Προς το περιεχόμενο

Στις 14 Ιουνίου το λανσάρισμα του Disney+ στην Ελλάδα με μηνιαία συνδρομή €8,99


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, constantinos_stefanidis είπε

Να λέμε την αλήθεια, όλα ξεκίνησαν απο το Netflix. Είχε τα πάντα στην αρχή. Μετά οι μεγάλες εταιρείες είπαν να κάνουν τις δικές τους πλατφόρμες. Ειδικά Disney που έχει και Marvel μέσα, έχει όλες τις μεγάλες σειρές. Εγώ θα έκανα μία υπηρεσία όπου θα έλεγα 15,99 έχεις Netflix + Disney Plus. 

netflix τωρα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει εχει σταματησει τα δικαιωματα για τρομερα πολυ περιεχομενο και δουλευει με τις παραγωγες νετφλιξ παρα πολυ οι οποιες στην τεραστια πλειοψηφια τους ειναι κακιστες.Ακομα και το witcher το οποιο το ειχαν σημαια για ενα διαστημα το λες μεχ κακο σεναριο και κακοσκηνοθετημενο αλλα απο το τιποτα λες δε γαμιεται

3 λεπτά πριν, zahos147 είπε

Γιαυτο το vpn εμενα με εσωσε!

ναι το σκεφτηκα αλλα εχω χωρια αμαζον και νετφλιξ και με το ψαξιμο που εκανα ειδα οτι σχεδον οτι δουλευει στο ενα δε δουλευει στο αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ksessalonikios είπε

για τιμή στην Τουρκία ξέρουμε τίποτα;

μόνος μου ρωτώ μόνος μου απαντώ... "Disney+ on the Turkish market on June 14 will start broadcasting. The price of Disney Plus service in Turkey was determined as 34.99 TL per month and 349.90 TL per year."

...δηλαδή περίπου 2.15€/μήνα 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω πως μερικοί λένε ότι το Netflix δεν έχει τίποτε παρά σκουπίδια.

Breaking Bad, Better Call Saul, House of Cards, Casa del Papel, Orange is the new Black, Blacklist, Ozark, Black Mirror, Queens Gambit, Snowpiercer, The Crown, The 100, Suits, The Office, Community, Friends, Mr Robot, Star Trek, South Park, Vikings, Rick and Morty, Altered Carbon κλπ κλπ είναι μερικές σειρές που μου έρχονται στο μυαλό. Δηλαδή είναι τραγικό να μην μπορείς να βρεις τίποτε να δεις στο Netflix. Και δεν πιστεύω ότι πχ το Breaking Bad ή το Casa είναι σκουπίδια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, chrisxkar είπε

netflix τωρα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει εχει σταματησει τα δικαιωματα για τρομερα πολυ περιεχομενο και δουλευει με τις παραγωγες νετφλιξ παρα πολυ οι οποιες στην τεραστια πλειοψηφια τους ειναι κακιστες.Ακομα και το witcher το οποιο το ειχαν σημαια για ενα διαστημα το λες μεχ κακο σεναριο και κακοσκηνοθετημενο αλλα απο το τιποτα λες δε γαμιεται

ναι το σκεφτηκα αλλα εχω χωρια αμαζον και νετφλιξ και με το ψαξιμο που εκανα ειδα οτι σχεδον οτι δουλευει στο ενα δε δουλευει στο αλλο

Σε Netflix και Disney+ που το δουλευω ειναι jet. Τωρα για αλλες πλατφορμες δεν ξερω δυστηχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ksessalonikios είπε

μόνος μου ρωτώ μόνος μου απαντώ... "Disney+ on the Turkish market on June 14 will start broadcasting. The price of Disney Plus service in Turkey was determined as 34.99 TL per month and 349.90 TL per year."

...δηλαδή περίπου 2.15€/μήνα 

Και αν παρεις ετήσιο, βγαίνει κάτω από 2€ τον μήνα. Θα δούμε αν θα λειτουργεί η μέθοδος μόλις έρθει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, billxl είπε

Δεν καταλαβαίνω πως μερικοί λένε ότι το Netflix δεν έχει τίποτε παρά σκουπίδια.

Breaking Bad, Better Call Saul, House of Cards, Casa del Papel, Orange is the new Black, Blacklist, Ozark, Black Mirror, Queens Gambit, Snowpiercer, The Crown, The 100, Suits, The Office, Community, Friends, Mr Robot, Star Trek, South Park, Vikings, Rick and Morty, Altered Carbon κλπ κλπ είναι μερικές σειρές που μου έρχονται στο μυαλό. Δηλαδή είναι τραγικό να μην μπορείς να βρεις τίποτε να δεις στο Netflix. Και δεν πιστεύω ότι πχ το Breaking Bad ή το Casa είναι σκουπίδια.

Αν τα έχεις δει όμως όλα αυτά τι μένει ; Έχω netflix από όταν ήρθε στην Ελλάδα μέχρι και σήμερα και τον τελευταίο χρόνο το ανοίγω 1 φορά τον μήνα ή όταν βγαίνει κάποιο καινούργιο επεισόδιο από κάποια σειρά που έχω δει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, billxl είπε

Δεν καταλαβαίνω πως μερικοί λένε ότι το Netflix δεν έχει τίποτε παρά σκουπίδια.

Breaking Bad, Better Call Saul, House of Cards, Casa del Papel, Orange is the new Black, Blacklist, Ozark, Black Mirror, Queens Gambit, Snowpiercer, The Crown, The 100, Suits, The Office, Community, Friends, Mr Robot, Star Trek, South Park, Vikings, Rick and Morty, Altered Carbon κλπ κλπ είναι μερικές σειρές που μου έρχονται στο μυαλό. Δηλαδή είναι τραγικό να μην μπορείς να βρεις τίποτε να δεις στο Netflix. Και δεν πιστεύω ότι πχ το Breaking Bad ή το Casa είναι σκουπίδια.

συγνωμη δεν ηταν σωστα διατυπομενο αν εχεις το νετφλιξ καπου 2 χρονια οι πιθανοτητες ειναι οτι εχεις δει την πλειοψηφια του περιεχομενου που σε ενδιαφερει.Αν το εχεις παραπανω τα εχεις δει Χ2,Χ3 φορες καποια.Ενταξει τωρα για καποια μπορουμε να διαφωνησουμε κιολας αλλα αυτα πανε στα γουστα το altered carbon,snowpiercer για εμενα καλη ιδεα κακη εκτελεση.

Απο σειρες τουλαχιστον εμενα μου εμεινε το breaking bad και μετα νομιζω τερματισα το περιεχομενο που με ενδιαφερει ή μου αρεσει

Επεξ/σία από chrisxkar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, billxl είπε

Δεν καταλαβαίνω πως μερικοί λένε ότι το Netflix δεν έχει τίποτε παρά σκουπίδια.

Breaking Bad, Better Call Saul, House of Cards, Casa del Papel, Orange is the new Black, Blacklist, Ozark, Black Mirror, Queens Gambit, Snowpiercer, The Crown, The 100, Suits, The Office, Community, Friends, Mr Robot, Star Trek, South Park, Vikings, Rick and Morty, Altered Carbon κλπ κλπ είναι μερικές σειρές που μου έρχονται στο μυαλό. Δηλαδή είναι τραγικό να μην μπορείς να βρεις τίποτε να δεις στο Netflix. Και δεν πιστεύω ότι πχ το Breaking Bad ή το Casa είναι σκουπίδια.

Δεν είπαμε ότι έχει σκουπίδια το netflix, είπαμε ότι δεν αξίζει τα λεφτά που ζητάει (που θα ζητάει βασικά γιατί θα ανέβει η τιμή)
Γιατί να πληρώνω την ανάλυση και τις οθόνες ?

Σε άλλα συνδρομητικά είναι μία τιμή η οποία τιμή είναι η μισή του netflix και σου δίνουν και ετήσιο πλάνο και βγαίνει αρκετά φθηνότερα.

Για παράδειγμα πες πως το netflix πάει στα 18 ευρώ το 4Κ, θα πληρώνεις τον χρόνο 216€. Ενώ αγοράζεις Disney plus στα 90/χρόνο..

Στην Ελλάδα η πλειοψηφία καλώς ή κακώς είναι κολλημένοι με Marvel και όλοι οι γονείς θα βάλουν disney για τα παιδιά.. Οπότε μάντεψε 

Επεξ/σία από jack124
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω θελω να δω τι περιεχομενο θα εχει γιατι η τιμουλα ειναι σιγουρα ελκυστικη σε σχεση με το νετφλιξ που ηδη πληρωνω 14 ευρω και αν παρει και αυξηση το βλεπω να το καταργω ή να βαλω την μανα μου να το πληρωνει γιατι αυτη βλεπει περισσοτερο απο μενα και για αυτο δεν εχει φαει ακυρο απο μενα γιατι τα εχω δει σχεδον ολα και δεν βρισκω πλεον κατι αξιολογο να δω ή κατι για τα γουστα μου να πω καλυτερα.

Μετα το αλλο που σκεφτηκα ειναι να παταω παυση την συνδρομη να βλεπω οτι με ενδιαφερει πχ πρωτα στο νετφλιξ και μετα στο disney και να παιζω μπαλιτσα και με τις 2 συνδρομες ωστε να μαζευετε υλικο οταν θα παταω παυση στην μια εκ των 2.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, billxl είπε

Δεν καταλαβαίνω πως μερικοί λένε ότι το Netflix δεν έχει τίποτε παρά σκουπίδια.

Breaking Bad, Better Call Saul, House of Cards, Casa del Papel, Orange is the new Black, Blacklist, Ozark, Black Mirror, Queens Gambit, Snowpiercer, The Crown, The 100, Suits, The Office, Community, Friends, Mr Robot, Star Trek, South Park, Vikings, Rick and Morty, Altered Carbon κλπ κλπ είναι μερικές σειρές που μου έρχονται στο μυαλό. Δηλαδή είναι τραγικό να μην μπορείς να βρεις τίποτε να δεις στο Netflix. Και δεν πιστεύω ότι πχ το Breaking Bad ή το Casa είναι σκουπίδια.

Άμα γεννήθηκες χθες, ναι,  έχει περιεχόμενο να δεις. Αν όχι, λυπάμαι, αλλά δεν έχει. Εδώ και πολύ καιρό έχει πάρει τον κατήφορο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τωρα το 4κ ή 1080 ειναι μεγαλη κουβεντα  δεν πιστευω οτι εχει ουστιαστικη διαφορα που να αξιζει την τιμη πιο πολυ placebo ποιοτητας/premiumity νομιζω οτι ειναι εγω τουλαχιστον διαφορα μεγαλη δεν βλεπω αλλα τωρα ο καθενας εχει μια αποψη στο μυαλο γιαυτο το θεμα και δεν αλλαζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MrRush είπε

TIL ότι ο κόσμος πληρώνει πειρατικές συνδρομητικές υπηρεσίες...

Αυτό γίνεται γιατί το Kodi δεν είναι αυτό που φτιάχνει τα add-on και ούτε τα υποστηρίζει. Μάλιστα είναι ενάντια στην πειρατεία και κάνει ban τους developers που φτιάχνουν add-on με στόχο την πειρατεία.

TIL σε όλες τις συνδρομητικές που έχουν μοιράσει από 3-4 σοβαρά στούντιο και σου λέει πλήρωσε Χ ποσό επί 10 αν θέλεις να τα βλέπεις όλα. Γιατί όλα δεν μπορεί να τα δει κανείς και δεν αξίζουν όλα από όλους. Αν ήταν σοβαροί θα άξιζαν μόνο αν και εφόσον άφηναν να πληρώνω ό,τι βλέπω. Όχι να μου πουλάνε πακέτα των 1000 ταινιών και να βλέπονται οι 5! Είναι ασύμφοροι όλοι τους. Είμαι στο νετφλιξ από το 2017 και πριν 1 μήνα ανακάλυψα (!!) το kodi debrid και έπαθα πλάκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, chrismilo91 είπε

Αν τα έχεις δει όμως όλα αυτά τι μένει ; Έχω netflix από όταν ήρθε στην Ελλάδα μέχρι και σήμερα και τον τελευταίο χρόνο το ανοίγω 1 φορά τον μήνα ή όταν βγαίνει κάποιο καινούργιο επεισόδιο από κάποια σειρά που έχω δει 

Εντάξει, εάν είδες όλα όσα σ' αρέσουν σταμάτα τη συνδρομή αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το Netflix είναι σκουπιδαριό χωρίς περιεχόμενο που λένε πολλοί εδώ.

Γενικά το Netflix έχει τον μεγαλύτερο κατάλογο από οποιαδήποτε άλλη υπηρεσία streaming και το λέω γιατί έχω συνδρομή και στο Amazon Prime και στο Apple TV+. Όλοι θα θέλαμε κάθε μέρα να έχουμε καινούργιο υλικό να δούμε αλλά αυτό δεν είναι δυνατόν από καμμία πλατφόρμα streaming. Όποια πλατφόρμα και να επιλέξει κανείς θα δει όλα όσα τον ενδιαφέρουν κάποια στιγμή και μετά θα περιμένει να βγει κάτι νέο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billxl είπε

Εντάξει, εάν είδες όλα όσα σ' αρέσουν σταμάτα τη συνδρομή αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το Netflix είναι σκουπιδαριό χωρίς περιεχόμενο που λένε πολλοί εδώ.

Γενικά το Netflix έχει τον μεγαλύτερο κατάλογο από οποιαδήποτε άλλη υπηρεσία streaming και το λέω γιατί έχω συνδρομή και στο Amazon Prime και στο Apple TV+. Όλοι θα θέλαμε κάθε μέρα να έχουμε καινούργιο υλικό να δούμε αλλά αυτό δεν είναι δυνατόν από καμμία πλατφόρμα streaming. Όποια πλατφόρμα και να επιλέξει κανείς θα δει όλα όσα τον ενδιαφέρουν κάποια στιγμή και μετά θα περιμένει να βγει κάτι νέο. 

Αυτό που λες ισχύει γενικά ότι κάποια στιγμή σε οποιαδήποτε πλατφόρμα δεν θα έχεις κάτι να δεις απλά το netflix δίνει έμφαση στην ποσότητα >ποιότητα και αυτό φαίνεται αν δεις πλέον από ότι βγαίνει ένα 10% αξίζει και αν άλλα συμφωνώ πως αν κάποιος κάνει τώρα συνδρομή θα έχει να δει πολύ περιεχόμενο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...