Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο το video μονο το shiki θα έβαλα στην κατηγορία horror...

 

 

#2cents

 

Λες να δούμε το απο κατω σε σειρα;

 

http://myanimelist.net/anime/25537/Fate_stay_night:_Heavens_Feel

 

ανάλογα τα λεφτά αλλα ήδη το έχουν ξεζουμήση προτιμώ να μην χαλάσουν τη σειρά (εκτός βέβαια αν την φτιάξουν καλή όπως αυτή) 

 

Επίσης μάλλον τέλος και το sidonia για φέτος λογικά θα βγει κιάη σεασον .. υπέροχο κλείσιμο και αυτό 

 

μμ καινούργιος θα έλεγα να αφήσεις το code geass γιατί είναι τοσο φοβερό που δεν θα θες να δεις άλλο χαχ(σοβαρά το λέω να το αργήσεις )

ωραίο το steins gate 

επίσης κλασσικά eureka (προσοχή υπάρχει και ao seven που ειναι ποιο μετα..)

hellsing 

όπως ειπαμε και ποιο πάνω fate stay και faτe zero (για εμένα πρώτα το fate stay - οχι το unleameted) , claymore , mirai nikki (ναν εχεις κοπέλα που ψηλό βλέπει να το δείτε μαζί ) ,Psycho-Pass ,Tiger & Bunny,Zetsuen no Tempest

 

και έχουμε κιαλα χαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι θα δείτε το καλοκαίρι (εκτός από δεκαχιλιαρα)?

Τα πολύ σίγουρα για μένα είναι τα

1)Dragon Ball Chou

2)Gangsta

3)God Eater

4)Overlord

Από εκεί και πέρα θα δοκιμάσω πολλά....υποψήφια είναι τα

1)Akagami no Shirayuki-hime

2)Aoharu x Kikanjuu

3)Charlotte

4)Kangoku Gakuen Prison School

Και αν προκύψει και καμιά έκπληξη.

drop????? ειναι γαμάτο αυτο

Είδα 2 επεισόδια αλλά μου φάνηκε "λίγο" υπερβολικό.Ίσως αυτό το χαρακτηριστικό του είναι που το κάνει ενδιαφέρον σε πολλούς.

 ..Επισης υπαρχει καποια γνωμη για τα steins gate και το code geass : lelouch of the rebellion ?

Το code geass θα σου αρέσει σίγουρα.Το steins gate  αν ψάχνεις pure action μην το ξεκινήσεις καν.Χτίζει την πλοκή πολλά επεισόδια και στην συνέχεια σου ρίχνει σκληρά συναισθηματικά χαστούκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. Zoku - Episode 13

Δυνατό cliffhanger.

Πήγε βαθιά,ίσως πιο βαθιά από όσο έπρεπε.

Μακράν το καλύτερο slice of life της σεζόν και πολύ πιθανόν και της χρονιάς.

Η 2η σεζόν μου φάνηκε λίγο πιο ανομοιογενής από την 1η η οποία όμως ήτο πιο εύπεπτη,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ήτο χειρότερη.

Λογικά θα έχουμε 3η  ή ova.

8/10

 

Ε ναι... δεν λέει να το αφήσουν έτσι. Μάλλον θα πρέπει να βρω μεταφρασμένο το novel πάλι. :P

 

Επίσης το 13ο (από τα 16; ) επεισόδιο του Nagato Yuki-chan No Shoushitsu ήταν αυτή τη βδομάδα. Είχε μια από τις καλύτερες σκηνές του manga (άλλο που δεν μεταφράζεται συχνά και μετά από καιρό έσκασαν προχθές Ch. 43-44) και την έκανε αρκετά πιο συναισθηματική με μερικές παραπάνω σκηνές.

 

YΓ. Κατάφερε να με πείσει ένας φίλος να δω το live-action Hentai Kamen χθες...

για το claymore θα πρέπει να διαβάσεις και manga 

 

 

ενώ για το Berserk όχι? :P

 

To Claymore έχει συνεχίσει και τελειώσει την ιστορία στο Manga.

 

To Berserk... έχει φύγει μίλια μακριά, αλλά το τέλος (του Miura; :P) δεν φαίνεται στον ορίζοντα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν νεος στον χωρο των anime,θα θελα να μου προτεινεται καποια για να δω ,οχι ομως 100+επεισοδια..εχω δει το attack on titan και το death note(εκτος 3-4 επεισοδιων που θα δω τωρα),και τα 2 μου αρεσαν πολυ,και θα αρχισω το fullmetal alchemist brotherhood , που δεν βλεπω να κραταει παρα τα 64 επεισοδια του πανω απο 3-4 μερες...Να πω πως θα προτιμουσα να εχει κατι το περιεργο,οπως πχ οι γιγαντες στο aot ή οι shinigami στο dn ..Επισης υπαρχει καποια γνωμη για τα steins gate και το code geass : lelouch of the rebellion ?Εγραψα και στο ποστ για προτασεις αλλα πιστευω εδω ειναι η πιο καταλληλη ενοτητα.

 

code geass δες, και αν σαρεσουν τα βαμπιρια αιματα και ξυλο hellsing http://kissanime.com/Anime/Hellsing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξενερα και με το Kekkai Sensen 1.5 επεισοδιο απο τα 12 ειναι Filler(story recap)και το 12το που ειναι ισως και το πιο ενδιαφερον εφαγε delay για την αλλη εβδομαδα.

 

Revolver ασε το Nanatsu No taizai γιατι ειναι το πλεον αγαπημενο μου Ongoing anime :D Για καποιο ηλιθιο λογο μου αρεσει αρκετα και το World Trigger και εν μερη και το Nisekoi(που δεν εχει σχεση με τα αλλα).

 

Ειδα οτι βγηκε και νεο To Love Ru(νεα season)σε Raw ομως :P

 

Αντε να δουμε και το επομενο Arc του One Piece μπας και ειναι πιο ενδιαφερον γιατι ως τωρα ειναι σκετη απογοητευση η σειρα,ενω εχει παρει τα πανω του το Fairy Tail που τωρα τρεχει το καλυτερο Arc του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω εχει παρει τα πανω του το Fairy Tail που τωρα τρεχει το καλυτερο Arc του.

 

 

κανε ενα κοπο και διαβασε το fairy tail zero, ειναι 12 κεφαλαια και λεει την ιστορια της ίδρυσής του. εχει και εκει καυτες αποκαλυψεις (το μανγκα το διαβαζεις η μονο βλεπεις το ανιμε; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε ενα κοπο και διαβασε το fairy tail zero, ειναι 12 κεφαλαια και λεει την ιστορια της ίδρυσής του. εχει και εκει καυτες αποκαλυψεις (το μανγκα το διαβαζεις η μονο βλεπεις το ανιμε; )

Και το Zero με Mavis εχω διαβασει και το Manga στο κανονικο Fairy tail διαβαζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν συγγνώμη που θα σας το χαλάσω αλλά το code geass 3 ΒΛΑΚΕΙΑ (σε σχέσει με τα προηγούμενα και τους προκατόχους του) και είχα πολλές προσδοκίες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...