Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κλασσικό trippy anime των 70's ::

 

Fantastic Planet

 

Θα σας προτεινα να βρειτε την εκδοση με το original soundtrack πρωτα , αντι του remixed που κυκλοφορει στο google video ( οχι οτι δεν ειναι καλο, αλλα το παλιο ειναι κορυφαιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

λοιπόν έχω πάθει πλάκα με το Berserk (το έχω δει 3 φορές και σκοπεύω να το βλέπω 1 φορά κάθε μήνα!!)το αγαπημένο μου μακράν, τώρα ξεκινάω και το manga το οποίο είναι ακόμη καλύτερο.

Επίσης έβλεπα Naruto. To Shippuden θα το δω όταν βγουν 20-30 επεισόδια να το ευχαριστηθώ.

Bleach πολύ καλό, ενώ ακόμη και το filler arc έλεγε

Αrmitage III: πολύ καλό, θυμίζει κάτι από Ghost in the Shell, αλλά στο πιο εύπεπτο, παρουσιάζει μια πιθανή μελλοντική εκδοχή της κοινωνίας. 4 ovas, βλέπεται πολύ άνετα

Είδα σχετικά πρόσφατα και το Hellsing αλλά δεν έλεγε και πολλά, πολύ ρηχό σενάριο και εντελώς one man show,ενώ και οι μάχες δεν έλεγαν τπτ ιδιαίτερο

Τώρα βλέπω Hajime No ippo το οποίο δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο. Anime Που αφορά το box, ως όνειρο του Ippo. Πολύ καλό, βλέπεται πολύ άνετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
θυμάται κανείς anime με εναν γάτο σουπερ ήρωα και εναν επιστήμονα που παιζόταν και σε παιδικό κανάλι?

 

Στο 0-6 είδα υπάρχει ένα τέτοιο και μετά από λίγο ψάξιμο, είδα πως λέγεται Cyborg Kuro-chan. (αν είνα αυτό που λες)

Επειδή το σκίτσο όμως είναι λίγο κάπως και δεν μπορώ τα μεταγλωττισμένα...δεν με συγκινεί.

 

Τώρα anime γατιά εν δράση...

Samurai Pizza Cats! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από ότι είδα δεν έχει αναφερθεί από κανέναν οπότε σας προτείνω να ξεκινήσετε ΑΜΕΣΩΣ να βλέπετε τη σειρά

Death Note. Παιδιά μιλάμε για μια πραγματικά εκπληκτική και πρωτότυπη σειρά anime με εξαιρετική πλοκή και στρατηγική μεταξύ των χαρακτήρων. Αρκούν 2 επεισόδια για να κολλήσετε για τα καλά.

 

Κάντε τον κόπο και κατεβάστε τα πρώτα 2 επεισόδια για να διαπιστώσετε του λόγου το αληθές.

 

Μπορείτε να τα βρείτε σε μορφή torrent από την

AnimeClipse, η οποία πραγματικά με έχει εντυπωσιάσει με την επαγγελματική δουλειά που κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Έχοντας διαβάσει το manga και έχοντας δει και το anime,δεν θα έλεγα ότι μου άρεσε και ιδιαίτερα η τηλεοπτική μεταφορά.

Anyway,από manga μου αρέσει το Zombie Powder,Bleach,FMA,Death Note

Ενώ από anime τα NGE,Elfen Lied,FMA,FLCL,Hellsing,Naruto,Digimon και Υu-gi-oh!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...