Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, KilliK είπε

μηπως ξερει κανεις καμια καλη λυση; θελω να δω ολη τη σειρα. 😥

 

Πωπω, όποιος παρακολουθήσει όλο το μαραθώνιο, με τόση τεστοστερόνη, θα φύγει καραφλός. Κατέβασε και δες καλύτερα λίγα λίγα τα επεισόδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, KilliK είπε

μηπως ξερει κανεις καμια καλη λυση; θελω να δω ολη τη σειρα. 😥

Γραψου στο crunchyroll και δες το απο την mobile  εφαρμογη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση: Εχει δει καποιος το sao:ordinal scale να πει γνωμη? εχω ξαναπει μου αρεσει πολυ το anime, αλλα δεν εχω ιδεα για την ταινια και τι παιζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος εποχής. Η καλύτερη δημιουργία της ανθρωπότητας φτάνει στο τέλος του. Δάκρυα κυλάνε ήδη, αναρωτιέμαι τι θα διαβάσουμε....

 

https://myanimelist.net/news/55494221

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια στιγμη επρεπε να γινει.Ακομα και το κοινο το ειχε παρει χαμπαρι στην ιαπωνια γιαυτο και οι πωλησεις ειχαν πεσει ραγδαια στα τελευταια volume.

Το μονο που περιμενω ειναι μια ανακοινωση για τα επεισοδια του anime αν παλι θα εχουμε 12 σε αυτη την σεζον ή αν το πανε μεχρι το τελος.

Τωρα θα περιμενουμε να τελιωσουν τα manga του One Piece,Hajime no Ippo και Detective Conan :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 hours ago, Edel said:

Τέλος εποχής. Η καλύτερη δημιουργία της ανθρωπότητας φτάνει στο τέλος του. Δάκρυα κυλάνε ήδη, αναρωτιέμαι τι θα διαβάσουμε....

https://myanimelist.net/news/55494221

Κόψε κάτι μάστορα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ThReSh είπε

Κόψε κάτι μάστορα!

Αδιαπραγμάτευτο!!

@Fulgore Έχει διαβαστεί δις. 

Ξεκίνησα το Historie. "Ιστορικό" manga που διαδραματίζεται στα χρόνια του Φιλίππου(του πατέρα του μεγάλου Αλεξάνδρου) και ακολουθεί τη ζωή αυτού εδώ του κυρίου

https://el.wikipedia.org/wiki/Ευμένης_ο_Καρδιανός

Περισσότερο το ξεκίνησα από περιέργεια για το έντονο ελληνικό στοιχείο, αλλά 20 τσάπτερς μέχρι τώρα μου αρέσει αρκετά και με κρατάει. Δεν έχει τεράστιας έκτασης διαλόγους, είναι ωμό,  αποτυπώνει νομίζω αξιοπρεπέστατα την εποχή, με τους σκλάβους, πως του βλέπανε και όλα τα καθέκαστα και γενικά περικλείεται από μια φυσικότητα σε χαρακτήρες και γεγονότα, πράγμα σπάνιο για Ιάπωνες :P    Ίδωμεν...

Είναι από το δημιουργό του parasyte

https://myanimelist.net/manga/2924/Historie

 

Σε άλλα τελείωσα το Violet Evergarden. Είναι ωραία σειρά, καλοσκηνοθετημένη, animation αψεγάδιαστο, έχει ωραίες μεμονομένες ιστορίες αλλά δεν είναι κάτι το διαφορετικό. Το δράμα όλο που είχε είναι σα να το έχω διαβάσει ξανά κάπου ή να το έχω δει σε άλλες σειρές, απλά αλλάζουν οι χαρακτήρες. Και το μεγαλύτερο πλην που έχουν οι σειρές με τα μεμονομένα επεισόδια, είναι ότι το δράμα του κάθε χαρακτήρα δε με ακουμπάει ιδιαίτερα καθώς δεν υπάρχει το απαραίτητο δέσιμο μαζί τους. Είναι αυτός ο αργός ρυθμός που με πεθαίνει. Βάλανε λίγο πασπάτεμα με στρατιωτική δράση αλλά και πάλι. Η σειρά δε ξεφεύγει από τις αντίστοιχες του είδους.

 

Το Made in Abyss μου άρεσε. Πάρα πολύ. Είχε πολύ πράγμα μέσα. Έχει πρωταγωνιστές παιδιά, όσο πιο chibi και kawai  γίνεται και τα πετάει μέσα σε τρομαχτικά θριλλερικό περιβάλλον. Σχεδόν σαδιστής ο κύριος Akihito Tsukushi. Ο κόσμος που έχει φτιάξει είναι φανταστικός, απολαυστική σειρά, μου έφερνε σε hunter x hunter σε πολλά σημεία, αλλά δε με απέτρεψε αυτό το γεγονός από το να την απολαύσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
38 minutes ago, najinblue3 said:

Το historie ενδιαφέρον ακούγεται, αξιζει? Γνωμουλα? 

Δεν είναι άσχημο, αλλά βγαίνει μια φορά του αγίου ποτέ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινουργιο chapter στο Berserk.Λιγες σελιδες παλι και τιποτα σπουδαιο,ελπιζω οτι ο Miura δεν θα το τραβηξει παραπανω δειχνοντας τον Griffith με τον στρατο του που μου ειναι τελειως αδιαφοροι στην συγκεκριμενη χρονικη στιγμη.

Αν δεν δειξει Guts-Casca στα επομενα chapter θα αρχισω να του στελνω απειλητικα μηνυματα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...