Προς το περιεχόμενο

Δημιουργία Ομάδας Μπάσκετ


Andta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ενδιαφερόμαστε να δημιουργήσουμε μιας ομάδα μπάσκετ στην Αθήνα.

 

Σκοπός είναι να νοικιάζουμε αρχικά ενα κλειστό γήπεδο τις Πέμπτες το απόγευμα για να παίζουμε μεταξύ μας, με την προοπτική να φτιάξουμε μια ομάδα να κατεβούμε σε κάποιο πρωτάθλημα τύπου basketaki, για όποιους θέλουν να πάρουν μέρος.

 

Προς το παρόν είμαστε 2-3 άτομα, οπότε χρειαζόμαστε γύρω στα 10 άτομα ακόμα ανεξαρτήτου ηλικίας (το ξέρουμε είναι πολλά αλλα σιγά σιγά θα βρεθούν :) )

 

Το επίπεδο δεν έχει σημασία, μόνο να ξέρουμε λιγάκι τα βασικά (ντρίπλα, σουτ, κανόνες), αυτό που είναι σημαντικό είναι οτι παίζουμε για πλάκα για να περάσουμε καλά και να υπάρχει γενικά ένα ωραίο και ευχάριστο κλίμα, χωρίς τσακωμούς, χλευασμούς κτλ.

 

Ευχαριστώ,

Ανδρέας

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα , 

Και εγω ψανω ετσι μια ομαδουλα να παιζουμε μπασκετακι , επαιζα 7 χρονια μεχρι που το παρατησα λογο χρονου , αν ψαχνετε ακομα κατι θα χαρω να τα πουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ έναν μήνα μετά το post! Πώς πάει η μάζωξη για την ομάδα, παιδιά; Έπαιζα σε σχετικά χαμηλό επίπεδο πριν 3-4 χρόνια, για δυο σεζόν στο basket city (αντίστοιχο με το basketaki). Ακόμα δεν έχω το fitness για διπλό όπως τότε, αλλά ομολογώ ότι παίζοντας κανονικό μπάσκετ με διαιτητή, γραμματεία,, scoreboard, box scores μετά τους αγώνες και στατιστικά, ήταν όνειρο που έγινε αληθινό και θα ήθελα το ξαναδοκιμάσω. Τι έχετε υπόψη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

@Vasilariosκαλημέρα, ναι έχουμε μαζευτεί κάμποσοι αλλά χρειαζόμαστε και άλλους θα έλεγα, ενδιαφέρεσαι μήπως;

@xrhstosiakκαλημερα! προς το παρόν πηγαίνουμε σε ένα κλειστό γηπεδακι στο Ίλιον αν ενδιαφέρεσαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2022 στις 7:18 ΠΜ, logo15 είπε

Είμαι του βόλλεϊ, αλλά στείλε μου ένα πμ με ινφος να δω αν βγαίνω χρονικά

Σου έστειλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τι γίνεται αν κάποιος δεν είναι σε φυσική κατάσταση αλλά θα ήθελε να δοκιμάσει? Το ξέρω είναι λογικό να υπάρχει η φυσική κατάσταση, αλλά ήθελα να ρωτήσω από περιέργεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...