Προς το περιεχόμενο

πτωση τιμων σε GPUs ;


μαστερ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, ASDIC είπε

Οι RX 6900 με MSRP 1100 λίρες είναι σχεδόν στις 1300 αυτήν την στιγμή.  Το πιο πιθανό είναι να μην πέσουν άλλο. Άμα γίνει το μπαμ οι πιο μικρές θα πέσουν και άλλο μάλλον.

Καλα κατσε να βγουν σημερα στο UK οι τιμες ρευματος και θα δεις τι εχει να γινει. Εχω δει κατι φημολογουμενα 50p-60p/KWh, θα κλάψει ο miner απο ολες τις οπές

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, DexterWhite είπε

Μονο εγω το χαιρομαι τοσο που πολλοι φαγανε.. ηττα και τρεχουν να πουλησουν τωρα σαν τρελοι? 

Οι περισσοτεροι εχουν βγαλει ηδη το roi :) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DexterWhite είπε

Μονο εγω το χαιρομαι τοσο που πολλοι φαγανε.. ηττα και τρεχουν να πουλησουν τωρα σαν τρελοι? 

Ολοι οσοι δεν χρησιμοποιουν τις καρτες για mining αλλα για gaming χαιρονται. Σε κανενα 3μηνο περιμενε να δεςι τι εχει να γινει απο το κλαμα και την πολυ βαζελινη, ειδικα αυτοι που μπηκαν αργα στο mining με τις φουσκωμένες τιμες μεχρι αρχες 2022.

 

7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Οι περισσοτεροι εχουν βγαλει ηδη το roi :) 

Αν εξαιρέσεις αυτους που μπηκαν/ηταν ηδη μεσα μεχρι το καλοκαίρι του 2021, @@ απόσβεση ROI  εχουν κανει, με ρευμα στην ανηφόρα και τιμές gpu +100% msrp.

Προσεχως mining rigs @ 5€/MHs μπας και βγάλουν κατι απο το εξοδο και το ρευμα.

Για πρόγευση ριξτε μια ματια τι θα παιξει απο σημερα στο UK 

Επεξ/σία από narta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, narta είπε

Ολοι οσοι δεν χρησιμοποιουν τις καρτες για mining αλλα για gaming χαιρονται. Σε κανενα 3μηνο περιμενε να δεςι τι εχει να γινει απο το κλαμα και την πολυ βαζελινη, ειδικα αυτοι που μπηκαν αργα στο mining με τις φουσκωμένες τιμες μεχρι αρχες 2022.

 

Αν εξαιρέσεις αυτους που μπηκαν/ηταν ηδη μεσα μεχρι το καλοκαίρι του 2021, @@ απόσβεση ROI  εχουν κανει, με ρευμα στην ανηφόρα και τιμές gpu +100% msrp.

Προσεχως mining rigs @ 5€/MHs μπας και βγάλουν κατι απο το εξοδο και το ρευμα.

Για πρόγευση ριξτε μια ματια τι θα παιξει απο σημερα στο UK 

Οι τιμες των κρυπτονομισματων εχουν ανεβει ομως. Παρολα αυτα, οι καρτες γραφικων εξακολουθουν να πεφτουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, umbrella co. είπε

Οι τιμες των κρυπτονομισματων εχουν ανεβει ομως. Παρολα αυτα, οι καρτες γραφικων εξακολουθουν να πεφτουν. 

Ναι αλλα η τιμη του ρευματος εχει παει 100% πανω στην καλύτερη απο το καλοκαίρι. Το πρόβλημα δεν ειναι η τιμές του ETH αλλα αν αντέχει κάποιος να καίει ρεύμα για να σκαβει. Οσοι δεν είχαν κάνει απόσβεση το 50% της επένδυσης μέχρι το Νοέμβριο ιδρώνουν σαν ιερόδουλες σε εξομολόγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο mining ρε 'σεις..Συνέλθετε με τις τιμές στο ρεύμα τελειώσαν αυτά..Gaming μόνο και αυτό κάνα δίωρο το πολύ για να γλιτώσεις το εγκεφαλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το ξαναγράψω μία...

Εκκαθαριστικός 400 γιούρος χωρίς mining,800 γιούρος με mining.

Χωρίς mining βάζω 400 απο την τσέπη μου.Με mining πάει μία η άλλη.

Πληρωμένος λογαριασμός ΔΕΗ=καθαρό ΚΕΡΔΟΣ.

Όβερ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Ας το ξαναγράψω μία...

Εκκαθαριστικός 400 γιούρος χωρίς mining,800 γιούρος με mining.

Χωρίς mining βάζω 400 απο την τσέπη μου.Με mining πάει μία η άλλη.

Πληρωμένος λογαριασμός ΔΕΗ=καθαρό ΚΕΡΔΟΣ.

Όβερ!

 

αρα δυσκολα θα ανεβει το μαιν. δεν ρισκαρει ευκολα ο καθενας να δωσει 5,10 χιλιαρικα κ να μην παει καλα κ τα πουλησει για μπρελοκ.πρεπει να ξερει οτι θα βγαλει πολυ ενταξει κερδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, narta είπε

Ολοι οσοι δεν χρησιμοποιουν τις καρτες για mining αλλα για gaming χαιρονται. Σε κανενα 3μηνο περιμενε να δεςι τι εχει να γινει απο το κλαμα και την πολυ βαζελινη, ειδικα αυτοι που μπηκαν αργα στο mining με τις φουσκωμένες τιμες μεχρι αρχες 2022.

 

Αν εξαιρέσεις αυτους που μπηκαν/ηταν ηδη μεσα μεχρι το καλοκαίρι του 2021, @@ απόσβεση ROI  εχουν κανει, με ρευμα στην ανηφόρα και τιμές gpu +100% msrp.

Προσεχως mining rigs @ 5€/MHs μπας και βγάλουν κατι απο το εξοδο και το ρευμα.

Για πρόγευση ριξτε μια ματια τι θα παιξει απο σημερα στο UK 

ειναι ευχαριστο που επεσαν οι τιμες, αλλα δυσαρεστο που πολλοι εχασαν κ θα χασουν αρκετο χρημα

η 3050 καινουρια  απο 500 πηγε 330 ,πεφτει ,κ οι 4000,ιντελ ,χβοχ ,μεταχειρισμενες θα εχουν παριμοιες καταστασεις

νομιζω ειδα χβοχ 430ε . με 350 θα βρισκεις μεταχειρισμενο, γιατι πολλοι θα πανε σε σειρα 4000,ιντελ ή αλευρι,ρυζι,δεη

Επεξ/σία από Stefanos683
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το παλιό εντερ μου βγήκε 14.4 η kw από 15 λεπτά που με έβγαινε. 2040kw πλήρωσα 295 το τετράμηνο συν 95 ευρώ Δήμος ερτ. Όχι μόνο δεν ανέβηκε μου βγήκε ακόμα φθηνότερα με κάτι επιδοτήσεις που είχε μέσα ο τελικός λογαριασμός. Σκέφτομαι να πάρω 3080 12gb στα 1080 με τιμολόγιο με βγαίνει 860 και να δώσω 6600χτ στα 600. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Με το παλιό εντερ μου βγήκε 14.4 η kw από 15 λεπτά που με έβγαινε. 2040kw πλήρωσα 295 το τετράμηνο συν 95 ευρώ Δήμος ερτ. Όχι μόνο δεν ανέβηκε μου βγήκε ακόμα φθηνότερα με κάτι επιδοτήσεις που είχε μέσα ο τελικός λογαριασμός. Σκέφτομαι να πάρω 3080 12gb στα 1080 με τιμολόγιο με βγαίνει 860 και να δώσω 6600χτ στα 600. 

κανε ο,τι καλυτερο νομιζεις οτι αξιζει, σε λιγους μηνες δεν ξερουμε τι τιμες θα υπαρχουν.  ισως φορολογησουν κ το μαιν εμμεσα η αμεσα,ισως γινονται κ διακοπες ρευματος, αρα ισως θελει κ υπς πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, DexterWhite said:

Μονο εγω το χαιρομαι τοσο που πολλοι φαγανε.. ηττα και τρεχουν να πουλησουν τωρα σαν τρελοι? 

Oι περισσότεροι που είχαν επενδύσει σε mining προ 1 έτους ή έστω εξαμήνου, έχουν βγάλει μεγάλο μέρος του κόστους κτήσης των καρτών. Οσοι αγόρασαν μαζικά το τελευταίο τρίμηνο, ναι κάηκαν ελαφρώς...

6 hours ago, narta said:

Καλα κατσε να βγουν σημερα στο UK οι τιμες ρευματος και θα δεις τι εχει να γινει. Εχω δει κατι φημολογουμενα 50p-60p/KWh, θα κλάψει ο miner απο ολες τις οπές

Ηoly molly! Που το διάβασες αυτό; Αν ισχύσει κάτι τέτοιο δε θα κλάψει μόνο ο Miner...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δωστε λιγο χρονο και στα παλικαρια με μεταχειρισμενες 900-1000 series και rx400-500 εδω μεσα να αναπροσαρμοστουν λιγακι με την πτωση απτις νεες καρτες. Γιατι νομιζουν οτι επειδη ειναι παρομοια η αποδοση με μια καινουρια ,θα χει και την ιδια τιμη η 6χρονη καρτουλα τους. 

Ελπιζω η Ιντελ να βγαλει κατι που θα μας ωφελησει ως καταναλωτες και να μην ειναι το τριτο γερακι που τρωει το πτωμα μας.

** MSRP ηταν προ 2-3ετιας για καποιες καρτες, και τωρα που ειναι ακομα 25-30% απανω απο αυτο, το σκέφτεστε? Μα καλα, δεν εχετε κρατησει μια καρτα τοσο καιρο να ριχνετε κανα kill? Σωστε κανα ευρω...1440p και 4k και dlss και ξυσ'τα @@ σου ... και το 90% παιζει σι-ες-γκο, λολ και αντε κανα BR (λεγε με φορθναιτ και Ε'ιπεξ) 

Ο κοσμος (κυριολεκτικά) καίγεται. Μερσι αουρ σοουλς ,μπραδερς

Επεξ/σία από JDeviant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...