Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η τελευταία σειρά μου ήταν το Gungrave, σχεδόν αριστούργημα.

Με το τέλος της, πήρα τηλέφωνο κανα δυό παλιούς φίλους που είχαμε χαθεί για χρόνια!..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι δεν έχετε δει το Gungrave, μην δείτε αυτό το βίντεο. Όσοι το έίδατε, είναι ένας καλός τρόπος για να έχετε μία περίληψή του.

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=1kNsbq2BtgQ[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το gungrave δεν μου αρεσε (βασικα ξενερωσα τόσο που δεν ειδα τα 2-3 τελευταία επισόδεια) ενω πριν το δώ ημουν σιγουρος οτι θα μου αρεσει.

 

Το monster είναι "καλο" πολυ ΥΠΕΡεκτημημένο στην anime κοινότητα γενικά και πιστευω θα επρεπε να ειναι 26 αντε 48 επισόδεια το πολυ οχι 89574987534.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το gungrave δεν μου αρεσε (βασικα ξενερωσα τόσο που δεν ειδα τα 2-3 τελευταία επισόδεια) ενω πριν το δώ ημουν σιγουρος οτι θα μου αρεσει.

 

κάνε μια χάρη στον εαυτό σoυ και δες και τα τελευταία.;)

 

επίσης για όσους άρεσε το gungrave(προσοχή έχει spoilers):

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=i0zUmAaeE2o[/ame]

imho το καλύτερο tribute στη σειρά, ever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνε μια χάρη στον εαυτό σoυ και δες και τα τελευταία.;)

Μάλλον δεν έχει νόημα, αν δεν βρήκε ενδιαφέροντα τα προηγούμενα επεισόδια, λίγο θα αλλάξει η γνώμη του στα τελευταία, παρόλο που είναι όντως τα καλύτερα της σειράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Berserk

Akira

Ghost in the Shell (και το Innocence)

Lodoss wars (Legend και Chronicles)

Princess Mononoke (Mononoke Hime) και γενικα ΟΛΑ του Miyazaki (Studio Chibli)

ΟΛΑ τα Captain Harlock

Ninja Scroll (movie, το tv-series ηταν μετριο)

Χ

Claymore

Death Note

Vampire Hunter D

 

Αλλα το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΑΚΡΑΝ ειναι το Kabamaru Igano (Ninja Boy στην Αμερικη).Μεγαλωσαμε με αυτο και η ελληνικη μεταγλωτηση ειναι αυτο που το κανει Best of the best :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς θα συμφωνήσω, ξενέρωσα και εγώ αρκετά αλλά δεν παύει να είναι θεϊκό ανιμέ.

 

 

όπα να 'σαι καλά γιατί έχω μείνει πίσω και δεν ήξερα για δεύτερη σεζόν.

 

Επίσης, ως κοριτσάκι είχα καεί με το Nana. Ε εντάξει θα έλεγα πως είναι πιο γυναικείο μιας και διαδραματίζεται σχέσεις, γκομενικά κτλ, παρ' όλα αυτά είναι πολύ καλογραμμένο-γυρισμένο και είναι τίγκα στις ροκοπανκιές, μιας και τα κύρια πρόσωπα είναι μέλη συγκροτιμάτων. Καλά μη φανταστείτε και ramones αλλά λέμε τώρα.

 

παρ'οτι για κοριτσακια οπως λες ειχε γαματο concept.δεν το ειδα ποτε ολο.το εβλεπα με την πρωην μου αλλα μολις επηλθε χωρισμος αφησα το dvd σπιτι της και δεν το ξανακατεβασα :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το πανέμορφο (και μικρό) Voices of a distant star, βλέπω το Claymore.

Μου κάνει εντύπωση το πόσο προβάλεται από όλες αυτές τις σειρές ο μετρημένος, ευγενής, διακριτικός τρόπος ζωής. Εντάξει, και οι Ιάπωνες άνθρωποι είναι, έχουν κάνει τρομερές κτηνωδίες κατά καιρούς, ενίοτε είναι αηδιαστικά αηδιαστικοί, αλλά γενικά προβάλουν πολύ τις ηθικές αξίες' την αγάπη, την τιμή, την αξιοπρέπεια- και κυρίως χωρίς την μαγκιά και την φιγούρα που συνοδεύει αυτές τις αρετές στον δυτικό πολιτισμό.

Γενικά είναι καλύτερης πάστας άνθρωποι-όσο καλοί μπορεί να είμαστε ως είδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το πανέμορφο (και μικρό) Voices of a distant star, βλέπω το Claymore.

Μου κάνει εντύπωση το πόσο προβάλεται από όλες αυτές τις σειρές ο μετρημένος, ευγενής, διακριτικός τρόπος ζωής. Εντάξει, και οι Ιάπωνες άνθρωποι είναι, έχουν κάνει τρομερές κτηνωδίες κατά καιρούς, ενίοτε είναι αηδιαστικά αηδιαστικοί, αλλά γενικά προβάλουν πολύ τις ηθικές αξίες' την αγάπη, την τιμή, την αξιοπρέπεια- και κυρίως χωρίς την μαγκιά και την φιγούρα που συνοδεύει αυτές τις αρετές στον δυτικό πολιτισμό.

Γενικά είναι καλύτερης πάστας άνθρωποι-όσο καλοί μπορεί να είμαστε ως είδος.

 

δες το love exposure :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το πανέμορφο (και μικρό) Voices of a distant star, βλέπω το Claymore.

Μου κάνει εντύπωση το πόσο προβάλεται από όλες αυτές τις σειρές ο μετρημένος, ευγενής, διακριτικός τρόπος ζωής. Εντάξει, και οι Ιάπωνες άνθρωποι είναι, έχουν κάνει τρομερές κτηνωδίες κατά καιρούς, ενίοτε είναι αηδιαστικά αηδιαστικοί, αλλά γενικά προβάλουν πολύ τις ηθικές αξίες' την αγάπη, την τιμή, την αξιοπρέπεια- και κυρίως χωρίς την μαγκιά και την φιγούρα που συνοδεύει αυτές τις αρετές στον δυτικό πολιτισμό.

Γενικά είναι καλύτερης πάστας άνθρωποι-όσο καλοί μπορεί να είμαστε ως είδος.

 

εχεις δίκιο σε αυτό και συμφωνώ και εγώ μαζί σου, αλλά όταν είδα ντοκιμαντέρ που σκοτώνουν δελφίνια για να τα φάνε και να τα πουλήσουν στο σουπερμάρκετ.... ε εκεί ξενέρωσα αρκετά με την πάρτι τους.

τώρα μπορεί κάποιος να πει χεστήκαμε για τα δελφίνια, αλλά σκέψου τι σόι άνθρωπος μπορεί να είσαι για να σκοτώνεις ένα τέτοιο πλάσμα για να το φας.

Τωρα θα μου πεις εδώ οι βιετναμέζοι τρώνε σκυλιά. τεσπα, ήθελα να πω και εγώ τον πόνο μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δίκιο σε αυτό και συμφωνώ και εγώ μαζί σου, αλλά όταν είδα ντοκιμαντέρ που σκοτώνουν δελφίνια για να τα φάνε και να τα πουλήσουν στο σουπερμάρκετ.... ε εκεί ξενέρωσα αρκετά με την πάρτι τους.

τώρα μπορεί κάποιος να πει χεστήκαμε για τα δελφίνια, αλλά σκέψου τι σόι άνθρωπος μπορεί να είσαι για να σκοτώνεις ένα τέτοιο πλάσμα για να το φας.

Τωρα θα μου πεις εδώ οι βιετναμέζοι τρώνε σκυλιά. τεσπα, ήθελα να πω και εγώ τον πόνο μου :P

εδω οι αλλοι τρωνε κοτοπουλα/αρνια/αγελαδες/παπιες

το οτι εσυ τα θεωρεις λιγοτερο φιλικα/γλυκα/ομορφα δεν αλλαζει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω οι αλλοι τρωνε κοτοπουλα/αρνια/αγελαδες/παπιες

το οτι εσυ τα θεωρεις λιγοτερο φιλικα/γλυκα/ομορφα δεν αλλαζει τιποτα.

 

οι επιστήμονες (πλέον) τα θεωρούν ως το εξυπνότερο ων μετά τον άνθρωπο, άρα δεν είναι μονο γλυκα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό είπα στο τέλος "Γενικά είναι καλύτερης πάστας άνθρωποι-όσο καλοί μπορεί να είμαστε ως είδος.¨

Για άνθρωποι, καλοί είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...