Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισης με χαροποιησε ιδιαιτερα οτι το γραφει ο γνησιος δημιουργος του dragonball και οχι καποιος φιλεροτυπας για τους φαν οπως στο gt

 

Καλά αυτό εμένα δεν μου λέει κάτι, γιατί ο γνήσιος δημιουργός είχε γράψει και το battle of gods / resurrection of f αλλά δεν μας ικανοποίησαν ιδιαίτερα. Οπότε κρατάω μικρό καλάθι στο οτι θα δω κάτι ωραίο επειδή το γράφει ο original, πιθανόν πάντως για τον toriyama να ταίριαζε καλύτερα μια σειρά με επεισόδια παρά μεμονωμένα ova.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελικά το berserk τελειώνει καλύτερα στις ταινίες απότι στην σειρά που κόβεται εντελώς απότομα. Έχει κανα 15-20λεπτο παραπάνω που ειναι και αυτό που έλειπε απ την σειρά. Βέβαια ήθελα να δω και μετά τι έγινε αλλα τέσπα ίσως το κάνω διαβάζοντας το manga αλλα τώρα που είδα το τέλος της ταινίας απ το σημείο που σταματούσε το last ep της σειράς ικανοποιηθηκα λίγο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κατι μου λεει οτι απο 'κει που βλεπαμε το dbz με 2 επισόδια story και 15 επισοδια power-up / "Θα ρίξει το kamehameha o Goku αυτό το επεισόδιο;"  τωρα θα γινει το αναποδο και ξενερωνω :P :/

 

Fixed. :P :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν λοιπόν,μιας και είδα κάμποσα project αυτή την βδομάδα και περιμένω μόνο τα god eater,Kangoku Gakuen Prison School ας γράψω την άποψη μου αν και είναι πολύ νωρίς και δεν έχω πολλά να γράψω οπότε μια γενική ιδέα σε 1-2 σειρές :).

1)

Akagami no Shirayuki-hime

Meh,παραλαγή της κοκκινοσκουφίτσας σε slice of life με καλό art και ικανοποιητικούς χαρακτήρες.Όμως το story παρόλο που έχει αρκετές διαφορές δεν με εντυπωσίασε. 6,5/10 Θα δω και το επόμενο μπας και δω τπτ καινούργιο αλλιώς drop.

2)

Aoharu x Kikanjuu

Gender Bender με στοιχεία tsundere.Αποτυχία.5/10 Drop 

3)

Charlotte

Έφηβοι με special abilities.Seen that before αλλά είναι καλά υλοποιημένο οπότε θα το συνεχίσω. 7/10

4)

Dragon Ball Chou

Dragonball is back etc.Δεν είδαμε σχεδόν τίποτα αλλά οκ 100 επεισόδια έχουν(τα 25 θα τα φάνε για 1 transformation lol). 7.5/10.Φυσικά και το συνεχίζω αλλά περιμένω περισσότερα.

5)

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri

Δεν με εντυπωσίασε το όλο concept αλλά σίγουρα έχει δρόμο.Θα το συνεχίσω 7/10

6)

Jitsu wa Watashi wa

School,romance,shonen.Τίποτα το ιδιαίτερο αλλά βλέπεται ευχάριστα.Μόνο για φαν του είδους. 7/10 Συνεχίζω

7)

Monster Musume no Iru Nichijou

Harem,ecchi,seinen.Είναι στο όριο της προστυχιάς :P.Παρόμοια με το από πάνω 7/10 Συνεχίζω

8)

Non Non Biyori Repeat

Γούτου γούτου το κοριτσάκι :) Πολύ δυνατό artwork.Είναι πολύ νωρίς ακόμα αλλά μάλλον θα είναι το slice of life του καλοκαιριού.Συνεχίζω 7,5/10

9)

 Overlord

Δεν βλέπω game anime οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.Θετικό το 1ο επεισόδιο. 7/10 Συνεχίζω

10)

Rokka no Yuusha

Ή θα πατώσει ή θα γίνει το anime της σεζόν.Έχει δυνατότητες αν και κάτι δεν μου κολλάει. 7,5/10 Συνεχίζω

11)

Shimoneta to Iu Gainen ga Sonzai Shinai Taikutsu na Sekai

Καλό comedy,λίγο γραφικό. 7/10 Συνεχίζω

 

Γενικά καλές προσπάθειες αλλά τίποτα το ιδιαίτερο αυτή την περίοδο αν εξαιρέσω το gangsta και το dbc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν λοιπόν,μιας και είδα κάμποσα project αυτή την βδομάδα και περιμένω μόνο τα god eater,Kangoku Gakuen Prison School ας γράψω την άποψη μου αν και είναι πολύ νωρίς και δεν έχω πολλά να γράψω οπότε μια γενική ιδέα σε 1-2 σειρές :).

1)

Akagami no Shirayuki-hime

Meh,παραλαγή της κοκκινοσκουφίτσας σε slice of life με καλό art και ικανοποιητικούς χαρακτήρες.Όμως το story παρόλο που έχει αρκετές διαφορές δεν με εντυπωσίασε. 6,5/10 Θα δω και το επόμενο μπας και δω τπτ καινούργιο αλλιώς drop.

2)

Aoharu x Kikanjuu

Gender Bender με στοιχεία tsundere.Αποτυχία.5/10 Drop 

3)

Charlotte

Έφηβοι με special abilities.Seen that before αλλά είναι καλά υλοποιημένο οπότε θα το συνεχίσω. 7/10

4)

Dragon Ball Chou

Dragonball is back etc.Δεν είδαμε σχεδόν τίποτα αλλά οκ 100 επεισόδια έχουν(τα 25 θα τα φάνε για 1 transformation lol). 7.5/10.Φυσικά και το συνεχίζω αλλά περιμένω περισσότερα.

5)

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri

Δεν με εντυπωσίασε το όλο concept αλλά σίγουρα έχει δρόμο.Θα το συνεχίσω 7/10

6)

Jitsu wa Watashi wa

School,romance,shonen.Τίποτα το ιδιαίτερο αλλά βλέπεται ευχάριστα.Μόνο για φαν του είδους. 7/10 Συνεχίζω

7)

Monster Musume no Iru Nichijou

Harem,ecchi,seinen.Είναι στο όριο της προστυχιάς :P.Παρόμοια με το από πάνω 7/10 Συνεχίζω

8)

Non Non Biyori Repeat

Γούτου γούτου το κοριτσάκι :) Πολύ δυνατό artwork.Είναι πολύ νωρίς ακόμα αλλά μάλλον θα είναι το slice of life του καλοκαιριού.Συνεχίζω 7,5/10

9)

 Overlord

Δεν βλέπω game anime οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.Θετικό το 1ο επεισόδιο. 7/10 Συνεχίζω

10)

Rokka no Yuusha

Ή θα πατώσει ή θα γίνει το anime της σεζόν.Έχει δυνατότητες αν και κάτι δεν μου κολλάει. 7,5/10 Συνεχίζω

11)

Shimoneta to Iu Gainen ga Sonzai Shinai Taikutsu na Sekai

Καλό comedy,λίγο γραφικό. 7/10 Συνεχίζω

 

Γενικά καλές προσπάθειες αλλά τίποτα το ιδιαίτερο αυτή την περίοδο αν εξαιρέσω το gangsta και το dbc.

Το 6 και το 7 ειναι απο τις ευχαριστες εκπληξεις που ειδα κυριως λογω του χιουμορ που ειχαν. Το Overlord αν και δεν εχω διαβασει το manga ακουγα στα σχολια καλα λογια και το πρωτο επεισοδιο οκ ηταν αν και με μπεδεψε λιγο.

Οσο για το Gangsta ειναι πλεον το νουμερο 1 τωρα που τελειωσαν και αλλα γνωστα anime. 

Αντε να δουμε και αυτο το καταραμενο φιναλε του Kekkai που δεν εχω ξαναπετυχει σε 12επεισοδια σειρα να τρωει delay 3 εβδομαδες το τελευταιο επεισοδιο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gangsta,Gate,Overload,Monster musume,Jitsu wa watashi wa και έκλεισα για την σεζόν.

Too good to be true tbh.Δέν θυμάμαι την τελευταία φορά που είχα 5 σειρές στην watch list.

 

Θέλω να πιστεύω οτι τα περισσότερα θα ακολουθήσουν το manga όσο ποιο πιστά γίνεται.Ειδικά το Jitsu wa watashi, βγάζει πολύ γέλιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gangsta,Gate,Overload,Monster musume,Jitsu wa watashi wa και έκλεισα για την σεζόν.

Too good to be true tbh.Δέν θυμάμαι την τελευταία φορά που είχα 5 σειρές στην watch list.

 

Θέλω να πιστεύω οτι τα περισσότερα θα ακολουθήσουν το manga όσο ποιο πιστά γίνεται.Ειδικά το Jitsu wa watashi, βγάζει πολύ γέλιο.

Ακριβως το παραπανω :D. Και το Highschool ξεκινησε καπως ετσι αλλα καταντησε σκετη αηδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-07-03/d-grey-man-manga-relaunches-in-new-jump-square-crown-magazine/.90043

=]

Επίσης

Το game of Laplace εχει μπει στον RSS downloader

Επίσης, το sinometa μπήκε στο RSS downloader και ολα τα υπόλοιπα εχουν κοπεί μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...