Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τέλειωσα και εγώ το parasite. Ξεκίνησε πολύ δυνατά και με μπόλικο ενδιαφέρον αλλά για τα δικά μου δεδομένα έμεινε πολύ στην επιφάνεια. Οι χαρακτήρες επίσης δεν εξελίχτηκαν όσο θα ήθελα και οι περισσότεροι έμειναν στάσιμοι από την αρχή που μας τους παρουσίασαν. Από την άλλη, δυο χαρακτήρες ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέροντες (ο sirial killer και η δασκάλα/καθηγήτρια) και οι μοναδικοί που έδωσαν λίγο spice στο να δούμε λίγο development. Η ιστορία δεν ήταν κακή αλλά η εκτέλεση της έμεινε στάσιμη. Μέχρι και τη μέση περίπου είμαστε καλά και μετά κάνουμε μια αρκετά μεγάλη βουτιά σε ότι αφορά το ενδιαφέρον. 

 

Από τεχνικής άποψης δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, η μουσική έπρεπε να είναι πολύ περισσότερο δυναμική και με μεγαλύτερη ποικιλία από τα "γνωστά" δυο μουσικά θέματα που τα ανακύκλωναν παντού σε όλα. Γενικά είναι σε αποδεκτό επίπεδο. Για τα δικά μου δεδομένα λοιπόν το συγκεκριμένο του βάζω ένα 6/10 καθώς μου φαίνεται λίγο καλύτερα από την μετριότητα/αδιαφορία. 

 

Τώρα έχω στη σειρά της λίστας να δω. 

 

- Akatsuki no yoma

- Zetsuen no tempest

- Infinite Ryvius 

 

Ιδέα δεν έχω τι θα βρω στα παραπάνω. Ελπίζω σε καμιά καλή έκπληξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειωσα και εγώ το parasite. Ξεκίνησε πολύ δυνατά και με μπόλικο ενδιαφέρον αλλά για τα δικά μου δεδομένα έμεινε πολύ στην επιφάνεια. Οι χαρακτήρες επίσης δεν εξελίχτηκαν όσο θα ήθελα και οι περισσότεροι έμειναν στάσιμοι από την αρχή που μας τους παρουσίασαν. Από την άλλη, δυο χαρακτήρες ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέροντες (ο sirial killer και η δασκάλα/καθηγήτρια) και οι μοναδικοί που έδωσαν λίγο spice στο να δούμε λίγο development. Η ιστορία δεν ήταν κακή αλλά η εκτέλεση της έμεινε στάσιμη. Μέχρι και τη μέση περίπου είμαστε καλά και μετά κάνουμε μια αρκετά μεγάλη βουτιά σε ότι αφορά το ενδιαφέρον.

 

Από τεχνικής άποψης δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, η μουσική έπρεπε να είναι πολύ περισσότερο δυναμική και με μεγαλύτερη ποικιλία από τα "γνωστά" δυο μουσικά θέματα που τα ανακύκλωναν παντού σε όλα. Γενικά είναι σε αποδεκτό επίπεδο. Για τα δικά μου δεδομένα λοιπόν το συγκεκριμένο του βάζω ένα 6/10 καθώς μου φαίνεται λίγο καλύτερα από την μετριότητα/αδιαφορία.

 

Τώρα έχω στη σειρά της λίστας να δω.

 

- Akatsuki no yoma

- Zetsuen no tempest

- Infinite Ryvius

 

Ιδέα δεν έχω τι θα βρω στα παραπάνω. Ελπίζω σε καμιά καλή έκπληξη.

Το δεύτερο, χαλαρά. Shakespeare, από Ιάπωνeς, είναι αυτός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

τι καμένο , πτ  γιατι η kongo χωρις το το B είναι τόσο αδύναμη ... (ευτυχώς σελίγο θα την αναβαθμίσω )

 

Για WoWs λέμε;

 

 

Kongo rules. :P

Είναι βασικά το πρώτο σωστό ΒΒ που παίρνεις από IJN.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Naruto Shippuuden 420

 

Φάε ξύλο Madara. :P

Και άντε επιτέλους Sage of the Six Paths / Kaguya story

 

 

Εγώ προσωπικά Avatar και άλλα anime-like αμερικάνικα, δεν τα θεωρώ anime.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...