Προς το περιεχόμενο

Hogwarts Legacy [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tommybertsen είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Υπάρχει λόγος να αναλύουμε κάτι τέτοιο; Αλήθεια, πόσο τακτικά κοιτάζεις στον ουρανό για να σε νοιάζει αυτό; 

 

Εγώ προσωπικά μ'αρέσει να παρατηρώ το παιχνίδι και να θαυμάζω τα οπτικά του πεδία. Αρκετές φορές μάλιστα μπορεί να βγάζω και screenshots για συλλογή η και να τα βάζω και φόντο στην επιφάνεια εργασίας. 

Το παρατήρησα και το ανέφερα εδώ. Όποιος δε θέλει δεν ασχολείται.

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Επεξ/σία από Ronnie1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστέρι είναι προοπτική, θα έλεγα. Το πως θα το απεικονίσουν δηλαδή. Θέλει να κοιτάς συνέχεια (σε clear sky) για να δεις ότι όντως είναι κάπως τετραγωνισμένα (το βλέπεις και στην εικόνα μου αν ζουμάρεις). Αλλά δεν το θεωρώ "bug" ή κάτι τέτοιο, το θεωρώ επιλογή. Μπορεί και παράβλεψη από μεριά τους να τα κάνουν όπως τα φανταζόμαστε (στρογγυλεμένα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ronnie1985 είπε

Εγώ προσωπικά μ'αρέσει να παρατηρώ το παιχνίδι και να θαυμάζω τα οπτικά του πεδία. Αρκετές φορές μάλιστα μπορεί να βγάζω και screenshots για συλλογή η και να τα βάζω και φόντο στην επιφάνεια εργασίας. 

Το παρατήρησα και το ανέφερα εδώ. Όποιος δε θέλει δεν ασχολείται.

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Καλά και εμένα μου αρέσει, δεν το είχα παρατηρήσει θα μπω να δω τώρα και θα βγάλω screenshot

20230528135002_1.jpg.97f16507651adeddff081813b0f794a1.jpg20230528134955_1.jpg.dc66357eab4d98c34ddc1d50dea10504.jpgΈτσι είναι ναι, δεν φαίνονται πάντως τόσο, εγώ ίσως για αυτό να μην τα είχα παρατηρήσει.

Τώρα δεν ξέρω είχε και συννεφιά :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, user2163 είπε

Καλά και εμένα μου αρέσει, δεν το είχα παρατηρήσει θα μπω να δω τώρα και θα βγάλω screenshot

20230528135002_1.jpg.97f16507651adeddff081813b0f794a1.jpg20230528134955_1.jpg.dc66357eab4d98c34ddc1d50dea10504.jpgΈτσι είναι ναι, δεν φαίνονται πάντως τόσο, εγώ ίσως για αυτό να μην τα είχα παρατηρήσει.

Τώρα δεν ξέρω είχε και συννεφιά :D

Είναι συννεφιασμένη Κυριακή 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και γω για κύκλους τα βλέπω 😄

τώρα αν πρέπει να ζουμάρω χ500% ε και τρίγωνα να ναι δε μαμιέτε

image.jpeg.890db009326acf9b11b95496ba921211.jpeg

 

Επεξ/σία από Mr Aris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Mr Aris είπε

και γω για κύκλους τα βλέπω 😄

τώρα αν πρέπει να ζουμάρω χ500% ε και τρίγωνα να ναι δε μαμιέτε

image.jpeg.890db009326acf9b11b95496ba921211.jpeg

 

Αν προσέξεις τη φωτό που ανέβασα είναι τετράγωνα. Υπάρχει θέμα παρόμοιο  στο reddit και έχει αναφερθεί και από άλλους χρήστες. Λύση-Συμπέρασμα όμως πουθενά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ronnie1985 είπε

Αν προσέξεις τη φωτό που ανέβασα είναι τετράγωνα. Υπάρχει θέμα παρόμοιο  στο reddit και έχει αναφερθεί και από άλλους χρήστες. Λύση-Συμπέρασμα όμως πουθενά. 

Στη δική μου φώτο πάντως και με ζουμ στρογγυλά τα λες 👀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα που είμαι σε 1440p native  ( με το DLSS πάντως και το sharpening χαμηλά σχετικά φαίνεται πιο καλά το game συνολικά) και RTX OΝ δεν βλέπω να έχω τόσο τετράγωνα αστέρια. Δεν έχω ιδέα αν ευθύνεται αυτό, αλλά εσένα κάνει internal render σε ακόμη πιο χαμηλή ανάλυση, οπότε θα πρότεινα μια δοκιμή, αρχικά σε τελείως native και μετά, αν μπορείς να βάλεις μέσω DSR (αν έχεις nvidia) την ανάλυσή σου σε ~2.5Κ ας πούμε ή 4Κ , να δούμε αν θα επηρεάσει το αποτέλεσμα. Δυστυχώς στο game αυτό πρέπει να αλλάξει την desktop resolution για να γίνει κάτι τέτοιο (μιας και δεν έχει exclusive fullscreen)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/5/2023 στις 3:48 ΜΜ, tommybertsen είπε

Σε τι ανάλυση παίζετε παίδες;

Α, και με τι σεττινγκ στα textures?

4κ dlss quality με rt μόνο αντανακλασεις, τα άλλα κλειστά, πρέπει να είναι η φώτο, 

Και το sharpening τέρμα χαμηλά 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

6o patch με αρκετές βελτιώσεις 

Hogwarts Legacy June 2nd Update released, packs numerous performance optimizations

https://www.dsogaming.com/patches/hogwarts-legacy-june-2nd-update-released-packs-numerous-performance-optimizations-full-patch-notes/

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, stratdevel1 είπε

Με το τελευταίο update δοκιμάζω να το παίξω σε native resolution. Εχετε άποψη αν το DLAA η το ΤΑΑ είναι η καλύτερη επιλογή;

Αφού έχεις την επιλογή του DLAA για εμένα είναι καλύτερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stratdevel1 είπε

Με το τελευταίο update δοκιμάζω να το παίξω σε native resolution. Εχετε άποψη αν το DLAA η το ΤΑΑ είναι η καλύτερη επιλογή;

Το TAA είναι σκουπίδι συγκριτικά σε 1080p, δεν υπάρχει σύγκριση imo. Αν και σε αυτόν τον τίτλο δεν με ενοχλεί και τόσο.

Από όσο βλέπω δεν χάνεις και τίποτα ιδιαίτερο σε performance με DLAA, οπότε δεν υπάρχει θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...