Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως είπα, αρχισαν τα τηλεφωνήματα απο Cosmote.

Την Παρασκευή απο το τμήμα προσφορών και σήμερα απο το 13888 να μου επιβεβαιώσουν ότι έγινε λάθος στην περίπτωσή μου και ότι το θέμα είναι προς επίλυση, να μην ανησυχώ.

Αναμένουμε διόρθωση του παγίου σήμερα/αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ πήρα τηλέφωνο στο 13888 και ρώτησα γιατί αυτές οι χρεώσεις . Η πρώτη απάντηση ήταν οτι είναι αναλογικές οι χρεώσεις με το χρόνο μέχρι την έναρξη του νέου μήνα . Φυσικά είπα αλλά είναι μόνο οι χρεώσεις , δεν υπάρχουν και οι αναλογικές εκπτώσεις . Έτσι είναι ήταν η απάντηση . Στην αντίδρασή μου οτι πουθενά δεν αναφέρεται αυτό στο συμβόλαιο , μου απάντησε οτι έπρεπε να σας είχαν ενημερώσει προφορικά . Προσπάθησα να συγκρατήσω τα γέλια μου και της απάντησα οτι αφού ηχογραφούν τις συνομιλίες , θα μπορούσαν να διαπιστώσουν οτι δεν είναι έτσι , αλλά και έτσι να ήταν , υπάρχει το συμβόλαιο και δεν δέχομαι τη χρέωση . Μου είπε οτι καταγράφει το αίτημά μου και θα με ενημερώσουν . Αυτά από την Παρασκευή . Είναι διάστημα σχεδόν μισού μήνα και η επιπλέον χρέωση σχεδόν 30€ . Δεν είναι τόσο το οικονομικό αλλά και το ότι νομίζουν οτι απευθύνονται δεν ξέρω κι εγώ που . Θα δούμε που θα καταλήξει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lordbandito είπε

Οπως είπα, αρχισαν τα τηλεφωνήματα απο Cosmote.

Την Παρασκευή απο το τμήμα προσφορών και σήμερα απο το 13888 να μου επιβεβαιώσουν ότι έγινε λάθος στην περίπτωσή μου και ότι το θέμα είναι προς επίλυση, να μην ανησυχώ.

Αναμένουμε διόρθωση του παγίου σήμερα/αύριο.

Πολύ ωραία,υπομονή και θα λυθεί!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, alekout είπε

Εγώ πήρα τηλέφωνο στο 13888 και ρώτησα γιατί αυτές οι χρεώσεις . Η πρώτη απάντηση ήταν οτι είναι αναλογικές οι χρεώσεις με το χρόνο μέχρι την έναρξη του νέου μήνα . Φυσικά είπα αλλά είναι μόνο οι χρεώσεις , δεν υπάρχουν και οι αναλογικές εκπτώσεις . Έτσι είναι ήταν η απάντηση . Στην αντίδρασή μου οτι πουθενά δεν αναφέρεται αυτό στο συμβόλαιο , μου απάντησε οτι έπρεπε να σας είχαν ενημερώσει προφορικά . Προσπάθησα να συγκρατήσω τα γέλια μου και της απάντησα οτι αφού ηχογραφούν τις συνομιλίες , θα μπορούσαν να διαπιστώσουν οτι δεν είναι έτσι , αλλά και έτσι να ήταν , υπάρχει το συμβόλαιο και δεν δέχομαι τη χρέωση . Μου είπε οτι καταγράφει το αίτημά μου και θα με ενημερώσουν . Αυτά από την Παρασκευή . Είναι διάστημα σχεδόν μισού μήνα και η επιπλέον χρέωση σχεδόν 30€ . Δεν είναι τόσο το οικονομικό αλλά και το ότι νομίζουν οτι απευθύνονται δεν ξέρω κι εγώ που . Θα δούμε που θα καταλήξει .

Σε αντίστοιχη περίπτωση, την προηγούμενη βδομάδα, μου πρότεινε μόνη της μια ευγενικότατη υπάλληλος να μου πιστωθεί έκπτωση 10% στον επόμενο λογαριασμό…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ μαζί με την σύνδεση είχα πάρει και 2 Extra SIM.

Την προηγούμενη Τέταρτη κατάργησα την μια από τις 2 sim.

Έδωσα το σχετικό αίτημα στην cosmote και μετά από 2-3 ώρες με τηλεφώνησε το αρμόδιο τμήμα, όπου ζήτησα την κατάργηση της μιας από τις δυο sim που έχει συγκεκριμένο τηλεφωνικό αριθμό (τόνισα τον αριθμό, για να μην γίνει κάποιο λάθος)….

Κλείνουμε το τηλέφωνο και η κοπελιά που με εξυπηρέτησε, κατάργησε αμέσως την sim, αλλά δυστυχώς κατάργησε και την άλλη sim που ποτέ δεν ζήτησα να καταργηθεί…

Την συγκεκριμένη sim την έχω στο εξοχικό 100km απόσταση…

Κάλεσα ξανά την cosmote και μετά από αρκετό δικό τους ψάξιμο είδαν ότι ήταν δικό τους λάθος η κατάργηση και της δεύτερης sim μιας και ποτέ δεν το ζήτησα…

Για να εξιλεωθούν θα μου κάνουν 100% έκπτωση στον επόμενο λογαριασμό (τουλάχιστον θα βγουν τα καύσιμα για να πάω την sim στο εξοχικό)…

Επεξ/σία από andreas1gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/5/2022 στις 12:07 ΠΜ, lordbandito είπε

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις παιδιά!

Οι λόγοι που υπέγραψα με τα 54 ήταν 2.

Πρώτον, είχε γίνει ξεκάθαρη συμφωνία, επανηλειμμένα, για 37€ τελική τιμή με το τμήμα προσφορών, και δεν είχα εικόνα ότι σε άλλους είχε έρθει συμβόλαιο 37€. Μάλιστα διαβασα κάπου στο thread ότι παίζει να γράφει άλλα το συμβόλαιο και να μπουν εκπτώσεις αργότερα.

Δευτερον, σε αντίστοιχη φάση του μπατζανάκη μου προσφοράς από ΔΕΗ, έστειλε πίσω το συμβόλαιο που έγραφε λάθος (κανονική) τιμή, και μετά από τηλεφωνική επικοινωνία του είπαν ότι δεν μπορουν να εκδώσουν συμβόλαιο με προσφορά και έτρεχε να φέρει πίσω το συμβόλαιο για να το υπογραψει. Και τελικά πήρε την προσφορά, ενώ υπέγραψε χωρίς.

Γενικά ειναι ακόμα Φαρ Ουέστ η κατάσταση και μάλλον έτσι θα μείνει, Ελλάδα είσαι.

Αλλά άρχισα και εγώ το πιστολίδι σήμερα, έστειλα μια περιποιημένη φόρμα επικοινωνίας και ξέρω ότι από αύριο θα αρχίσουν να με παίρνουν τηλέφωνα. Χε χε, το είχα ξανακάνει και σε γνωστή courier κάποτε και μόνο ο CEO δε με πήρε τότε.. Θα ενημερώσω για εξελίξεις, και τους το ξεκαθάρισα ότι σκοπεύω να το κάνω.

Καλησπέρα, θα ήταν χρήσιμο να ξέρουμε τί τους έγραψες στην φόρμα επικοινωνίας, εφόσον αποδεικνύεται ότι υπήρξε αποτέλεσμα.

Εάν δεν θέλεις δημοσίως, στείλε μου ένα pm, με ενδιαφέρει το θέμα.

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sts4x4 είπε

Καλησπέρα, θα ήταν χρήσιμο να ξέρουμε τί τους έγραψες στην φόρμα επικοινωνίας, εφόσον αποδεικνύεται ότι υπήρξε αποτέλεσμα.

Εάν δεν θέλεις δημοσίως, στείλε μου ένα pm, με ενδιαφέρει το θέμα.

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Νομίζω ότι είναι η μόνη εταιρεία (τουλάχιστον με την δική μου εμπειρία για να μην παρεξηγηθώ) που λαμβάνει σοβαρά υπόψιν τα παράπονα και ειδικά μέσω φόρμας επικοινωνίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/5/2022 στις 2:33 ΜΜ, lordbandito είπε

Οπως είπα, αρχισαν τα τηλεφωνήματα απο Cosmote.

Την Παρασκευή απο το τμήμα προσφορών και σήμερα απο το 13888 να μου επιβεβαιώσουν ότι έγινε λάθος στην περίπτωσή μου και ότι το θέμα είναι προς επίλυση, να μην ανησυχώ.

Αναμένουμε διόρθωση του παγίου σήμερα/αύριο.

Πήρε μια βδομάδα και διορθώθηκε τελικά το πάγιο, χωρίς να χρειαστεί να επικοινωνήσω ξανά μαζί τους.
37€ δείχνει τώρα το πρόγραμμα, συν 3 η επιπλέον SIM. Ο λογαριασμός έμεινε στα 57 βέβαια αλλά λογικά το επιπλέον ποσό θα πιστωθεί στον επόμενο.

Ήμουν σίγουρος ότι θα λυνόταν το θέμα τελικά, εφόσον έχεις να κάνεις με τη μαμά εταιρία μπορεί να αργούν αλλά τελικά βγάζεις άκρη. Μπράβο στην Cosmote, παραδέχτηκαν το λάθος τους και το διόρθωσαν. Αξιόπιστη υποστήριξη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, lordbandito είπε

Πήρε μια βδομάδα και διορθώθηκε τελικά το πάγιο, χωρίς να χρειαστεί να επικοινωνήσω ξανά μαζί τους.
37€ δείχνει τώρα το πρόγραμμα, συν 3 η επιπλέον SIM. Ο λογαριασμός έμεινε στα 57 βέβαια αλλά λογικά το επιπλέον ποσό θα πιστωθεί στον επόμενο.

Ήμουν σίγουρος ότι θα λυνόταν το θέμα τελικά, εφόσον έχεις να κάνεις με τη μαμά εταιρία μπορεί να αργούν αλλά τελικά βγάζεις άκρη. Μπράβο στην Cosmote, παραδέχτηκαν το λάθος τους και το διόρθωσαν. Αξιόπιστη υποστήριξη.

 

Ακριβώς αυτο.. Αργεί λίγο η Cosmote αλλά βγάζεις άκρη.Μπραβο τους που ασχολήθηκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μιας και πήγα από Vodafone με 15 ημέρες υπαναχώρηση σύμβασης, μου έκαναν προσφορά στο unlimited στα 37 και βλέπω ''προωθητική προσφορά έκπτωσης παγίου'' - 8,006 + ''έκπτωση αντί παγίου'' + ''έκπτωση λόγω cosmote one'' μου βγήκε πιο φθήνα από οτι το Καρτοσυμβόλαιο που είχα. Μου αρέσει που όταν τους ρώτησα μου είπαν 37 ευρώ 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/6/2022 στις 3:43 ΜΜ, naxioths1979 είπε

Φίλος μ έκανε αίτηση φορητοτητας και του το δώσανε σήμερα 6 ώρες πριν φύγει για vodafone.... Στα 33 ευρω

Δηλ για να καταλάβω, ήθελε να φύγει από Cosmote σε Vodafone και πήγε σε κατάστημα αντί 48+ στα 33 unlimited ιντερνετ και ομιλία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εκανε αιτηση φορητοτητας απο cosmote σε vodafone,.Eστειλε τα χαρτια η vodafone υπογραψε και την μερα που θα ενεργοποιούταν η vodafone τον πηραν τηλ και του ειπαν να μεινει cosmote με τα 33ευρω  δίνοντας του το gigamax unlimited ολα απεριοριστα.Πηρε τηλ ακυρωσε τη φορητοτητα στη vodafone  και τελος.σε κανενα καταστημα δεν πηε όλα απο αποσταση τηλέφωνο κ κουριερ 33 ευρω γιατι είχε και σταθερο στη cosmote

Επεξ/σία από naxioths1979
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alienbass είπε

αρα παιδιά παίζει ακόμα το unlimited με 37 ευρω? απλα θελει αυτα τα κολπακια με αιτήσεις φορτητότητας κλπ?

Αν πιστεύουν ότι αξίζει να σε κρατήσουν ναι μετά από αίτημα φορητοτητας σου κάνουν καλή προσφορά.. Έτσι έμεινα και γω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...