Προς το περιεχόμενο

Star Trek: Strange New Worlds (Paramount+, 2022)


FCastor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
19 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Που να με πάρει, μου αρέσει το trailer!

Και να πεις πως δε ξέρω... Αφού ξέρω...

Η αλήθεια είναι ότι από τη μία το trailer και από την άλλη τα mini-trailers των διαφόρων χαρακτήρων και μου κάνει πιο πολύ ensemble show στο στυλ των παλιότερων σειρών Star Trek παρά one character focused όπως φαίνεται να είναι το Discovery.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μακάρι να είναι όπως τα λέει πιο πάνω,  έχω βαρεθεί τις ηλιθιότητες και την κατακρεούργηση του star trek,  ελπίζω αυτό να επαναφέρει την τάξη.  Πάντως τα τρέιλερ με ψήνουν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραδόξως αυτό εδώ θύμιζε Star Trek. Έχουν βουτήξει ιδέες από ταινίες και πιθανόν και παλιά επεισόδια, εννοώ ότι δεν νιώθεις ότι βλέπεις κάτι νέο, αλλά ρε μαμώτο, βλέπεται.

Αναμένουμε να δούμε σε πιο επεισόδιο θα αρχίσει να παίρνει την κάτω βόλτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, john_dr είπε

Αναμένουμε να δούμε σε πιο επεισόδιο θα αρχίσει να παίρνει την κάτω βόλτα.

Όλοι κρατάνε μικρό καλάθι αυτή τη φορά, απόλυτα λογικό αφού είναι οι ίδιοι καστανάδες που έχουν κάνει τις άλλες δυο σειρές να μην βλέπονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ύστερα από το πρώτο επεισόδιο, έχω να πω πως είναι star trek. Η σειρά έχει υψηλή παραγωγή και όπως φαίνεται αυτοτελή επεισόδια. Η μουσική της εκπομπης είναι σχετικώς χλιαρή. Υπάρχει ισορροπία ανάμεσα σε γυναίκες άντρες και οι άντρες δεν είναι κομπάρσοι. Η πλοκή είναι κάτι που έχουμε ξαναδεί πολλάκις αλλά για πρώτο επείσόδιο είναι ανεκτό. Μου φαίνεται πως πάνε με προσεκτικά βήματα αυτή τη φορά. Ελπίζω να μην καταλήξει discovery και picard χωρίς τον picard. Πάντως μου θύμισε αρκετά star trek και επίσης θεωρώ πως έχει γίνει εξαιρετική δουλειά στη σχεδίαση του enterprise. Είναι σχεδόν το original με κάποιες φυσικά σύγχρονες πινελιές , αλλά ούτως ή άλλως δε θα μπορούσε κανείς να βάλει πλέον αισθητική των 60's. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...