και ιστορίες. Σε έναν απλό προγραμματιστή να δώσεις input ολα τα statistics του σερβερ, σε 1-2 revisions του κώδικα θα εχει ξεσκατάρει το 95% των cheaters με aimbot.

Επεξ/σία από Vice
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να παίξεις ένα παιχνίδι με cheat. Τι ικανοποίηση σου προσφέρει να κερδίσεις χωρίς να το αξίζεις; Πρέπει να έχεις και λίγο παράνοια μέσα σου για να αισθάνεσαι και όμορφα που έκλεψες σε κάτι που δεν θα σου προσφέρει και τίποτα σαν αντάλλαγμα.

Ειναι άχρηστοι..απλά τα πράγματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tolstoy είπε

Όλοι οι cheaters τιμωρία να τελειώσουν, το Demons Souls remake, τα 3 Dark Souls, το Bloodborne και το Sekiro. Αλλιώς δεν ξαναμπαίνουν 😄😄

Και στο τέλος 

Praise the sun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vice είπε

και πάλι αυτο δεν ειναι δίκαιο. Μέχρι να κάνει το spectate του ο admin, θα εχω πεθάνει εγώ, εσύ, και αλλοι τόσοι για να φάει το μπαν στη μεση του παιχνιδιού και τελικά να πάρει το κοτόπουλο ο κωστάκης με 0,34 K/D

 

Το έχω γράψει παντού το γράφω ξανά. Υπάρχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟΣ τρόπος να τελειώνουμε με τους Cheaters.

Υπάρχουν ενα σωρό σελίδες στο ιντερνετ που μαζεύουν στατιστικά στο warzone και σου λένε πόσο K/D  έχεις, πόσο % των παιχνιδιών σου ειναι win, πόσο % heashots έχεις κτλ. Φανταστείτε τι στατιστικά μπορούν να μαζέψει η ίδια η Activision. Με ένα πολύ απλό αλγόριθμο λοιπόν του στύλ:

-Πόσες σφαίρες έριξε ο Vice?

-1000

-Πόσες από αυτές πήγαν κεφάλι;

-Όλες

BAN.

 

ή

 

-Πόσο K/D έιχε ο Vice πριν ενα μήνα;

-1,45

-Πόσο έχει σήμερα;

-35

-Έχει φάει reports από παίχτες;

-Ναι

-Πόσα;

-30

-τι K/D  είχαν οι παίχτες που τον έκαναν report?

-1,80 -- 2,45 -- 0,95 - 2,22 Μ.Ο.

BAN

 

Τι Ricochet και God mode και ιστορίες. Σε έναν απλό προγραμματιστή να δώσεις input ολα τα statistics του σερβερ, σε 1-2 revisions του κώδικα θα εχει ξεσκατάρει το 95% των cheaters με aimbot.

Ένας σέρβερ δεν είχε μόνο admin αλλά και moderators, όταν παίζαμε υπήρχε πάντα ένας από αυτούς που έπαιζε σε όλα τα ματσ σχεδόν. 
Ακόμα και να μην υπήρχε κανείς από αυτούς, γινότανε report από τους υπόλοιπους παίκτες και μέσα σε 1-2 μέρες είχε φάει ban από την ΕΑ.
Το θέμα δεν είναι τα στατιστικά, αυτά υπήρχαν και υπάρχουν, το θέμα είναι κατά πόσο πρόθυμη είναι η εκάστοτε εταιρεία να αντιμετωπίσει τέτοια φαινόμενα και η Activision παρόλο που υπάρχουν διάφορες μέθοδοι, η δική μου που περιέγραψα, η δική σου που περιέγραψες, δεν έχειε την διάθεση καθώς φαίνεται να το αντιμετωπίσει δραστικά, κι αυτό όλο δημιουργεί ερωτιματικά, ισως γιατί την βολεύει αυτή η κατάσταση, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...