Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

το elfen lied εκτός από ωραίο anime είχε και ένα από τα καλύτερα intro κομμάτια που έχω ακούσει σε anime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το elfen lied εκτός από ωραίο anime είχε και ένα από τα καλύτερα intro κομμάτια που έχω ακούσει σε anime

 

εγώ το ένα trailerάκι που είδα δε μάρεσε :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το elfen lied εκτός από ωραίο anime είχε και ένα από τα καλύτερα intro κομμάτια που έχω ακούσει σε anime

 

Eιναι too much ρε παιδι μου. Δεν εχει ουτε καλη ιστορια αλλα ουτε και καποιο νοημα.

 

Ο φιλος OP να δει με τα 1000 και τους 2 κυκλους του Ghost in the Shell αν δεν τους εχει δει. DeusEx φαση και ετσι στο σχετικα κοντινο μελλον. Ακρως ενδιαφερον ιστορια και χαρακτηρες καθως και περισσοτερο ρεαλισμος απο πολλα αλλα. Δεν ειναι για ολους αλλα πραγματικα ριξε το ενα ματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μπα ρώτησα γιατί μου θύμησε τα posts με Kabamaru που συνήθως γίνονται από άτομα που έχουν δει μόνο anime που έδειχνε η ελληνική τηλεόραση :o

 

μου φάνηκε παράξενο βέβαια και για αυτά τα συγκεκριμένα 2, γούστα θα μου πεις πράγμα απόλυτα λογικό :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Διάβασα και το manga claymore, οπότε τώρα μπορώ να πω δυό λόγια παραπάνω για το anime.

Ατύχησε το anime, σταμάτησε ακριβώς στο σημείο όπου η πλοκή στο manga ξεφεύγει τελείως. Όλα όσα είδαμε είναι τα προεόρτια, το πραγματικό χάος αρχίζει από εκεί και κάτω. Βλέποντας ξανά το anime έχω την αίσθηση πως είναι πολύ "μικρό" το σκηνικό σε σχέση με αυτά που γίνονται παρακάτω. Ευτυχώς το τέλος του anime αφήνει παράθυρο για το μέλλον, αν και από όσα ακούγονται δύσκολα θα ετοιμαστεί, δεν τα πήγε και τόσο καλά.

Το manga με άφησε με ανοιχτό το στόμα, έχει προοπτικές να τραβήξει πάρα πολύ σε μήκος. Ποιός περιμένει τώρα τα επόμενα!..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Voodooman δεν είμαι σίγουρος αλλά κάτι πήρε το μάτι μου για Claymore S2...

 

Ωχ!

Άλλη χάρη τελικά να έχεις πρώτα διαβάσει και μετά να βλέπεις οπτικοποιημένο αυτό που διάβασες. Ιδίως στην περίπτωση του claymore, που το anime ήταν νομίζω πολύ πιστό στο manga.

 

Ελπίζω να μην βαρεθεί ο συγγραφέας και κάποτε τα Claymores να φύγουν από το νησί, να πάνε στην άλλη ήπειρο και να αρχίσουν να σφάζουν Draconians!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

έτσι όπως βγαίνει το Claymore το βλέπω να μας θάβει...(μεγαλύτερες πιθανότητες έχει το Berserk βέβαια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...