Προς το περιεχόμενο

Στις 14 Ιουνίου το λανσάρισμα του Disney+ στην Ελλάδα με μηνιαία συνδρομή €8,99


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/4/2022 στις 10:08 ΠΜ, cabdik είπε

Ρε παιδια, παντα ειχα μια απορια με τον "ηχο" των ταινιων.  

 

τι διαφορα εχει ο αγγλικος, ο ιταλικος, ή ο ελληνικος ηχος? 

Τι εννοεις τι διαφορα? Στον Ελληνικο ηχο μιλανε Ελληνικα, στον Αγγλικο μιλανε Αγγλικα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, mccrush2006 είπε

Τι εννοεις τι διαφορα? Στον Ελληνικο ηχο μιλανε Ελληνικα, στον Αγγλικο μιλανε Αγγλικα....

δεν νομιζω οτι μιλανε ελληνικα, δεν εχω πετυχει ξενη ταινια να βαζω ελληνικο ηχο και να μιλανε ελληνικα.....!  κατι αλλο ειναι, μαλλον με τα φορματ του ηχου...!   αυτο ρωταω...!  

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/5/2022 στις 7:28 ΠΜ, cabdik είπε

δεν νομιζω οτι μιλανε ελληνικα, δεν εχω πετυχει ξενη ταινια να βαζω ελληνικο ηχο και να μιλανε ελληνικα.....!  κατι αλλο ειναι, μαλλον με τα φορματ του ηχου...!   αυτο ρωταω...!  

Eγω που μενω Γερμανια δεν εχω δει πουθενα να εχει Ελληνικο ηχο, αλλα εχω σχεδον σε ολες Γερμανικο και Αγγλικο ηχο. Οταν επιλεγω Γερμανικο ειναι μεταγλωτισμενα στα Γερμανικα, οταν επιλεγω Αγγλικο ειναι στα Αγγλικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, mccrush2006 είπε

Eγω που μενω Γερμανια δεν εχω δει πουθενα να εχει Ελληνικο ηχο, αλλα εχω σχεδον σε ολες Γερμανικο και Αγγλικο ηχο. Οταν επιλεγω Γερμανικο ειναι μεταγλωτισμενα στα Γερμανικα, οταν επιλεγω Αγγλικο ειναι στα Αγγλικα.

Φυσικα αφου μενεις Γερμανια και με Γερμανικη ip, θα σου βγαλει αντιστοιχες επιλογες. 

 

εγω πλεον δεν εχω Netflix, το σταματησα, οποτε δεν μπορω να τραβηξω ενα screenshot απο τις επιλογες. παντως θυμαμαι οτι ειχε περισσοτερες απο 2..! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, cabdik είπε

Φυσικα αφου μενεις Γερμανια και με Γερμανικη ip, θα σου βγαλει αντιστοιχες επιλογες. 

 

εγω πλεον δεν εχω Netflix, το σταματησα, οποτε δεν μπορω να τραβηξω ενα screenshot απο τις επιλογες. παντως θυμαμαι οτι ειχε περισσοτερες απο 2..! 

Kαλα, το οτι μενω Γερμανια δεν στο ειπα για να σου πω οτι μου βγαζει ηχο γερμανικο, απλα ηθελα να σου πω οτι οταν επιλεγω ηχο γερμανικα η γλωσσα που μιλανε ειναι στα γερμανικα (μεταγλωτισμενα) και μιλαω για το Disney plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τυχαία πρόσεξα πως άνοιξαν και στην Ελλάδα οι προεγγραφές. Για να δούμε από άποψη περιεχομένου πως θα τα πάει, σε σχέση με το εξωτερικό.

Επεξ/σία από marcus0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Vodafone TV θα κάνει διαθέσιμο στις 14 Ιουνίου το Disney+ σαν βασική υπηρεσία στα πακέτα του , ως μέρος της συνδρομής τους, μέσα από μια απλή διαδικασία εγγραφής.

Δηλαδή οι συνδρομητές Vodafone TV θα το πάρουν στο βασικό πακέτο χωρίς καμία επιπλέον χρέωση;;;;

Πολύ καλό για να είναι αληθινό αυτό που γράφουν. Θα φανεί.

H streaming υπηρεσία Disney+ (και) στο Vodafone TV

http://www.typologies.gr/h-streaming-ypiresia-disney-kai-sto-vodafone-tv/

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

μπορεί κάποιος συνδρομητής να αναφέρει πόσο περιεχόμενο είναι στα ελληνικά;

α) Σειρές Star Wars πχ όπως το Book of Bobba, Mandalorian, κτλ;

β) Παιδικά, όπως πχ το Κόκκινο Πάντα που είδα ότι διαφημίζεται, είναι μεταγλωττισμένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα σήμερα να ρίξω μια ματιλα και είδα το εξής: "12 months for the price of 8* 71,50 € Start streaming 14 June"

Αν μοιραστεί στα 4 πάει 17.8 το άτομο τον χρόνο; 😮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Ξέρει κανείς αν θα έχει ποικιλία στην Ελλαδα? Γενικά έχει ποικιλία το disney+ ή έχει μόνο σταχτοπούτα και χιονάτη?

Επεξ/σία από sinikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, theo93 said:

Μπήκα σήμερα να ρίξω μια ματιλα και είδα το εξής: "12 months for the price of 8* 71,50 € Start streaming 14 June"

Αν μοιραστεί στα 4 πάει 17.8 το άτομο τον χρόνο; 😮

Ρητορική? :D

 

43 minutes ago, sinikos said:

Καλημέρα. Ξέρει κανείς αν θα έχει ποικιλία στην Ελλαδα? Γενικά έχει το disney+ ή έχει μόνο σταχτοπούτα και χιονάτη?

Θα βγει το Disney+ στην Ελλάδα χωρίς να έχει το Disney+? 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...