Προς το περιεχόμενο

Hogwarts Legacy [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hogwarts-Legacy-feature-672x372.jpg

Hogwarts Legacy releases in Holiday 2022, first gameplay trailer

Η Warner Bros κυκλοφόρησε το πρώτο gameplay trailer του Hogwarts Legacy εξηγώντας τα gameplay mechanics. Πρόκειται για ένα open-world action RPG τρίτου προσώπου τίτλο που αναπτύσσεται από την Avalanche.

Ο χαρακτήρας του παιχνιδιού είναι ένας μαθητής που κρατάει το κλειδί για ένα αρχαίο μυστικό που απειλεί να καταστρέψει τον κόσμο των μάγων. Οι παίχτες θα κάνουν συμμαχίες, θα παλεύουν σκοτεινούς μάγους και θα αποφασίζουν για την τύχη του κόσμο της μαγείας. Εννοείται θα έχει magical abilities μαθαίνοντας spells, θα φτιάχνεις potions και θα μπορείς να πάρεις μαζί σου φανταστικά τέρατα.

Εν ολίγοις, πρόκειται για Harry Potter παιχνίδι. Τέλος το παιχνίδι θα κυκλοφορήσει κάπου στο Holiday του 2022  στις 10 Φεβρουαρίου 2023.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαίνεται καλό RPG με ωραία φτιαγμένο κόσμο και γρίφους. Εντωμεταξύ έχω σκαλώσει γιατί έχω την εντύπωση ότι είχα φτιάξει thread από πέρυσι γι' αυτό αλλά δεν το βρίσκω..

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Φαίνεται καλό RPG με ωραία φτιαγμένο κόσμο και γρίφους. Εντωμεταξύ έχω σκαλώσει γιατί έχω την εντύπωση ότι είχα φτιάξει thread από πέρυσι γι' αυτό αλλά δεν το βρίσκω..

Νομίζω πως είχα σχολιάσει και όλας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

May be an image of 6 people and text that says "G HOW IT HOWITSTARTED STARTED HOW HOWIT'SG IT'S GOING"

Ένα σας λέω έπαιζα ΧΠ στο pc και επειδή δεν είχα τότε gamepad, είχα δοκιμάσει να παίξω με την τιμονιέρα της MS την sidewinder και έπαιζε 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

May be an image of 6 people and text that says "G HOW IT HOWITSTARTED STARTED HOW HOWIT'SG IT'S GOING"

Ένα σας λέω έπαιζα ΧΠ στο pc και επειδή δεν είχα τότε gamepad, είχα δοκιμάσει να παίξω με την τιμονιέρα της MS την sidewinder και έπαιζε 😛 

Ποσο ωραιο παιχνιδι ηταν το πρωτο τοτε η εκδοσεις απο τις κονσολες ειχαν διαφορες. Στο ps2 το 1 ηταν πολυ καλυτερο απο οτι στον υπολογιστη. Με τιμονιερα πως το επαιξες? Οταν επρεπε να σχηματισεις τα σημαδια απο τα ξορκια πως το εκανες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα ρε τρελέ 😛 , με γκάζι πήγαινε πίσω, με φρένο μπροστά, το θυμάμαι σα χθες, το μόνο δηλαδή γιατί το παιχνίδι ούτε καν το θυμάμαι. Με kb/m το συνέχισα προφανώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/3/2022 στις 8:50 ΠΜ, xtrmsnpr είπε

Οι μάχες φαίνονται βαρετές πάντως ως προς το χαζές το πως εξελίσσονται. 

Εμένα από την άλλη με εξέπληξαν πολύ θετικά.

Περίμενα κάτι clunky και turn based και είδα κάτι με αρκετές επιλογές και μεγάλο fluidity. Ειδικά οι μεταβάσεις από dodge σε spell/whatever ή τα combos μου άρεσαν πολύ

Ελπίζω μόνο να έχει και quidditch :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...