Προς το περιεχόμενο

Vodafone Giga Unlimited Ultra με 34,80€ και 60,70€ για 2 συνδέσεις


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, samsunglife είπε

Πήγα σήμερα σε κατάστημα vodafone και πήρα: α) δωρεάν την extra data sim (προσοχή: δεν μπορεί να γίνει esim) και β) ΧΩΡΙΣ το  μηνιαίο πάγιο  των 3€ (λόγω σταθερου στη voda). Δυστυχώς δεύτερη δεν δίνουν... 

Ρώτησα αν δικαιούμαι δωρεάν και το 4G mifi αλλά μου είπαν ότι πρέπει να μιλήσω με τον προσωπικό σύμβουλο (την ανανέωση στο voda giga unlimited ultra την έκανα μόνος μου με αποδοχή της πρότασης που μου είχαν κάνει μέσα από το app). Το κόστος αν το ήθελα άμεσα είναι 40€ και φυσικά δεν το πήρα. 

Θα το κοιτάξω κάποια στιγμή αν και η data sim έχει μπει ήδη στη συσκευή του παιδιού (iphone11, η sim που ειχε για ομιλία, sms κλπ έγινε esim σε κατάστημα Γερμανός). Μένει να δω αν το Internet παίζει σε κανονικές ταχύτητες ή έχουν κάποιον κόφτη... 

O κωδικός παίζει να στέλνεται και αυτόματα, μόλις ανιχνευθεί ο νέος συνδυασμός σταθερής - κινητής.

Εννοώ τον κωδικό για να παραλάβεις το mifi δωρεάν από κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 252
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

My 2 cents.

Ειχα απο την προσφορα black friday του Νοεμβριου φετος στα 30€ την προσφορα της Vodafone , με σκοπο να εκμεταλλευτω και τις 4 εξτρα data sim και να κανω δουλεια. Μετα απο 2 μηνες και ενω εχω παρει την μια , η Voda πλεον δεν δινει στα προγραμματα απεριοριστων 4 καρτες αλλα μια. Πατατα.  Δηλαδη την βασικη +μια Data (Η οποια αν συνδιαστει με σταθερο ειναι δωρεαν)

Βγαζει η Cosmote τωρα στα 37 , και σπαω το συμβολαιο μου με την Voda me ρητρα περιπου 108€ συμφωνα με το συμβολαιο μου , αλλά δεν το μετανιώνω. Το σημα ειναι παντου οπου δοκίμασα καλυτερο , απο 3 φορες εώς 20 φορες (!!!) , ιδια στιγμη , με ιδιο ρουτερ στο ιδιο σημειο και για τις ιδιες εταιριες.

Αν ειχε η Voda την ευπρεπεια να τηρησει τις υποσχεσεις τις και να δωσει 4 εξτρα σιμ θα εμενα , δεν ειχα προβλημα με τις μικροτερες ταχυτητες στα σεναρια που με αφορουσαν.

Οσον αφορα την χρηση Data στην Ελλαδα ειναι πρακτικα απεριοριστα και στην Cosmote , αλλά η διαφορά ειναι στο εξωτερικο. Εκει η Voda ειναι πραγματικα απεριοριστη χωρις κανεναν κοφτη. Η Cosmote δινει 45 γιγα τα οποια πιστευω φτανουν για κανενα ταξιδι , οχι για μονιμους ομως ευρωπαιους πολιτες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξυ μας για 2,2 ευρω μικροτερο παγιο δεν θα επελεγα Vodafone αντι για Cosmote, η διαφορα στα σηματα συνολικα ειναι μεγαλη, ακομα και 4+ καλυψη να εχουν και τα δυο, οι ταχυτητες σε μερικες περιπτωσεις ειναι και διπλασιες! Εχω δικαρτο με Κοσμοτε και Vodafone και το βλεπω συνεχεια.

Ειναι ο γενικος κανονας, μπορει καποιος να πει οτι στην περιοχη μου πιανω καλυτερα voda ισχυει, αλλα οταν επιλεγεις εταιρια κινητη επιλεγεις συνολικα και οχι για το σπιτι σου...

Cosmote > Vodafone > Wind,  Κανόνας!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, eko13 είπε

Μεταξυ μας για 2,2 ευρω μικροτερο παγιο δεν θα επελεγα Vodafone αντι για Cosmote, η διαφορα στα σηματα συνολικα ειναι μεγαλη, ακομα και 4+ καλυψη να εχουν και τα δυο, οι ταχυτητες σε μερικες περιπτωσεις ειναι και διπλασιες! Εχω δικαρτο με Κοσμοτε και Vodafone και το βλεπω συνεχεια.

Ειναι ο γενικος κανονας, μπορει καποιος να πει οτι στην περιοχη μου πιανω καλυτερα voda ισχυει, αλλα οταν επιλεγεις εταιρια κινητη επιλεγεις συνολικα και οχι για το σπιτι σου...

Cosmote > Vodafone > Wind,  Κανόνας!

Ποιο είναι το πρόγραμμα με 2,2 περισσότερα από την Vida ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, slk200gr είπε

Ποιο είναι το πρόγραμμα με 2,2 περισσότερα από την Vida ?

Η Voda το δινει 34.5 ενω η cosmote 37 .Εννοειται για τετοια διαφορα πας Cosmote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτα τα δυο προγραμματα εννουσα.

Παντως εχει βγαλει και η wind στην καρτα απεριοριστα Data αλλα πρεπει να ενεργοποιησεις πρωτο to max απεριοριστα στην ομιλια.

Ουσιαστικα βγαινει 17,50 και 15 = 32,50 αλλα αν βαλλεις και το φορο θα θελεις κανα 35 ευρω τον μηνα. Δεν ειναι ασχημα αλλα πραγματικα δεν πιστευω οτι χρειαζεται η απεριοριστη ομιλια και δευτερο η wind ειναι ακομα χειροτερη στο σημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα την προσφορά του Νοεμβρίου στην Vodafone ερχόμενος από Wind και μπορώ να σας πω ότι δεν είμαι ευχαριστημένος με το σήμα. Περιοχή Αττική.

Όχι ότι με την Wind ήμουν ευχαριστημένος, απλά εκεί που μένω η Wind είχε καλύτερο σήμα.

Επεξ/σία από parlapipas25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, asteroulis said:

Η προσφορά στα 37€, οπου η κοσμοτε δίνει μέχρι 4 κάρτες ενώ η voda θα δώσει μια έξτρα. Εάν τις αξιοποιήσεις βγαίνει πολύ καλύτερη αναλογία. Εάν μείνεις μόνος στο κριτήριο unlimited ολα το ένα και το άλλο, ποιο είναι το πιο φτηνό, ναι . Τότε η voda βγαίνει πιο φτηνή

Τις έξτρα σιμ η κοσμοτε τις δίνει 5€ τη μια όμως μηνιαία;; Εννοείται cosmote καλύτερο σήμα 

Επεξ/σία από angelwithyou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, angelwithyou είπε

Της έξτρα σιμ η κοσμοτε τις δίνει 5€ τη μια όμως μηνιαία;; Εννοείται cosmote καλύτερο σήμα 

3€/μήνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, angelwithyou είπε

Τις έξτρα σιμ η κοσμοτε τις δίνει 5€ τη μια όμως μηνιαία;; Εννοείται cosmote καλύτερο σήμα 

Υπάρχει αλλού είδους sim, η οποια είναι σαν αντίγραφο της μαμάς, και χρησιμοποιείται για να πηγαίνουν ειδοποιήσεις από κλήσεις, sms σε smartwatch etc . Αυτήν, ναι. Την δίνει 5€ , αλλά προορίζεται σε άλλη χρήση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λέμε δεν ειναι ρουτερ τι εννοούμε?

Δε μοιράζει wifi στο σπίτι όπως κάνουν τα access point?

Δηλαδή δε κάνει αυτή τη βασική εργασία? (ναι δεν έχει θύρες.... )

https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-home-xwris-stathero/c-200129/

αυτό είναι ή το επόμενο ?

 

https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128/

Μάλλον αυτό με την μπαταρία άρα είναι και στα 2,4... που δε βολεύει και πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη... το βρήκα. Μου το έδειξε ένας φίλος μου τυχαία

ΕΙναι ένα μικρό access point. οκ δε ξέρω την απόδοση του αλλά δεν έχω λόγο να πιστεύω ότι ειναι μάπα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Συγνώμη... το βρήκα. Μου το έδειξε ένας φίλος μου τυχαία

ΕΙναι ένα μικρό access point. οκ δε ξέρω την απόδοση του αλλά δεν έχω λόγο να πιστεύω ότι ειναι μάπα... 

Για λύση ανάγκης κάπου που δεν έχεις ίντερνετ, καλό είναι, ακόμα και στο αυτοκίνητο μπαίνει.

Λένε οι πιο ειδικοί πως το smartphone κάνει καλύτερη δουλειά (ταχύτητα).

Αν είναι δωρεάν, δεν το συζητάω. Αξίζει με χίλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, coyote2 είπε

Γιατί? αν ειναι να τρως την μπαταρία του κινητού.... δε μπορούν να συνδεθούν 2-3 συσκευές και να το έχει μόνιμα στην πρίζα?

Ναι απλώς δεν πιανουν σοβαρες ταχυτητες δεν εχουν καλη εμβελεια κτλ. Ακομη και οταν μιλαμε για να χρησιμοποιουμε κινητο για μοντεμ ,μιλαμε να δινουμε το σημα απο το κινητο στο ρουτερ συνηθως που θα αναλαμβανει το δικτυο του σπιτιου.
Ειτε λοιπον μιλαμε για hotspot  κινητου ειτε για mi-fi  οι χρησεις ειναι για δουλειες προχειρες που χρειαζομαστε ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...