Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=3549630&postcount=705

 

 

γιατι να περιμενεις το ανιμε...?

χωσου και διαβασε το manga για να μην περιμενεις...

[εγω αυτο εκανα]

1. Αδυνατω να διαβασω κομικ απο το pc. Και μου φαινεται πολυ κουραστικο, και δεν συγκρινεται με την αισθηση του χαρτιου. Καποια στιγμη θα ψαξω να παρω μερικα manga (θελω αυτα του Elfen Lied σιγουρα κ.α).

2. Μονο με το manga του Shiki δεν θα ειχα ακουσει την υπεροχη δουλεια που εχουν κανει στον ηχο οι δημιουργοι του anime;)

 

Αυριο, 14 Οκτωβριου, παιζει το 12ο επεισοδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1. Αδυνατω να διαβασω κομικ απο το pc. Και μου φαινεται πολυ κουραστικο, και δεν συγκρινεται με την αισθηση του χαρτιου. Καποια στιγμη θα ψαξω να παρω μερικα manga (θελω αυτα του Elfen Lied σιγουρα κ.α).

2. Μονο με το manga του Shiki δεν θα ειχα ακουσει την υπεροχη δουλεια που εχουν κανει στον ηχο οι δημιουργοι του anime;)

 

Αυριο, 14 Οκτωβριου, παιζει το 12ο επεισοδιο.

 

1. youre expensive

2. εχουμε ακουσει καλυτερα ανιμε ost

3. δεν μπορω να περιμενω οταν κατι εχει καλο story :devil:

 

 

ΥΓ patience is not one of my virtues :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Αδυνατω να διαβασω κομικ απο το pc. Και μου φαινεται πολυ κουραστικο, και δεν συγκρινεται με την αισθηση του χαρτιου. Καποια στιγμη θα ψαξω να παρω μερικα manga (θελω αυτα του Elfen Lied σιγουρα κ.α).

2. Μονο με το manga του Shiki δεν θα ειχα ακουσει την υπεροχη δουλεια που εχουν κανει στον ηχο οι δημιουργοι του anime;)

 

Αυριο, 14 Οκτωβριου, παιζει το 12ο επεισοδιο.

 

θα σε στεναχωρήσω αλλά elfen lied είναι μόνο στη ιαπωνική γλώσσα απο όσο γνωρίζω,δεν έχει μεταφραστεί.

έχω μια υποψία για γερμανικά αλλά δεν παίρνω και όρκο.

 

και όσο για το οτι είναι ακριβό χόμπι..είναι το άτιμο αλλά 1000 φορές να τα βάζω εκεί παρά να βγάζω τα μάτια μου...είναι άλλη αίσθηση.

και δεν είναι τίποτα,σιγά!μια μπύρα να κόψεις,έναν καφέ και τα έχεις στην άκρη τα 5-6 ευρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. youre expensive

2. εχουμε ακουσει καλυτερα ανιμε ost

3. δεν μπορω να περιμενω οταν κατι εχει καλο story :devil:

 

 

ΥΓ patience is not one of my virtues :-)

1. Το ξερω, αλλα ουτε αρκα δε μπορω να διαβασω απο το pc, και φυσικα ουτε βιβλια. Αντε κανενα μεγαλο αρθρο, ως εκει.

2. Κι εγω εχω ακουσει καλυτερα, απλα μου ΄χει κολλησει αυτη η μελωδια που παιζει που και που στις... καλυτερες σκηνες. Και δε μπορω να το βρω κιολας. Μονο τα ανοιγμα και κλεισιμο εχω βρει, κι αυτα τα συγκεκριμενα δε μ' αρεσουν.

3. Γι' αυτο κι εγω μολις ειδα ολα τα επεισοδια του shiki που εχουν βγει ως τωρα ξεκινησα το Fullmetal Alchemist:cool: Εχω δει ως το 8ο ep και συνεχιζω.

 

θα σε στεναχωρήσω αλλά elfen lied είναι μόνο στη ιαπωνική γλώσσα απο όσο γνωρίζω,δεν έχει μεταφραστεί.

έχω μια υποψία για γερμανικά αλλά δεν παίρνω και όρκο.

:-(

Ισχυει, το τσεκαρα κι εγω.. Δεν πειραζει, ωρα να μαθω και Γερμανικα:P:p

Βασικα θελω και Ιαπωνικα να μαθω καποια στιγμη. Δε ξερω αν προλαβαινω ως το 2012...

 

και όσο για το οτι είναι ακριβό χόμπι..είναι το άτιμο αλλά 1000 φορές να τα βάζω εκεί παρά να βγάζω τα μάτια μου...είναι άλλη αίσθηση.

και δεν είναι τίποτα,σιγά!μια μπύρα να κόψεις,έναν καφέ και τα έχεις στην άκρη τα 5-6 ευρώ!

Οκ, πες οτι εχω ηδη 3 καθως δεν μου αρεσει η μπυρα:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

full metal παράτα το anime όπως είσαι και ΠΙΑΣΕ το manga.

Λίαν.

Ε οχι και να το παρατησω τωρα που αρχιζω να πορωνομαι:P

 

ΥΓ. Μιλαω για το Brotherhood αλλωστε.

 

Πρόκειται για το remake της δημοφιλούς σειράς Full Metal Alchemist το οποίο ακολουθεί τα γεγονότα του manga.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω σε όλους (εκτός από αυτούς που αν δεν έχει ξέκwλ@ μέσα δεν αξίζει) να δουν το Shinrei Tantei Yakumo. Καινούριο anime 1 ep μέχρι στιγμής. Το διάβαζα σε manga μέχρι που το παράτησαν για κάποιο λόγο τα groups ( όπως και αρκετά άλλα που μου αρέσαν)

P.S. για όσους το τσεκάρουν στο anidb : δεν έχει τίποτα απολύτως να κάνει με το code geass

 

---------- Προσθήκη στις 20:18 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:26 ----------

 

Bγήκε και το καινούριο chapter naruto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το one piece έχω πολύ catching up να κάνω οπότε ούτε που το αναφέρω

 

---------- Προσθήκη στις 20:31 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 20:29 ----------

 

Πέσανε όλοι να τα διαβάσουν online και σερνεται το σύμπαν εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει 20 επεισοδια απο το Fullmetal Alchemist: Brotherhood και τα σπαει ασχημα, καποια ξενερωτικα-αρνητικα στοιχεια να μην ειχε και θα 'ταν 10/10.

 

Μια ερωτηση: Για να δω την ταινια πρεπει να εχω δει και το Fullmetal Alchemist (σκετο) πρωτα ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...