Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

full metal alchemist brotherhood τα σπαει απλα.

Υπαρχει βεβαια και το παλιοτερο full metal το οποιο εχει ολοκληρωθει.Και αυτο πολυ καλο απλως δεν ειναι πιστο στο manga οπως το brotherhood.

hellsing ova

monster

coybow bebop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χμ κατι που ισως ξεχασα να αναφερω αν μια σειρα εχει Fillers παιρνει δρομο.(Το bleach γιαυτο με ξενερωσε)

 

Το monster που ψιλοειδα ειναι wayyy too κουλτουριαρικο για εμενα γιατρος ψαχνει τον Johan μπλα μπλα μπλα αν και μου αρεσε το νοσοκομειο(θυμιζει κατι απο House)

 

Van Helsing χμμμμμμ ετσι και ετσι εχω χορτασει το story του γαμαουα Vampire-Orc-Ogre-Witch Hunter.

 

To cowboy bepop επειδη μου ψιλοθυμιζει φαση Black Lagoon στο μελλον λεω να του δωσω μια ευκαιρια αρκει να εχει γρηγορη δραση και κατι ξεχωριστο απο απλες αποστολες σε στοχους

 

Full Metal Alchemist ειχα δει κατι επεισοδια παλια αλλα δεν μου εκανε και πολυ εντυπωση.

Κατεβαζω τα πρωτα 20 επεισοδια του Brotherhood και βλεπουμε.

 

Thanx αλλα κατι συναρπαστικο δεν εχει βγει;(Τελειως Mindblowing....Mindfucking μη σας πω αρκει να μην ειναι εποχης 1600 700 800 900 κλπ με πολυ κλαψα και κοινωνικο μνμ; Χορτασα απο το Area 88)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

One outs, kaiji, school days, death note,higurashi ολα εχουν λιγο mindfuck

 

Ξεχασα να αναφερω οτι εχω λιωσει και το Death Note τοσο το Anime οσο και τα L save the world κλπ κλπ

 

Κατεβαζω και το FairyTail τωρα και θα ριξω μια ματια στις προτασεις σου Toufa.

 

Thanx αλλη μια φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
έτσι όπως το ανάλυσες τώρα με αποστόμωσες!

μην τα βάζεις όλα στο ίδιο σακί...

 

edit:

τα filler εγώ προσωπικά δεν τα βλέπω καν...

άρα αυτό δεν είναι επιχείρημα για μένα.

 

και για μένα ο όρος filler δεν λέει τίποτα, είναι απλά επεισόδια δεύτερης κατηγορίας, με λιγότερο budget, λιγότερο stuff, εκτός sweeps (μετρήσεις τηλεθέασης),

είναι ένας made-up όρος για να δικαιολογεί further κλάψα (και μην με πατρονάρεις με την σουπερ ανάλυση "ξέρεις δεν υπάρχουν στο manga" γιατί άλλο manga άλλο anime, δεν σ'αρέσει το ένα παίρνεις το άλλο, δεν χρησιμοποιείς το ένα για να δικαιολογήσεις την γκρίνια σου για το άλλο. έχω κάνει αυτή την συζήτηση 5 εκατομμύρια φορές και το σύνηθες επιχείρημα μου είναι "filler ? it doesn't fill anything, you can't dub a whole season "filler" cause it's a chapter by itself = by definition it doesn't fill anything, it's just not as good, suck it up and stop moaning as if the rest of us who don't bitch about it 24/7 are morons who can't sense the difference ")

 

edit; αν μια σειρά μ'αρέσει την βλέπω όλη δεν κάνω fast forward

edit2; τώρα θυμήθηκα γιατί δεν αντέχω να συζητάω για anime

Επεξ/σία από PeterHeppner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα filler σε anime συνηθως εχουν αμεση σχεση με την κεντρικη ιστορια του αντιστοιχου manga (ας παρω το Naruto για παραδειγμα) αλλα ειναι γεγονος οτι αυτα τα filler απο αποψη ποιοτητας ειναι δευτερατζες (στην καλυτερη). Στο Naruto τα fillers ειχαν να κανουν απο εντελως ασχετα πραγματα ως και να εξηγει τι εγινε σε θεματα που δεν ειδαμε στο manga (οπως με τους υπολοιπους demon carriers). Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι τα συγκεκριμενα fillers δεν ειναι ικανα να σε ριξουν σε κατασταση που να θελεις να βγαλεις τα ματια σου με ενα στυλο ας πουμε.

 

Αυτο ειναι και το προβλημα με τα fillers, οτι ριχνουν την συνολικη ποιοτητα και pacing του anime, που ερχεται απο ενα εξαιρετικο manga, αλλα πολλοι εχουν παρατησει τη σειρα εξ' αιτιας αρκετων ηλιθιων fillers που κανεναν αντικτυπο δεν εχουν στην ιστορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wif all due respect

 

Τα filler σε anime συνηθως εχουν αμεση σχεση με την κεντρικη ιστορια του αντιστοιχου manga...............

 

 

και μην με πατρονάρεις με την σουπερ ανάλυση "ξέρεις δεν υπάρχουν στο manga"....... έχω κάνει αυτή την συζήτηση 5 εκατομμύρια φορές

 

edit: δεν θα ήταν καλήτερα αντι μια σειρά να μας κρατάει παρέα χρόνια να την κάνουμε ένα power point presentation ? γιατι αυτό βλέπω πως θέλει ο κόσμος

@ hero has a demon trapped inside him

@ hero trains

@ hero fights troubled people

@ flash back to explain why troubled people are troubled

@ hero's acquaintances die

@ hero fights best friend.....

etc

 

vs

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Naruto:_Shippuden_episodes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
και για μένα ο όρος filler δεν λέει τίποτα, είναι απλά επεισόδια δεύτερης κατηγορίας, με λιγότερο budget, λιγότερο stuff, εκτός sweeps (μετρήσεις τηλεθέασης),

 

που έχουν ως σκοπό το anime να μην φτάσει ποτέ το manga...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fullmetal alchemist μου αρεσει κι εμενα πολυ αν και αρχικα δε με ειχε ενθουσιασει...μου εχουν πει το deathnote και το monster ειναι πολυ καλα,νομιζω και τα 2 εχουν τελειωσει...γενικως ως newbie εχω να πω οτι βρηκα καινουριο τροπο διασκεδασης αν και τα ανακαλυψα λιγο μεγαλος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fullmetal alchemist μου αρεσει κι εμενα πολυ αν και αρχικα δε με ειχε ενθουσιασει...μου εχουν πει το deathnote και το monster ειναι πολυ καλα,νομιζω και τα 2 εχουν τελειωσει...γενικως ως newbie εχω να πω οτι βρηκα καινουριο τροπο διασκεδασης αν και τα ανακαλυψα λιγο μεγαλος....

το death note ειναι πολυ καλο..μεχρι ενος σημειου.απο εκει και περα κανει κοιλια δυστυχως.δες το ωστοσο,θα σου αρεσει στανταρακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το death note ειναι πολυ καλο..μεχρι ενος σημειου.απο εκει και περα κανει κοιλια δυστυχως.δες το ωστοσο,θα σου αρεσει στανταρακι.

 

 

Blasphemy! άκουσε κοιλιά το Death Note

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blasphemy! άκουσε κοιλιά το Death Note

Spoiler Alert!!!

 

 

E μετα τον θανατο του L και που μπηκαν στο παιχνιδι ο K M N O P Q κλπ παρατραβηξε,αυτο με ξενερωσε και εμενα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...