Προς το περιεχόμενο

Στις 14 Ιουνίου το λανσάρισμα του Disney+ στην Ελλάδα με μηνιαία συνδρομή €8,99


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, Backpacker είπε

Με 90 ευρώ τον χρόνο είναι όντως δυνατή προσφορά. 

Δεν είναι μόνο το κόστος αλλά και οι σειρές και ταινίες που προσφέρει. Εγώ στο Netflix είχα φτάσει σε ένα σημείο που είχα δει όλα όσα με ενδιέφεραν και οτιδήποτε καινούριο μου ήταν αδιάφορο ή το ξεκινούσα και ήταν σάπιο. Από ταινίες επίσης δεν έβαζε κάτι καινούριο αξιόλογο. 

Από το roster του Disney+ ήδη έχω πολλές που με ενδιαφέρουν και φαίνεται μονόδρομος ειδικά όταν είναι σχεδόν μισή τιμή από το Netflix.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ήταν κάτι που το περίμενα σαν τρελός. Δυστυχώς μετά τις πρόσφατες εξελίξεις στην Αμερική θα το σκεφτώ διπλά και τριπλά αν θέλω να δώσω λεφτά στην Disney και ειδικά αν το παιδικό περιεχόμενό τους στους επόμενους μήνες/χρόνια γίνει λιγότερο children-friendly με "woke content".

  • Like 3
  • Thanks 3
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Προσωπικά ήταν κάτι που το περίμενα σαν τρελός. Δυστυχώς μετά τις πρόσφατες εξελίξεις στην Αμερική θα το σκεφτώ διπλά και τριπλά αν θέλω να δώσω λεφτά στην Disney και ειδικά αν το παιδικό περιεχόμενό τους στους επόμενους μήνες/χρόνια γίνει λιγότερο children-friendly με "woke content".

Δες το θετικά. Ποιο woke/trash από netflix δε γίνεται.. Ελπίζω..

  • Like 3
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, alexandros9019 είπε

Μια συνδρομή στο Debrid και Kodi και άσε τους άλλους να κόβουν τη πίτα σε όσα κομμάτια θέλουν για να πληρώνουμε έναν σκασμό εμείς.

και χωρίς συνδρομή άμα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το kodi βλέπεις το περιεχόμενο από όλες τις πλατφόρμες

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, alexandros9019 είπε

Μια συνδρομή στο Debrid και Kodi και άσε τους άλλους να κόβουν τη πίτα σε όσα κομμάτια θέλουν για να πληρώνουμε έναν σκασμό εμείς.

τρεις φορες εβαλα το kodi και σε καθε update μαμιοταν το συμπαν μια κρασαραν τα addons μια τα subtitles αποφασιζαν να μην λειτουργησουν ή οταν λειτουργουσαν τις μισες φορες θα ηταν εντελως off και επρεπε 20λεπτα να πηγαινω πισω ή μπρος μεχρι να βρω το σωστο σημειο το οποιο μπορει να χαλουσε στην μεση της ταινιας μου ετρωγε την ψυχη μεχρι που ειπα καλο το φρι αλλα αν ειναι καθε φορα να κανω την ιδια ιστορια καλυτερα να πληρωνω συνδρομη

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jmirko15 είπε

Δες το θετικά. Ποιο woke/trash από netflix δε γίνεται.. Ελπίζω..

Τουλάχιστον το netflix δεν απευθύνεται τόσο σε παιδιά. Ναι, έχει και παιδικό πρόγραμμα αλλά η Disney είναι άλλο... Οι περισσότεροι εδώ μέσα μεγαλώσαμε με Disney και λυπάμαι αν καταλήξει έτσι.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4k αναλυση, ταυτοχρονη θεαση σε 4 οθονες, και τιμη 7,5 ευρω το μηνα με το ετησιο πακέτο? Σορυ Νετφλιξ, περάσαμε καλα μαζί καλή συνέχεια σε οτι κανεις 😁 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, chrisxkar είπε

τρεις φορες εβαλα το kodi και σε καθε update μαμιοταν το συμπαν μια κρασαραν τα addons μια τα subtitles αποφασιζαν να μην λειτουργησουν ή οταν λειτουργουσαν τις μισες φορες θα ηταν εντελως off και επρεπε 20λεπτα να πηγαινω πισω ή μπρος μεχρι να βρω το σωστο σημειο το οποιο μπορει να χαλουσε στην μεση της ταινιας μου ετρωγε την ψυχη μεχρι που ειπα καλο το φρι αλλα αν ειναι καθε φορα να κανω την ιδια ιστορια καλυτερα να πληρωνω συνδρομη

Και εγώ κάτι τέτοια πάθαινα δεν ξέρω τι φταίει. Ειδικά όταν έκανε κάνα κόλλημα στην μέση της ταινίας και χανόταν οι συγχρονισμός με υπότιτλους οοοοτιιι χειρότεροοο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω πόσο εύκολα μπορεί να ανταγωνιστεί το Netflix εταιρείες τύπου Disney και Warner, που έχουν δικές τους μεγάλες βιβλιοθήκες, γιατί αυτές έχουν πολλά έσοδα από κινηματογράφο, blu ray, παιχνίδια κλπ και μπορούν πιο εύκολα να έχουν ανταγωνιστική τιμή στο steaming πακέτο τους.

Warner και HBO σε ένα πακέτο που για εφ όρου ζωής θα μπορείς να κλείσεις με 4,5€ το μήνα πώς το ανταγωνίζεσαι;

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, chrisxkar είπε

τρεις φορες εβαλα το kodi και σε καθε update μαμιοταν το συμπαν μια κρασαραν τα addons μια τα subtitles αποφασιζαν να μην λειτουργησουν ή οταν λειτουργουσαν τις μισες φορες θα ηταν εντελως off και επρεπε 20λεπτα να πηγαινω πισω ή μπρος μεχρι να βρω το σωστο σημειο το οποιο μπορει να χαλουσε στην μεση της ταινιας μου ετρωγε την ψυχη μεχρι που ειπα καλο το φρι αλλα αν ειναι καθε φορα να κανω την ιδια ιστορια καλυτερα να πληρωνω συνδρομη

Stremio βάλτε

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

90 ευρω για το καλυτερο τηλεοπτικο παιδικο περιεχομενο παγκοσμιως, ωστε να εχεις το κεφαλι σου ησυχο?Διαθεσιμο 24/7 σε ταμπλετ/κινητο/υπολογιστη?
Σαν να αγοραζεις ενα παιδικο boosterακι. Shut up and take my money

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexandros9019 είπε

Μια συνδρομή στο Debrid και Kodi και άσε τους άλλους να κόβουν τη πίτα σε όσα κομμάτια θέλουν για να πληρώνουμε έναν σκασμό εμείς.

TIL ότι ο κόσμος πληρώνει πειρατικές συνδρομητικές υπηρεσίες...

54 λεπτά πριν, chrisxkar είπε

τρεις φορες εβαλα το kodi και σε καθε update μαμιοταν το συμπαν μια κρασαραν τα addons μια τα subtitles αποφασιζαν να μην λειτουργησουν ή οταν λειτουργουσαν τις μισες φορες θα ηταν εντελως off και επρεπε 20λεπτα να πηγαινω πισω ή μπρος μεχρι να βρω το σωστο σημειο το οποιο μπορει να χαλουσε στην μεση της ταινιας μου ετρωγε την ψυχη μεχρι που ειπα καλο το φρι αλλα αν ειναι καθε φορα να κανω την ιδια ιστορια καλυτερα να πληρωνω συνδρομη

Αυτό γίνεται γιατί το Kodi δεν είναι αυτό που φτιάχνει τα add-on και ούτε τα υποστηρίζει. Μάλιστα είναι ενάντια στην πειρατεία και κάνει ban τους developers που φτιάχνουν add-on με στόχο την πειρατεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...