Προς το περιεχόμενο

Router 4g/5g για το Cosmote Unlimited


ipal
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από drdedus,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/4/2023 στις 9:40 ΠΜ, nikosathens1 είπε

Έχει πάρει κανείς το TP-Link Archer MR600 v3? Διάβασα ότι παίρνει nano sim, αντί για micro που έπαιρνε το προηγούμενο. Το σκέφτομαι για cosmote.

Εντυπώσεις;

Τελικά το αγόρασα.Αποτέλεσμα: δεν δίνει ίντερνετ, ούτε από Cosmote, ούτε από άλλες 2 εταιρείες που έχω δοκιμασει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 762
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, nikosathens1 είπε

Τελικά το αγόρασα.Αποτέλεσμα: δεν δίνει ίντερνετ, ούτε από Cosmote, ούτε από άλλες 2 εταιρείες που έχω δοκιμασει!

Εννοείς δεν δίνει internet μέσω κάρτας sim ; Γιατί εγώ βρήκα άλλο ένα δυνατό σημείο από χτές στο σπίτι και το έβαλα εκεί και χτυπάει 100+ mbps, μιλάω για το MR600 V2.

Επεξ/σία από nektariossgourakis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nektariossgourakis είπε

Εννοείς δεν δίνει internet μέσω κάρτας sim ; Γιατί εγώ βρήκα άλλο ένα δυνατό σημείο από χτές στο σπίτι και το έβαλα εκεί και χτυπάει 100+ mbps, μιλάω για το MR600 V2.

Έχω το v3

1 ώρα πριν, redbullboy είπε

Οι κάρτες που βάζεις έχουν δουλέψει σε άλλη συσκευή; Μήπως δεν έχεις βγάλει το πιν ή κανένα άλλο τέτοιου τύπου λαθάκι;

Ναι, έχω δοκιμάσει 2 cosmote. Μια χωρίς Pin και μια με Pin. Και 2 κάρτες από εταιρείες του εξωτερικού.

Υπάρχει έστω και ένας με επιτυχία στο v3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/4/2023 στις 10:36 ΜΜ, nikosathens1 είπε

Έχω το v3

Ναι, έχω δοκιμάσει 2 cosmote. Μια χωρίς Pin και μια με Pin. Και 2 κάρτες από εταιρείες του εξωτερικού.

Υπάρχει έστω και ένας με επιτυχία στο v3;

Εμένα δουλεύει και με vodavone και με cosmote . Δεν εχει καθόλου σήμα ; Το κουμπί internet το άνοιξες απο το menu ; Σωστό apn έβαλες ;

Επεξ/σία από chrismas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα

περιμενω μια καρτα απο cosmote unlimited internet 5g

Υπαρχει καποιο ρουτερ ας πουμε οικονομικο να κανει δουλεια?Για 4g ποιο προτεινετε και ποιο για 5g?Δεν θελω να δωσω μια περιουσια

Αυτη την στιγμη εχω απεριοριστα στο κινητο σε 5g το εχω κανει hotspot και πιανει το κινητο καπου στα 600 mbs,εχει πολυ καλο σημα..Καμια γνωμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2023 στις 1:15 ΜΜ, chrismas είπε

Εμένα δουλεύει και με vodavone και με cosmote . Δεν εχει καθόλου σήμα ; Το κουμπί internet το άνοιξες απο το menu ; Σωστό apn έβαλες ;

Κατά περίεργο τρόπο, μόλις γύρισα Σουηδία, έπαιξαν όλες οι sim. Τις αναγνώρισε αυτόματα. Μάλιστα είναι κλειδωμένες και δε χρειάστηκε να αφαιρέσω το pin.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για αγορά κάποιου ρούτερ στο οποίο θα μπει μια sim της Cosmote. Η εγκατάσταση θα γίνει σε  χωριό, εντός του σπιτιού, στο οποίο εσωτερικά το σήμα είναι πολύ χαμηλό, ενώ εξωτερικά πιάνει φουλ (είναι πέτρινο σπίτι με χοντρά ντουβάρια). Για τον λόγο αυτό σκέφτομαι την αγορά μιας εξωτερικής κεραίας 4G σαν αυτήν TELEVES 4GNOVA 4G/LTE ANTENNA.

Στο θέμα του ρούτερ σκεφτόμουν κάποιο από τα Huawei 4G Router 3 Pro B535-232 4G και Huawei 4G CPE Pro 2 B628-265, εκτός αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο γύρω στα 100-150 ευρώ με υποδοχή εξωτερικής κεραίας.

Τι έχουν να πουν οι ειδικοί; 😅

Επεξ/σία από HondosCenter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους, μολις ελαβα το tp link mr600 v3 και πιανω μαχ 30mbs με κοσμοτε ενω με την ιδια σιμ στο Iphone 14 pro max χτυπαω 500mbs . Αλλαξα λιγο τα bands (1,3,20) αλλα και παλι τα ιδια .Ειναι λογικο που πιανει τοσο ή θα επρεπε να πιανει το ιδιο με το κινητο ? 

Τι αλλο μπορω να αλλαξω στα configuration. 

Εδιτ: Το κινητο πιανει 5G το εβαλα στο 4G και επιασε παρομοια 70-80mbs.

Μαλλον θα το γυρισω και θα παρω το ZTE MC801A 5G Router Gigabit Ασύρματο Wi‑Fi 6

 

Επεξ/σία από YellowGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, YellowGr είπε

Μαλλον θα το γυρισω και θα παρω το ZTE MC801A 5G Router Gigabit Ασύρματο Wi‑Fi 6

Αν θες να στο πουλησω οσο το αγορασα πες μου. Ειναι στο κουτι του. Το εχω 1 μηνα. Το δοκιμασα 10 λεπτα και δεν πιανει καλα στο σπιτι και το ξαναεβαλα στο κουτι του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, YellowGr said:

Καλησπερα σε ολους, μολις ελαβα το tp link mr600 v3 και πιανω μαχ 30mbs με κοσμοτε ενω με την ιδια σιμ στο Iphone 14 pro max χτυπαω 500mbs . Αλλαξα λιγο τα bands (1,3,20) αλλα και παλι τα ιδια .Ειναι λογικο που πιανει τοσο ή θα επρεπε να πιανει το ιδιο με το κινητο ? 

Τι αλλο μπορω να αλλαξω στα configuration. 

Εδιτ: Το κινητο πιανει 5G το εβαλα στο 4G και επιασε παρομοια 70-80mbs.

Μαλλον θα το γυρισω και θα παρω το ZTE MC801A 5G Router Gigabit Ασύρματο Wi‑Fi 6

 

καλο θα ηταν να παρεις 5g αφου εχεις 5g στην περιοχη σου.απλα ειναι πιο ακριβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω κατα ποσο ξερετε ή αν ειναι σχετικο με το θεμα ή αν δεν ειναι αν ξερει καποιος να μου πει που να παω να ρωτησω.
Θελω μια καρτα που να εχει μονο data να την βαλω στο φορητο modem μου για το σπιτι στο χωριο  που θελω να βαλω μια καμερα.
Πηγα οτε και ρωτησα σημερα και μου ειπαν οτι εχει μια προσφορα για τωρα μονο το καλοκαιρι, και μετα τελος και φτανει το κοστος 29€ για data μονο καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το θες μονο για την καμερεα δεν νομιζω να αξιζει να κανεις συμβολαιο,ολαα ααυτα ειναι 2 ετη συμβολαια κτλ

Εχει η βοντα χωρις συμβολαια απλα ππληρωνεις πχ 5 ευρω για 10 gb,και οπποτε θες την γεμιζεις ,δινει και ενα μικρο πραγματακι σαν Hotspot Να συνδεθει η ξαμερα σου πχ και δεν εχει συμβολαιο

  Αλλιως καλη λυση ειναι αν εχεις καποιο ππακετο κοιτατ ναα ανανεωσεις το ππακετο κινητης που εχεις να γινει με απεριοριστα ,βγαζεις και μια νεα καρτα [δευτερη]κααι ττην μια την εχεις στο κινητο και την αλλη οπου αλλου θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, verylife78 said:

Δεν ξερω κατα ποσο ξερετε ή αν ειναι σχετικο με το θεμα ή αν δεν ειναι αν ξερει καποιος να μου πει που να παω να ρωτησω.
Θελω μια καρτα που να εχει μονο data να την βαλω στο φορητο modem μου για το σπιτι στο χωριο  που θελω να βαλω μια καμερα.
Πηγα οτε και ρωτησα σημερα και μου ειπαν οτι εχει μια προσφορα για τωρα μονο το καλοκαιρι, και μετα τελος και φτανει το κοστος 29€ για data μονο καρτα.

καποια προγραμματα μοιραζονται  data και σε δευτερη sim οσο ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...