Προς το περιεχόμενο

πτωση τιμων σε GPUs ;


μαστερ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Mythoplasths είπε

Το πρώτο που φταίει για τις τιμές ήταν η μειωμένη παραγωγή. Το μινιγκ και οι σκαλπερ απλά το κάνανε λίγο χειρότερα 

Θα έδινα. Απλα θα ήταν αγορά για  μια δεκαετία. Όταν η μέση κάρτα των 350 βγάζει μια 5 ετια. Διαφορετικά για κανένα γαμ@μενο λόγο 

Να δωσεις χιλιαρικο για gpu για να παιζεις σπασμενα παιχνιδια ειναι λιγο εως παρα πολυ οξυμωρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Mythoplasths είπε

Το πρώτο που φταίει για τις τιμές ήταν η μειωμένη παραγωγή. Το μινιγκ και οι σκαλπερ απλά το κάνανε λίγο χειρότερα 

Θα έδινα. Απλα θα ήταν αγορά για  μια δεκαετία. Όταν η μέση κάρτα των 350 βγάζει μια 5 ετια. Διαφορετικά για κανένα γαμ@μενο λόγο 

5ετια ναι, 10ετια δεν βγάζει καμια καρτα και ας κανει και 5000 ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Να δωσεις χιλιαρικο για gpu για να παιζεις σπασμενα παιχνιδια ειναι λιγο εως παρα πολυ οξυμωρο. 

Καθόλου μα καθόλου... Βάζω λευτα στο υλικό... Τι θα αλλάξει με τα πληρωμένα ακριβώς;;; ( πέρα από τις ον λινε υπηρεσίες) μην μου αρχίσεις τα διθεν ιούς. Μαλγουερ και τρίχες.. Ήμουν νιος και γερασα στο hardwarε. 

1 λεπτό πριν, Herald είπε

5ετια ναι, 10ετια δεν βγάζει καμια καρτα και ας κανει και 5000 ευρω. 

Ε τότε.. Κανένας λόγος :) εξάλλου από το μακρινό 2006 και μετά έχω συγκεκριμένη πολιτική στην αναβάθμιση. 😛

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mythoplasths είπε

Καθόλου μα καθόλου... Βάζω λευτα στο υλικό... Τι θα αλλάξει με τα πληρωμένα ακριβώς;;; ( πέρα από τις ον λινε υπηρεσίες) μην μου αρχίσεις τα διθεν ιούς. Μαλγουερ και τρίχες.. Ήμουν νιος και γερασα στο hardwarε. 

Κοιτα οταν περνεις μια gpu και αγαπας τα παιχνιδια τα αγοραζεις εφοσον παντα εχεις την οικονομικη δυνατοτητα γιατι ολοι ειμασταν 15-20 χρονων και μπορει να μην ειχαμε τωρα να εισαι 30+ με οικονομικη ανεση να περνεις καρτες του 1000αρικου και να παιζεις σπασμενα δεν μου φαινεται καθολου λογικο. Να πω την αληθεια πολυ περισσοτερο πρεπει να εκτιμαμε ενα σωστο παιχνιδι και να το ανταμειβουμε παρα να δινουμε τοσα λεφτα σε hardware που αυριο μεθαυριο μπορει να εχει παει 1/3 της τιμης. Τωρα η φαση με το mining ειναι αλλη ιστορια καρτα καθαρα για gaming χανει την αξια της πολυ γρηγορα. Πχ περνεις 3090ti σημερα στα 2000αρικα. Στην 6ετια δηλαδη μετα απο 3 γενιες θα βγαζει ιδιες επιδοσεις καρτα που θα κανει 200 ευρω. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...